Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Steering locked - uszkodzona blokada kolumny


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam, dzisiaj także i mnie dopadł problem steering lock . Mi natomiast działały wszystkie światła, samochód się zamykał - otwierał, kierownica nie zblokowana. Po włożeniu karty i naciśnięciu start wyskakiwał komunikat steering lock i steering unlock wraz z kontrolką service po wyjęciu karty.

Usterkę usunąłem poprzez podłączenie akumulatora z innego samochodu do mojego (poprzez kable). Po podłączeniu kabli usterki brak.

Pozdrawiam i życzę by takie problemy się nie zdarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WTS, Masz rację - wszystkiemu winna jest wadliwa instalacja elektryczna.

Dokładnie chodzi o to, że w komorze silnika znajduje się skrzynka z bezpiecznikami oraz wchodzą tam wiązki przewodów zakończone różnego koloru kostkami. Bardziej szczegółowo wina siedzi w kostce koloru brązowego. Otóż miałem od pewnego czasu podobne objawy co w temacie - a to poduszka, a to światła nawalały lub szyby przestawały działać .... w końcu w dniu dzisiejszym najpierw nie zapaliły się światła, nieco później przestały działać szyby. Zatrzymałem się - sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i w komorze silnika jak i w kabinie kierowcy. Uruchamiam auto a tu STEERING LOCKED i nie działa wspomaganie na dodatek SERWIS i jeszcze STOP się zapaliło. Dobrze że na wioskę dojechałem i tam zacząłem od rozebrania skrzynki bezpiecznikowej w komorze silnika. Lecz jednej wiązki nie mogłem wypiąć z tej skrzynki. Tej koloru brązowego. Po wielu trudach udało się jednak ją "wyrwać" i CO SIĘ OKAZAŁO ??? Tu siedzi cała WINA .... Jeden przewód w tej kostce jest cały stopiony jak by zrobiło się jakieś zwarcie ...

Jednak jakoś oczyściłem wsuwki i zaizolowałem - co prawda jakąś sztukę odwaliłem bo nie można było inaczej i auto odpaliłem i wszystko działa. Teraz muszę kupić nową kostkę i wymienić wsuwki, polutować przewody na nowo i będzie wszystko dalej hulać (do jakiegoś dłuższego czasu) albo i dłużej.

W związku z szybkim usuwaniem awarii tymczasowej zdjęcia wykonam jak będę wymieniał elementy na nowe i wówczas dodam do tematu. Na razie przedstawiam zdjęcie z schematu gdzie leży wina w której kostce na których pinach. U mnie to one były nadpalone i plastik był aż stopimy że miałem problem z wyjęciem kostki.

post-2021-1281292269_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam podobny problem z moją Meganą tyle, że u mnie odpala bez problemu. Ale nie działa blokada kierownicy i wraz z kontrolką SERVICE świeci się kontrolka poduszki powietrznej pasażera. Nie wiem o co chodzi. A ten silniczek gdzie on się znajduje.

 

[ Dodano: 2010-09-09, 18:39 ]

Witam ja też miałem problemy z Meganą ale na szczęście już jestem po kłopocie. W moim przypadku wyświetlił się komunikat STERRING NOT LOCKED, wraz z lampką SERVICE oraz od poduszki powietrznej. Nie działa mi też blokada kierownicy po wyłączeniu silnika.Pierwszy mechanik wykasował błędy ale to nic nie pomogło. :-x Drugi mechanik na szczęście się spisał. Podobno musiał dograć jakiś program do rygla blokującego kierownice który nie wysyłał sygnały do głównego komputera. A jeśli chodzi o poduszkę to coś z instalacją. Skasował 180 zł i jest ok. Mam nadzieje, że to koniec problemów z moją Meganą.

Pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja miałem tak: po włożeniu karty steering not locked a po naciśnięciu przycisku start steering locked i niemożność odpalenia megi,magik wyjął najpierw ten metalowy trzpień z centralki blokady przy kierownicy i silniczek,i chodziło kilka dni,a teraz chodzi bez plastikowego trzpienia i metalowego. Cały problem tkwi w silniczku napędzającym blokadę i wymieniajcie tylko to,bo całą recztę macie zakodowaną do danego auta,próbowałem całą centralkę wymienić na 2 używkę,pzdr

 

[ Dodano: 2010-09-24, 21:14 ]

w razie cos jakby ktos byl z suwalk to dajcie znac to pomoge albo namiary dam na mojego magika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam ja też miałem problemy z Meganą ale na szczęście już jestem po kłopocie. W moim przypadku wyświetlił się komunikat STERRING NOT LOCKED, wraz z lampką SERVICE oraz od poduszki powietrznej. Nie działa mi też blokada kierownicy po wyłączeniu silnika.Drugi mechanik na szczęście się spisał. Podobno musiał dograć jakiś program do rygla blokującego kierownice który nie wysyłał sygnały do głównego komputera. A jeśli chodzi o poduszkę to coś z instalacją.

Witam - a mnie dziś spotkał identyczny problem...czy może ktoś rozwinąć temat "dograć program do rygla blokującego" - co jeszcze może być przyczyną takiego stanu rzeczy - tak jak u kolegi samochód pali bez problemu tylko zapala się kontrolka poduchy i po wyłączeniu silnika nie włącza się blokada kierownicy - dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin i zasady cytowania :!:

Ja mam identyczny problem i skontrolowałem dzisiaj taśmę poduszki powietrznej kierowcy - taśma zerwana. Ale czy to ma związek z blokadą to nie wiem. A tak przy okazji to szukam teraz przełącznika zespolonego, czy ktoś sprawdzał ile taki przełącznik kosztuje na giełdzie w porównaniu z allegro.

Kolego mk1212 jakbyś znalazł w Bielsku takie przełączniki w przystępnej cenie to daj znać.

 

[ Dodano: 2011-01-05, 22:05 ]

Taśma była urwana przy wtyczce, więc ją przylutowałem . Co ciekawe komunikat o braku blokady kierownicy przestał się wyświetlać i kierownicę po wyjęciu karty można zblokować.

Jak ktoś będzie lutował taśmę to najprostszym sposobem usunięcia izolacji jest potarcie taśmy grotem lutownicy i od razu mamy końcówki pocynowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei była to kostka pod siedzeniem kierowcy - chyba zlutuje kable na stałe ponieważ zmieniamy się z żona samochodem w ciągu dnia i fotel wciąż kursuje do przodu i do tyłu....znajomy powiedział mi również, że zerwanie taśmy bardzo łatwo rozpoznać po braku sygnału (klaksonu) - podobno taśma zasila również włącznik klaksonu...pozdrawiam

Jeśli szukałbyś części w Bielsku to osobiście zaglądam czasem do EUROFRANCE - adres znajdziesz w necie - czasem można tam coś wyszarpać w rozsądnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy powiedział mi również, że zerwanie taśmy bardzo łatwo rozpoznać po braku sygnału (klaksonu) - podobno taśma zasila również włącznik klaksonu

 

Przy zerwanej taśmie klakson działa, mówimy oczywiście o Megane II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś podjechałem pod dom zatrzymałem się na skręconych kołach ... po chwili wracam i widzę "Steering locked i steering is not locked". Radio, światła, wycieraczki wszystko działa jednak nic się nie dzieje po wciśnięciu START, tylko te komunikaty. Sprawdzałem dwie karty, akumlator mam nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj kierwnicy iSZybko zdejmij kleme i odłącz zasilanie, wyprostuj koła jak sie da...po założeniu powinno działać..

 

Mi też się stało raz kiedy czyściłem auto, radio grało, drzwi otwarte, karta w slocie, przy czyszczeniu kokpitu ruszałem kierwnica i w pewnym momencie po wyjęciu karty włąsnie blokada i :shock: .....ale chwila namysłu, odłączznie aku i wszystko gra!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem podobnie z tym, że chyba przed odłączeniem ruszałem kierownicą. Bateria w karcie nowa, akumlator odłączony z trochę (radio prosi o kod). Niestety nadal się to wyświetla.

 

Może mi ktoś powiedzieć co to jest (foto) ? Oraz gdzie znajdę silniczek o którym mowa powyżej.

 

EDIT: Domyślam się, że jest to silniczek którego szukam, czy powinnien on leżeć luzem ?

post-29497-1294941328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie jest nic poważnego, kiedy zostawiłeś koła skręcone pewnie pociągnęło kierwnicę po zgaszeniu auta i śliżgnęła się blokada, albo uderzenie nie zaskoczyło w blokadzie...Trzeba kompem zdjąć blokadę i po ponownym uruchomieniu zaskoczy sama..A owe urządzenie to silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie, rozebralem silniczek, pokrecilem trybem , podlaczylem i zadzialalo.Jak myślicie co mogło zablokować ta przekładkę? Była tak na 1/2 głębokości, pokręciłem trybem i wyszła na równi z końcem tej stali. Po podłączeniu i wciśnięciu start wyskoczyła przed i auto zapaliło. Jeszcze takie pytanie na koniec, czy ta blokada ma byc luzem czy powinna byc gdzies umocowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!