Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa źródła światła umieszczone po obu stronach, to nie może być dobrze zogniskowane no chyba, że będzie to tego specjalnie zrobiona soczewka lub odbłyśnik lampy. 

Przetestowałem już wiele różnych LED-ów H7 łącznie z pomiarami na profesjonalnym sprzęcie diagnostycznym na SKP i okazało się, że dobrej jakości żarnik HID Xenonowy dedykowany pod H7 ma bardzo dobre ogniskowanie w lampie z soczewką. 

Taki LED pod H7 musiałby być wykonany z 6, a może z 8szt. pojedynczych LEDów dookoła, aby światło rozchodziło się w promieniu 360* i wypełniło równomiernie całą soczewkę.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm, czyli uważasz że taki led h7 który jest dopuszczony i homologowany pod konkretny pojazd u naszych zachodnich sąsiadów, nie  będzie dobrze świecić :) ?

z całym szacunkiem do Ciebie, ale jednak kultura techniczna i kultura prawna w RFN jest na dużo wyższym poziomie niż u nas. 
Żaden źle świecący, oślepiający bubel by tam nie dostał homologacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce tego OSRAMa widać 3 LEDy możliwe, że każdy z nich jest pod inny kątem, trochę martwego pola między połówkami zapewne pozostanie, być może na tyle mało, że nie będzie to widoczne.

Ciekawa ta homologacja, bo większość sprzedawców informuje cyt:

Uwaga: te produkty nie posiadają homologacji ECE. Oznacza to, że nie wolno ich używać na drogach publicznych w żadnych zastosowaniach zewnętrznych. Korzystanie z dróg publicznych prowadzi do anulowania licencji na prowadzenie działalności i utraty ochrony ubezpieczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że reflektor/lampa musi mieć oznaczenie na nim do jakiego źródła światła jest przystosowana? Chyba jest i LED ma swoje oznaczenie. Co z tego, że żarówka ma homologację skoro w tym wypadku reflektor jej nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się wypowiem bo takie bzdury są tu pisane że dramat po pierwsze lista kompatybilności z lampą to nie homologacja po drugie to lampa jeszcze musi miec homologacje pod ledy po trzecie niemiecka homologacja nijak ma się do przepisów w naszym kraju po czwarte strona osram to nie  jest oficjalne źródło informacji więc nie wiem czemu traktujesz to co jest tam napisane jak świętość producent napiszę wszystko by sprzedać produkt  to nie osram reguluje przepisy i mogą tam pisać co chcą i po 4 ostatnie miałem te żarówki i ni hu… ich nie ustawisz poprawnie w megance i nigdy nie będą świecić jak należy poza ładnym kolorem są g… warte więc nie wiem skąd takie parcie na te ledy 

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.7 :!: - Prezes
  • Zmieszany 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dobre 5lat przetestowałem kilkanaście różnych LEDów H7 od najtańszych do najdroższych i niestety żadne nie świeciły poprawnie, a barwa 6000K to absolutna porażka, ładnie wygląda światło zimne, ale fatalnie oświetla mokrą nawierzchnię, podobnie jest w xenonach 6000K.

W Sceniku mam fabryczne bi-xenony w których wymieniłem żarniki Philips 5500K na OSRAM NIGHT BREAKER XENARC o barwie 4350K i świecą bardzo dobrze w każdych warunkach pogodowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witman A te osram testowałeś ? Ja już nie mam gdzie bo w obu autach mam oryginalne aktywne ledy i jest rewelacja. Już pure led w moim byłym Kadjarze był o wiele lepszy niż aktywny bixenon z octavii 3.

 

Kolego @Asmo jeżeli zadałbyś sobie odrobinę trudu i poczytał informacje ze strony jaka udostępniłem to nie pisałbyś takich banialiköw…. swoją drogą jak w ogóle można pomyśleć o tym że taki koncern jak Osram mógłby sobie pozwolić na pisanie oficjalnie nieprawdy i to jeszcze na takim rynku jak RFN :). Dobre :)

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty dalej nie rozumiesz że musisz mieć lampę z homologacją dla LEDa a strony osrama raczej ze zrozumieniem nie przeczytałeś i już pomijam że w lampie meganki nie ma szans tego ustawić poprawnie bo kupiłem te żarówki na testy  ale ty dalej traktujesz informacje od producenta jak jakąś świętość przeczytaj to ze 3 razy to może zrozumiesz poza tym jeśli mieszkasz w PL to zamontuj te super LEDy z niby homologacją i jedź na przegląd ? 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.7 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie czytasz wszystkich postów - co gorsze, nie rozumiesz tego co czytasz. Dobra, wiem, przywołana przeze mnie strona nie jest w języku ojczystym - możesz mieć kłopot z tym co tam jest napisane, fakt.

Przy okazji, w którym moim poście napisałem że te zarowki mają homologację ABG do któregokolwiek Reno :) już nie wspominając o Megane ?
 

Na przegląd to nie mam jak z nimi jechać, bo już nie jestem w posiadaniu samochodu ze zwykła H7 (mam aktywne ledy w obu autach).
Chociaż dla własnego spokoju zamówię je i założę do Fiata 500 2020 rok i podjade na SKP. Tam też jest soczewka h7. No ale zaraz będziesz pisać że to nie Megane z soczewką…..

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z nas dwojga nie potrafi czytać ze zrozumieniem w języku obcym to zdecydowanie jesteś ty tak czy inaczej uważam że dalsza dyskusja z na ten temat z kimś kto ma swój świat nie ma sensu kup sobie te ledy zrób z nich ołtarzyk i ciesz się życiem ? mi szkoda czasu na walkę z wiatrakami a niestety zawsze trafi się jeden taki jak ty ? powodzenia 

ps.nie fatyguj się z odpisywaniem mi bo nie mam zamiaru tu więcej zaglądać ?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zachowujesz się jak typowy dzieciak :), zero konkretów, mała wiedza w temacie, brak zaznajomienia się z dokumentami technicznymi dostępnymi na stronie producenta, poczytaj, doedukuj się i może kiedyś wrócisz do tematu.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem czy już było, ale użytkownicy Megane III ph1-ph3, mogą już w pełni legalnie użytkować retrofity Osram Night breaker LED. Niestety nadal tylko na niemieckich drogach, ale ważne, że coś się rusza w temacie. 

Screenshot_20211224_123736.jpg

Edytowane przez przemo25osw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!