Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie czekaj na mrozy - promocja w NorAuto na akumulatory.


Rekomendowane odpowiedzi

Do jutra w NorAuto promocja na akumulatory.

Dziś pytałem o koszt zakupu+wymiany w ASO i NorAuto do Megane III:

1. ASO: Varta 50 Ah, 470 A koszt ok. 450+wymiana ok. 150 zł. =600 zł

2. NorAuto: Varta C6 Silver 52Ah, 520A: 299-10%=269,10+wymiana ok. 45 zł=314,10 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można tu reklamować tą partacką firmę. Swego czasu byłem tam wyregulować światła bo mieli "promocję" i za 10 zł ustawiali. "Po ustawieniu wieczorem nie widziałem nić przed autem na 5m. Diagnosta za kolejne 20 zł ustawił prawidłowo strumień światła podnosząc sporo do góry i mówiąc "łooooo panie kto to panu tak spie..... wyregulował". 

 

Zresztą nie ma to jak porównywać ceny z ASO i norauto... 

Tak od siebie: Akumulator VARTA SILVER DYNAMIC C6 - 52Ah 520A P+ 270,99 zł (intercars) pierwsze lepsze wyszukanie w internecie, ogólnie na te akumulatory jest obecnie promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@onomatopeja Jak wiesz firmę tworzą ludzie, więc nie można wszystkich wrzucać do jednego wora.

Może tam gdzie mieszkasz jest partacka, ja oraz moja firma, gdzie pracuję od lat korzysta z ich usług i jestem bardzo zadowolony.

W aucie żony wstawiałem u nich żarówki, które polecili i od 2 lat nie dotykałem t.j. nie zmieniałem. Wcześniej były wymieniane w ASO VW i co parę m-cy wymiana.

Porównanie podałem tylko dlatego, aby inni mieli orientację w kosztach. Są tacy co tylko w ASO robią wszystko, a inni raz tu raz tam jak np., ja.

Być może promocja jest w innych miejscach lecz nie każdy ma czas na grzebanie w necie i szukanie. Ja wolę podjechać do pierwszego serwisu i zapłacić tam za kupno i wymianę bo jak przeliczę ile jest warta godzina mojej pracy to wyjdzie na to samo lub nawet taniej jak zrobię to w pierwszym NorAuto blisko mojego miejsca zamieszkania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę więcej: mnie Norauto uratowało z marszu, w jedną z niedziel (tam gdzie byłem mają czynne wówczas do 18:00) -> zajechałem z trasy prosto do nich, 20-30 minut i po sprawie. Myślę, że warto to wiedzieć w razie "W".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz byłem w Norauto. Tak w 75% byłem/jestem zadowolony z przebiegu tej wizyty. Kupiłem opony. Dostępne od ręki Nokiany z w miarę świeżym DOTem i w cenie lepszej niż na Oponeo. Montaż od ręki. Jedyne do czego mam zastrzeżenie to fakt, że prosiłem o ciśnienie w kołach 2,4/2,1, a po wyjechaniu z serwisu i zrobieniu kilku kółek w koło, czujniki wszędzie wskazywały 2,7. Panowie twierdzili, że winny był manometr w jednym z pistoletów do pompowania kół. Poprawili drugim i było już ok. Jakbym nie miał czujników to pewnie bym tak pojechał w dość daleką, autostradową trasę... ciekawe co by było... Natomiast jeśli chodzi o wyposażenie sklepu to bardzo fajną mają ofertę i trochę szkoda, że nie mam takiego serwisu "pod nosem".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic by nie było, wielu jeździ na wysokich ciśnieniach. 

Co do stacji w typie "Norauto", działy handlowe ok. Zdarzają się dobre ceny, towar dobrej jakości. Natomiast usługi to tragedia, ludzie z "przypadku", pracują za nieduże pieniądze, co chwila zmiany w obsadzie. Oczywiście wyjątki-tylko potwierdzają regułę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ceny są na towary z gazetki promocyjnej, na inne dobre ceny nie trafiłem. I takie rzeczy czasem kupuję. Choć nieraz jest jakiś haczyk. Na przykład Hankooki z promocji były nie z węgierskiej fabryki lecz chińskiej (być może rzeczywiście to ta sama jakość). Co do usług to wolę ewentualnie tylko coś sprawdzić niż naprawiać i to nie w megance, a w innym starszym prostym pojeździe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze dodam od siebie:

- brat był u nich polerować lampy (zmatowiały), fakt zrobili w gratisie porysowali mu zderzak... (który potem musieli polerowac po interwencji brata),

- kolega z pracy robił u nich, i powiedzał ze sam by tam samochodu nie oddał nigdy =], opowiadał duzo o tym co się tam działo m. in. koleś chciał napompować koła azotem, który się akurat skończył, to kierownik kumplowi powiedział "to pompuj powietrzem i tak sie nie zorientuje" a skasowali jak za azot lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że to sieciówka i pewnie każdy oddział będzie się różnił w szczegółach i ludziach, a oni są kluczem. Tak samo jak w jednym McDonalds dostaniesz więcej sałaty do WieśMac'a niż w innym bo robił go inny człowiek choć standardy są niby takie same dla wszystkich punktów.

Polerowanie reflektorów robi się u specjalistów od kosmetyki/detailingu, a nie w warsztacie tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma co generalizować, choć ja póki co nie mam z nimi wielkiego doświadczenia i nie zamierzam ich bronić. Niemniej przy tego typu sieciówce - w Krakowie są 3 warsztaty Norauto - przecież każdy może być inny! Podobne dywagacje prowadzą niektórzy tutaj odnośnie logo widocznego na stacjach benzynowych (np. "nigdy nie zatankuję na Orlenie") - przecież to jest bez sensu... Wskażmy wady i ew. zalety konkretnych punktów/stacji obsługi. Tylko tyle i aż tyle. Kraków, Zakopiańska - wg mnie przyzwoita obsługa i duży plus za przyjęcie mnie >>z marszu<<.

Edytowane przez konwil
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaś z dawnym FeuVert czyli aktualnym Norauto na Zakopiańskiej w KRK mam w sumie dużo kiepskich wspomnień. 

kilka lat temu w żelazku robili mi tam zbieżność, gość mówił jaki to super sprzęt mają i dwa razy na poprawki jeździłem, w tym samym aucie ustawiali światła też zrobili to źle.

pod koniec 2016r byłem tam na diagnostykę grande punto i mają taki dobry sprzęt że usterka podciśnienia została zinterpretowana przez mechanika jako uszkodzony regulator ciśnienia paliwa, niepotrzebnie go wymieniłem, stracone pieniądze i nerwy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy im nie dać na standardowy przegląd olejowy starego Megana, ale póki co mnie nie zachęcacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na takie proste czynności można jechać jak wymiana oleju, filtrów czy opon. Tylko patrzyć na ręce, patrz ciśnienie 2,7 w każdej oponie :-) Do bardziej zaawansowanych, czy problematycznych tematów lepiej mieć "swojego" zaufanego mechanika.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, onomatopeja napisał:

- kolega z pracy robił u nich, i powiedzał ze sam by tam samochodu nie oddał nigdy =], opowiadał duzo o tym co się tam działo m. in. koleś chciał napompować koła azotem, który się akurat skończył, to kierownik kumplowi powiedział "to pompuj powietrzem i tak sie nie zorientuje" a skasowali jak za azot lol.

No i dochodzimy do sedna sprawy: jeśli kierownictwo oddziału pozwala sobie na takie rzeczy, to pracownicy tym bardziej będą mieli wszystko tam, gdzie słońce nie dochodzi. Wysyłajcie skargi do centrali a może coś się zmieni na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!