Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Swiece spróbuję sprawdzić jutro, ten trop od dawna chodzi mi po głowie bo niejako dziwi mnie również systematyka uruchamiania diesla w meganie - niezależnie od warunków pogodowych rozrusznik swoje nakręcić musi aby odpalił (około 3-5 obrotów), nigdy "od strzała" co zazdrosnym okiem widzę u co poniektórych użytkowników germańskich aut. Natomiast co do rozrusznika - mój szpeń mówi że to nie tu jest problem ale na wiosnę rozgrzebie mi rozrusznik i obada tulejke itp. Co do samego rozruchu, problem jest zawsze jednorazowo - przy porannym odpalaniu w niskich temperaturach - kręci jak stary zelmer, później daje radę. Np i to niedoładowanie wciąż mistyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś - 15 stopni, po nocnym postoju, odpalenie na nowym aku z jednego,  niebywale jak dla mnie,  silnego obrotu. Aż miło... Poprzednik choć dosłownie identyczny, nawet po dobowym ladowaniu tak nie kręcił. Ale za wcześnie na euforię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator, który miałeś poprzednio należy do niszowych ( technologia polaczen wewnętrznych) ale reklamy mówiły co innego, a Ty pewnie na takiego trafiłeś. Oby dalej ten sprawował się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery dni temu wymieniałem akumulator u tego samego sprzedawcy. Zaproponował mi według niego najlepszy jaki posiada z trzyletnią gwarancją. Mercedes-Benz Oryginal-Teile 74 Ah za 350 zł. Mój poprzedni był z 2011roku i pomału kończył żywot.

Tobie jaki zaproponował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem je u niego ale nic o nich nie wspominał, wciąż upiera się że te tuborgi to bardzo dobre akumulatory a ma kilka lat w branży i nie posądziłbym go o wciskanie szmelcu bo to małe miasto i nikt by do niego nie wrócił. Z innej beczki, wczoraj słyszałem jak inny mechanik dobierał u niego aku... Po wadze. Wziął najcięższy o zadanych parametrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet nie proponował tuborga, powiedział tylko, że ten co biorę jest o dwie półki lepszy od VARTA. A to, że waga decyduje o wartości i trwałości akumulatora to racja. Na wagę oprócz elektrolitu składają płyty i im grubsze tym lepsze. Dobry sposób weryfikacji.<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!