Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Może trochę odgrzeję kotleta ale czy ktoś może polecić dobre ledy?  Te Osram kosztują 600zł, a tyle nie zamierzam wydawać na oświetlenie. Obecnie mam zamontowane led, odcięcie spoko jednak są "ciemne" nie oświetlają dostatecznie drogi.

Fakt jest taki, że soczewka nie będzie miała problemu z odcięciem więc pozostaje kwestia cambusa i właśnie jasności.

 

p.s Wszystkim uprzejmym "umoralaczom" dziękuję za kolejne posty dotyczące legalności, homologacji itp. Każdy z nas jest dorosłym człowiekiem i wie na co się pisze decydując na takie żarówki. Wpisy i odpowiedzi jakie to szkodliwe, powodują tylko to że temat ma 6 stron bezużytecznych informacji i przekonywania się na wzajem o swojej racji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze philipsy i całą gamę chińczyków. 
kupuj z Amazona to sobie potestujesz - nie pasuje to odsyłasz :)

https://www.amazon.pl/Breaker-większa-pierwsze-dopuszczeniem-drogowego/dp/B08DNZMC11/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Led+h7&qid=1615203997&sr=8-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.03.2021 o 12:47, Sarna1 napisał:

Masz jeszcze philipsy i całą gamę chińczyków. 
kupuj z Amazona to sobie potestujesz - nie pasuje to odsyłasz :)

https://www.amazon.pl/Breaker-większa-pierwsze-dopuszczeniem-drogowego/dp/B08DNZMC11/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Led+h7&qid=1615203997&sr=8-1

 

Jakby ktoś testował w Megane to czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2019 o 15:25, Papf napisał:

Ciekawie 

 

Jechał ostatnio jakiś debil za mną z takimi żarówkami. 100m przed nim nie widziałem nic bo mnie oślepiał, światło miałem centralnie w samochodzie, a on na ulicy z 10m miał oświetlonej drogi. Musiałem spieprzać na pobocze, żeby mnie wyprzedził. Myślałem, że go zatrzymam i kręgosłup połamie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Nabyłem Narva LED H7 6500K 12V 24V 24W. Pytanie o mocowanie ich w gnieździe reflektora - oryginalne są mocowane na takie sprężyste druciane zatrzaski. Problem jest taki że wiatraczki są zbyt duże aby te zatrzaski przeszły przez nie.. Chyba ,że ja robie coś nie tak.. Jak macie takie retrofity zamontowane?

Co do możliwości tych żarówek jeszcze nie sprawdzałem - jak zamontuję dam znać.

Jawrob 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to w opakowaniu powinna byc instrukcja 

Oddkręcasz  wentylatorki nie wiem czy masz odpinane przewody ale raczej tak i mozna spokojnie wrzucic w lampe sam zarnik led zapiac spinka i dokrecic wentylatory jakby aie oe pokrywa nie zamykala z racji wysunietego radiatora z wentylatorem to na portalu aukcyjnym sa glebsze kapturki powodzenia i daj znac jak poszlo.

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6, 5.7 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

o ile masz soczewki a jak tak to czyste, dobre odbłyśniki i elegancko ustawione światła, okej. dla mnie to są warunki które muszą być spełnione, inaczej będą świecić bardzo źle i jak przedmówcy napisali, będziesz oślepiał wszystkich jadących z przeciwka, plus tego przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na dobre ustawienie wszelakich LEDów nawet w lampie z soczewką, gdyż źródło światła nie świeci równomiernie dookoła 360* tak jak przekładkowo bańka żarnika ksenonowego czy włókno wolframowe w zwykłej żarówce halogenowej.

Na rynku pokazały się wersje z trzema LEDami umieszczonymi pod kątem 3x120*, ale nie świeci to poprawnie i nadal jest dużo bocznych refleksów, które to oślepiają innych uczestników ruchu. Słusznie wspomniał jeden z kolegów nadają się do jazdy po lesie. 

LED H7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!