Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie przy przyśpieszaniu 1.6 SCe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem podczas mrozów na silniku 1.6 SCe po odpaleniu i dynamicznym przyśpieszaniu silnik jakby dławił się. Jest to tylko przy dynamicznym przyśpieszaniu i przez krótki czas po odpaleniu zimnego auta po chwili łapie temperaturę i już niema tego problemu. Może ktoś zauważył takie coś? Jak przyśpieszam lekko to nie dzieje się takie dławienie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do osiągnięcia właściwej temperatury przez silnik, a zwłaszcza podczas mrozów, dynamicznie się nie powinno przyspieszać. Pomimo gwałtownego rozwoju techniki motoryzacyjnej, zasada ta jest nadal jak najbardziej aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po spryskiwaczach mamy niestety kolejny wspólny temat. Też czuje to szarpanie na zimnym,  chociaż zupełnie  nie kojarzy mi się to z takim typowym przerywaniem silnika. Bardziej wygląda to na takie "bujanie". Zauważyłem też, że przy bardzo delikatnym puszczeniu sprzęgła na z 1 na 2 praktycznie tych objawów nie ma.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik zachowuje się dokładnie tak jak opisał Pietrek. Po złapaniu temperatury problem znika. Jak zgłosisz sprawę do ASO daj znać jaka była ich reakcja.

Edytowane przez whistle22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w ASO:

1. Teraz silnik ciepły - nie ma objawów.

2. Diagnostyka kompem: wszystko OK, na pokładzie najnowsza wersja softu sterowania silnikiem.
3. Trzeba zostawić na noc, rano sprawdzą.

Z uwagi mojego nieprzygotowania na zostawienie sprawa umorzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wystepuje takie zjawisko jak "bujanie" na zimnym. Możliwe że to jakiś celowy zabieg, eko-wymysl, objawiający się niestety w taki sposób. Narazie nie zgłaszałem, bo poza tym silnik sprawuje się ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej u mnie w megane III od nowego taki problem. Na gwarancji serwis mówił coś o aktualizacji oprogramowania, ale nowego.... nie było. Można z tym żyć tylko po odpaleniu na zimnym musi trochę popracować i problem znika. No taki urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO, musiałem zostawić samochód na noc. Stwierdzili że obroty falują na zimnym nawet o 500 obrotów i wyczyścili przepustnice, co kompletnie nic nie dało. 

Przy kolejnej wizycie zgłoszę kolejny raz falowanie oraz dorzucę szarpanie, chociaż wątpię żeby coś z tym zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nic nie można z tym zrobić. Masz dokładnie takie same objawy jak ja, mimo innego silnika. Czyszczenie przepustnicy u mnie też nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!