Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator do 2.0 dCi?


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem teraz założony jakiś z Forda  Ford Calcium Silver 60Ah 590A.

Całkiem dobrze sobie radził, bo z nim kupiłem furę, gość mi wtedy mówił, że kupił go używanego i może paść, ale jeszcze 3 zimy pociągnął. Dzisiaj pierwszy raz problemy z odpaleniem przy -2. Wydaje mi się jednak, że trochę mały był jak do diesla. Jaki powinien być w tym modelu oryginalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie masz wyposażenie. Ten silnik w rozruchu na mrozach ma pobór prądu do 600A. Jęśli ktoś codziennie jedzie przez dwie dwie godziny przy dwóch rozruchach to nie ma sensu. Do - 15 stopni powinien wytrzymać bez doładowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niestety mało jeżdżę, bo do pracy mam blisko i pieszo chodzę, więc auto to głównie w weekendy na zakupy i raz w miesiącu trasa. Myślę o jakimś w granicy 72Ah i prądzie do 700A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nonden napisał:

8 lat? wow genialny wynik u mnie akumulatory padają co 4 lata (to rekord)

Ja mam 9-letni w Meganie II, oczywiście oryginał, sygnowany logiem Varty. Ale chyba już się pomału kończy - niemniej to jest fabryczny, cokolwiek zamontuję, już tyle nie wytrzyma. Też mi ktoś ostatnio polecał wspomnianą przez @jabrze Toplę (ojciec ma w Mondeo). Ja do Megana raczej kupię Vartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pamiętajmy że fabrycznie montowane wytrzymują duuużo dłużej. Jak opisałem w innym wątku mój oryginalny wytrzymał niespełna 8,5 roku (Varta 72A 720Ah.). Z doświadczenia z poprzednich samochodów wnioskuję, że akumulatory instalowane indywidualnie wytrzymywały góra 3-4 lata (niechlubny rekord: Centra, która wyzionęła ducha niespełna 2 miesiące po 24 miesięcznej gwarancji). Zgadzam się w tym momencie z @krzychu73 że poniżej Varty Silver nie ma co liczyć na zbyt długa eksploatację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Vartę Silver. Użytkowałem 6 lat najpierw w megane II, a potem w scenicu (przełożyłem z meganki do scenica) i w chwili sprzedaży samochodu nie wykazywał żadnych niepokojących objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!