Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Bizongod, zapraszam na forum prawne, tam wszystkiego się dowiesz, bo na razie Ty tworzysz mity i legendy miejskie, pogłębiasz ciemnogród.

Ale mam do ciebie pytanie. Kto po zastosowaniu retrofita led w reflektorze homologowanym dla żarnikowego h7 może potwierdzić, że całość spełnia założone warunki techniczne homologacji?  Możesz poprzeć stosownym paragrafem?  Bo Twoja analiza leda z allegro na zasadzie: zakładając, przyjmijmy, hmmm, to jest, zresztą sam wiesz do czego. 

Tutaj warto poczytać:

http://www.infor.pl/download/site/pl/oj/2010/l_297/l_29720101113pl00010182.pdf

Co do Twojego pytania o reflektor. Tak każdy następny reflektor montowany w aucie, może być dowolnego producenta, ale musi posiadać homologacje i stosowne oznaczenia.

Czy ja mam déjà vu  czy widziałem już gdzieś Toje wpisy na ten temat?

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że złe forum wybrałem - pisząc tu równie dobrze mogłem iść na kółko różańcowe i o ewolucji rozmawiać ;)

Nie znalazłem przepisu który mówi, że po retroficie musi spełniać warunki homologacji, natomiast znalazłem przepis, który

mówi że musi spełniać warunki techniczne, na które jest rozporządzenie (podane wcześniej). Zgodność z tym rozporządzeniem

sprawdza diagnosta w SKP, o czym też wcześniej pisałem.

Jakbyś przeczytał dokładnie czego dotyczą moje założenia, to głownie dotyczą one zapewnień sprzedawcy. Pozostałe to

wieloletnie doświadczenie inżynierskie. Nie wiem czy je rozumiesz, czy nie, ale jeśli nie to Twój komentarz na prawdę jest

też wiesz do czego ;)

Treść regulaminów ECE znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie trochę odkopać temat przepisy i wszystkie inne tu zawarte kruczki prawne mnie nie interesują ponieważ mnie nie dotyczą w karaju w jakim mieszkam LEDy są legalne natomiast interesuje mnie strona techniczna :) planuje przetestować zestaw firmy OSRAM i pytanie brzmi czy z takimi ledami klapki reflektorów Megane 3 spokojnie da się zamknąć bez modyfikacji lampy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdą, w sumie przy ledzie to nawet takie za 60 pln z alledrogo będą świeciły tak samo jak pihilipsy za 600. Przetestowane w soczewce megane 3. Bo pamiętaj że takie żarówki nadają się tylko do lamp z soczewka. W zwykłej lampie będzie dramat. 

Edytowane przez Sarna1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiesz u mnie tu dużego wyboru nie ma te OSRAM kosztują 120€ i jest na nie 5 lat gwarancji a w tym kraju to bardzo Dobrze funkcjonuje jak sie zepsuje idziesz do sklepu i ci dają nowe od ręki praktycznie no i te OSRAM na 100% są tu legalne :) ale martwiło mnie domykanie dekielka

Edytowane przez Asmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie w profilu Irlandia :) ale narazie mam mieszane odczucia czy to faktycznie dobrze świeci 

 

edit. Tak dla potomności zostawię info jako że zazwyczaj wolę testować sam to  tak zrobiłem kupiłem żarówki osram LEDriving coś koło 100€ zamontowałem i świecą ładnym kolorem i to tyle ;) jako że mam dostęp do urządzeni do regulacji świateł nie było opcji ustawić tego idealnie i tak jak na halogenach więc żarówki oddałem fo sklepu ;) co do widoczności to może i ze względu na kolor jest złudzenie lepszej widoczności jednak przy prawidłowo ustawionych lampach zasięg jest identyczny jak halogena gdyby dało się je idealnie ustawić to fajny kolor i tylko dlatego warto ale się nie dało ;) 

Edytowane przez Asmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
1 minutę temu, Lelupi napisał:

Nie mają i  H7 nigdy mieć nie będę.

Nie mają. Jednak Philips lobbuje o dopuszczenie do użytkowania. Więc czas pokarze. 

Szczerze i z doświadczenia - led H7 świecą lepiej niż halogen. W soczewce skupienie i odcięcie takie jak powinno być. Samochód przeszedł przegląd. Jeszcze lepiej świeci HID h7 z dobrą przetwornicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!