Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

Zaloguj się, aby obserwować  
luc4s

Megane II phII Jaki akumulator do 2.0 dCi?

Recommended Posts

Miałem teraz założony jakiś z Forda  Ford Calcium Silver 60Ah 590A.

Całkiem dobrze sobie radził, bo z nim kupiłem furę, gość mi wtedy mówił, że kupił go używanego i może paść, ale jeszcze 3 zimy pociągnął. Dzisiaj pierwszy raz problemy z odpaleniem przy -2. Wydaje mi się jednak, że trochę mały był jak do diesla. Jaki powinien być w tym modelu oryginalnie?

Do Laguny jest 80Ah. Pewnie wchodzi również do Megane.  Dobry i tani to Topla Top. Wytrzymują powyżej 5 lat.

Jest sens dopłacać do takiej pojemności, jak 3 lata jeździłem na tym powyżej i zero problemów?

Wszystko zależy od tego jakie masz wyposażenie. Ten silnik w rozruchu na mrozach ma pobór prądu do 600A. Jęśli ktoś codziennie jedzie przez dwie dwie godziny przy dwóch rozruchach to nie ma sensu. Do - 15 stopni powinien wytrzymać bez doładowywania.

Raczej niestety mało jeżdżę, bo do pracy mam blisko i pieszo chodzę, więc auto to głównie w weekendy na zakupy i raz w miesiącu trasa. Myślę o jakimś w granicy 72Ah i prądzie do 700A.

Oryginalnie miałem takowy:

WP_20170504_13_07_46_Pro[1].jpg

Wytrzymał 8 lat.

8 lat? wow genialny wynik u mnie akumulatory padają co 4 lata (to rekord)

To jednak 80. Hmm to ciekawe, że ja od  lat na 60 jeżdżę i nic się nie działo.

18 godzin temu, nonden napisał:

8 lat? wow genialny wynik u mnie akumulatory padają co 4 lata (to rekord)

Ja mam 9-letni w Meganie II, oczywiście oryginał, sygnowany logiem Varty. Ale chyba już się pomału kończy - niemniej to jest fabryczny, cokolwiek zamontuję, już tyle nie wytrzyma. Też mi ktoś ostatnio polecał wspomnianą przez @jabrze Toplę (ojciec ma w Mondeo). Ja do Megana raczej kupię Vartę.

To jak Vartę to silwer bo zwykłe to nic specjalnego.

Obecna Varta na naszym rynku g.warta.

Dobrze wiedzieć, wezmę to pod uwagę :-)

to widocznie musiałem trafiać na naprawdę złe akumulatory... Ale dzięki za info :-)

Pamiętajmy że fabrycznie montowane wytrzymują duuużo dłużej. Jak opisałem w innym wątku mój oryginalny wytrzymał niespełna 8,5 roku (Varta 72A 720Ah.). Z doświadczenia z poprzednich samochodów wnioskuję, że akumulatory instalowane indywidualnie wytrzymywały góra 3-4 lata (niechlubny rekord: Centra, która wyzionęła ducha niespełna 2 miesiące po 24 miesięcznej gwarancji). Zgadzam się w tym momencie z @krzychu73 że poniżej Varty Silver nie ma co liczyć na zbyt długa eksploatację.

Również polecam Vartę Silver. Użytkowałem 6 lat najpierw w megane II, a potem w scenicu (przełożyłem z meganki do scenica) i w chwili sprzedaży samochodu nie wykazywał żadnych niepokojących objawów.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować