Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciepłe powietrze z nawiewu od 16 stopni w górę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

To mój pierwszy post na forum. Przeglądając je nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Otóż pomimo, że na zewnątrz temperatura oscyluje w okolicy 0 stopni, w aucie brakuje zimnego powietrza zarówno z nawiewu jak i z włączonej klimatyzacji. Z tego co się orientuję posiadam klimatyzację automatyczną. Przy ustawieniu temp w zakresie 16-27 stopni z nawiewu leci tylko ciepłe a nawet gorące powietrze.

Jedyna sytuacja gdy leci zimne powietrze to ustawienie 15 stopni, zarowno przy włączonym jak i wyłączonym ac.

Dodam, że:

- temp zewnętrzna wskazywana prawidłowo

- byłem u mechanika, który po podłączeniu do kompa nie znalazł żadnego błędu, czyli wyjechałem z nierozwiązanym problemem

- przy nagłej zmianie temp z wysokiem na niższą temp jakby spadała, ale na chwilę

- 2 miesiące temu wymieniałem rozrząd, pompę wody, kzfr, filtry i mechanik zmieniał płyn w chłodnicy, bo nie podobał mu się kolor

- 3 miesiące temu wymieniałem chłodnicę klimatyzacji i uzupełniałem czynnik

- wskaźnik temperatury cieczy dochodzi maksymalnie do 2 kreski, może tuż powyżej

- powietrze z każdej kratki leci jednakowe

- posiadam silnik 1.6 112km z lpg (diagnostyka lpg 2 miesiące temu, wszystko ok, zmienione filtry)

 

Jaka według Was może być przyczyna? Termostat? Czy wada termostatu byłaby widoczna w diagnostyce komputerowej? 

Różnica w temperaturze sprawdzona organoleptycznie między 15 a 16 stopni to kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt stopni.

Ciepłe powietrze zaczyna przy aktualnej temp (około 0 stopni) lecieć po kilku min od uruchomienia auta i zauważyłem, że chyba też zależy od temp silnika

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez semperro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa są taśmowe. Jeśli wtyczka będzie pasowała to można spróbować podłączyć. Mogę mylić różne Renault.

Przyczyna to kurz przy termistorze, lub nie działająca turbinka. Rozebrać i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje,

jeszcze pytanie jak go sprawdzic? 

Czy podpięcie komputera nie powinno wykazać błędu?

Czy termostat może mieć wpływ na ten problem, czy to zbieg okoliczności, że wskazówka podchodzi tylko do 2 kreski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, semperro napisał:

 

Czy termostat może mieć wpływ na ten problem, czy to zbieg okoliczności, że wskazówka podchodzi tylko do 2 kreski?

Na ciepłe powietrze.

Clipem w climatroniku lub zwykłym multimetrem cyfrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klimatroniku tak jest. Ustawisz na 16 st. C to z nawiewów będzie leciało ciepłe powietrze do czasu aż temperatura w kabinie osiągnie też 16 st. Później nawiew powinien zmniejszać się.Jedynie w przypadku ustawienia na 15 st zamykana jest całkowicie klapa ciepłego powietrza i włącza się AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aniewa napisał:

Jedynie w przypadku ustawienia na 15 st zamykana jest całkowicie klapa ciepłego powietrza i włącza się AC.

I zdaje się, że w lecie (gdy jest ciepło) działa to w drugą stronę - klimatyzacja się wyłączy dopiero po ustawieniu temp. na maksymalną i dopiero samochód zaczyna grzać.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aniewa napisał:

W klimatroniku tak jest. Ustawisz na 16 st. C to z nawiewów będzie leciało ciepłe powietrze do czasu aż temperatura w kabinie osiągnie też 16 st. Później nawiew powinien zmniejszać się.Jedynie w przypadku ustawienia na 15 st zamykana jest całkowicie klapa ciepłego powietrza i włącza się AC.

Dokładnie tak, tak to działa, w Megane 2. Więc w aucie u pytającego jest ok!  Jeżeli w aucie masz temperaturę 0 stopni, climatronik próbuje nagrzać do zadanej temperatury 16 stopni.

W Megane 3 przestaje ,w niskiej temperaturze otoczenia, grzać dopiero w pozycji "LO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziekuję za podpowiedzi, 

przyczyna to czujnik temperatury wewnętrznej. Max temp wskazywana na czujniku to 14 stopni, dlatego cały czas było grzanie. Tuż obok termistora znalazłem wysuszonego pajączka, może on był przyczyną awarii termistora. Nie wymieniałem termistora tylko zanurzyłem go we wrzątku i jest na razie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!