Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie przy przyśpieszaniu 1.6 SCe


Rekomendowane odpowiedzi

Kompresja ok a luzy zaworowe nie sprawdzane. Auto było w aso skasowali jak za zboże i rozłożyli ręce ? nie wiedzą co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moki napisał:

Kompresja ok a luzy zaworowe nie sprawdzane.

Jeżeli kompresja OK - to luzy też,

3 godziny temu, moki napisał:

Auto było w aso skasowali jak za zboże i rozłożyli ręce

Czyli komputer diagnostyczny nie wykazał żadnego błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazał przepustnicę z serwomotorem ale po wklepaniu objawów w aso zasugerował wymianę komputera wtrysku. A to ja już robiłem wcześniej, aso sprawdziło jeszcze raz wszystko to co ja i powiedzieli że nie wiedzą co jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 20:19, Andrzej-2010 napisał:

Jeżeli kompresja OK - to luzy też,

Czyli komputer diagnostyczny nie wykazał żadnego błędu?

Kompresja badana na zimnym czy ciepłym silniku? Ten silnik ma szklanki a nie hydrauliczne kasowniki. Parametry spalin w normie? Błędu elektronika nie wyrzuca a może pracuje na granicy wystąpienia błędów. I ostatnia myśl to pompa paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 01:38, moki napisał:

Jutro sprawdzę wiązkę przepustnicy w sedanie przy pomocy żarówki.

 

16 godzin temu, moki napisał:

Komputer diagnostyczny w aso ;

  - Wykazał przepustnicę z serwomotorem

Kontrola ewentualnych zwarć w wiązkach miedzy; przewodami, do plusa, masy, od ;

- pedału gazu do sterownika silnika,

- od sterownika silnika do przepustnicy,

- jak zachowują się parametry w sterowniku silnika dotycząca pedału gazu i przepustnicy;

     - również przy ręcznym poruszaniu przepustnicy,

     - czy sterownikowi nie brakuje jego mas ??

- czy w sterowniku silnika ;

    - wybrany jest właściwy model skrzyni biegów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 23:43, szwagier24a napisał:

Kompresja badana na zimnym czy ciepłym silniku? Ten silnik ma szklanki a nie hydrauliczne kasowniki. Parametry spalin w normie? Błędu elektronika nie wyrzuca a może pracuje na granicy wystąpienia błędów. I ostatnia myśl to pompa paliwa.

I na zimnym i na ciepłym. Tak parametry spalin są jak najbardziej w normie dla ASO. Pompa paliwa zamieniona między autami - bez skutku. 

 

@Andrzej-2010 tak wybrany jest właściwy rodzaj skrzyni. Parametry przepustnicy jak i pedału gazu są oki plynnie się regulują nawet ręcznie przepustnica. Masy przy silniku sprawdzone 

 

Po podmiance sond między autami w kombi sonda za katem padła po 3 dniach a w sedanie po miesiącu z kawałkiem. Muszę przejrzeć wiązkę sondy pod kątem przewodzenia oraz napięcia. Dodatkowo zastanawiam się czy nie sprawny kat może zabić sondę. Ta w sedanie była już w zamienniku ?

Edytowane przez moki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 12.03.2023 o 16:45, Andrzej-2010 napisał:

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

Kolego nonsens - auto zachowywało się tak od momentu wyjazdu z salonu kupiłem w październiku 2018, nadal tak bywa - ten typ tak ma.

Obecnie 37 tKm pełny serwis - ASO, olej co 10 tKm. Nic nie ma prawa podziać się w rozrządzie ani w zaworach przy tym przebiegu, tam zaglądać mogę za 100 tKm. najwcześniej. 

Jak jest zimny pierwsze metry pokonujemy delikatnie i płynnie, później problem zanika

 

W dniu 12.03.2023 o 14:17, kamil4 napisał:

Witam, udało się Panu rozwiązać problem, mam identyczny problem w swoim Megane 4 sedan 1.6 SCe? 

 

Jeśli zaobserwowałeś takie coś, musisz się pogodzić. Przestudiowałem forum i inne poradniki o 1.6 Sce w Renault i Dacia. Wielu użytkowników na to wskazuje, wielu. 
Czasem dobrze odpalić i dać  mu chwilę pochodzić, płynnie jechać spokojnie zmieniać bieg po ok 40s. jazdy problem znika - przynajmniej u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, xxxLukaszxxx napisał:

nadal tak bywa - ten typ tak ma.

Super - kupować nowe i już nie sprawne auto.

10 godzin temu, xxxLukaszxxx napisał:

Nic nie ma prawa podziać się w rozrządzie ani w zaworach

I tu możesz strzelić sobie samobuja, bo te silniki już z fabryki wyjeżdzały, ze średnio wyregulowanych zaworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!