Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie przy przyśpieszaniu 1.6 SCe


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, andrzej1001 napisał:

Czyszczenie przepustnicy nie pomogło, a prawdopodobnie jego nieudolne wykonanie wręcz doprowadziło do konieczności wymiany samej przepustnicy.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. A jak jest na prawdę, to się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakieś postępy w tym temacie? U mnie czyszczą przepustnicę za każdym razem i bez rezultatu oczywiście. Po ostatnim czyszczeniu, rano po przejechaniu 100 m i mocniejszym wciśnięciu gazu na skrzyżowaniu wyskoczył check i auto weszło w tryb awaryjny, wyskoczył min komunikat sprawdź wtryski i jakis skrót na 3 litery zaczynający się na S. 

Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu było już ok, nie mogłem foty zrobić bo próbowałem uciekac że skrzyżowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, witam w klubie. Marna to pociecha, że nie jestem sam.

 

Postępy są takie, że auto stoi od 3 tygodni w ASO. Ponieważ (chyba już trzecia) wymiana przepustnicy nic nie dała, wymieniona została wiązka elektryczna silnika. To też nic nie dało, więc wymieniony został komputer wtrysku. I tu niespodzianka... Nic się nie zmieniło :mad: Auto w dalszym ciągu, przy porządnym depnięciu, przechodzi w tryb awaryjny.

Obecnie ponoć trwają konsultacje z Francją. Ponoć, bo ASO nabrało wody w usta, i od poniedziałku nikt nie raczył się ze mną skontaktować (a mamy szczęśliwie piątek...).

Tymczasem, po prostu unikaj gwałtownego dodawania gazu. U mnie to do pewnego stopnia działało. Jeździłem jak TIR, i podobnie zabierałem się do wyprzedzania :bash:


Wiwat Renault...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha, co nie zmienia faktu, że jakość reno stoi pod znakiem zapytania. Porządny producent powinien samochód sprawnie naprawić lub jeśli się nie da wymienić na nowy. Niestety to tylko marzenie. Obawiam się, że to spychologia i jak piszesz nabieranie wody w usta aż gwarancja się skończy a potem bujaj się Pan sam z tym problemem.

Mnie też jakość reno nie odpowiada, bo jeśli samochód po rozpoczęciu jazdy szarpie tak, że prawie silnik wypada na drogę to jak można mówić o jakości. Jedyne co mogę zrobić to napisać w ankiecie, którą przysyłają mi po przeglądzie, że reno już nie kupię i nie polecę go nikomu. A szkoda, bo niewiele trzeba żeby użytkownik był z tej marki naprawdę zadowolony. Szwankują drobiazgi a zupełnie odbierają radość z użytkowania auta.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni Panowie, mam przejechane 7 tyś. Silnik jak jest zimny zachowuje się tak jak opisał to Pan Pietrek. 

Silnik mimo, że jest nową konstrukcją opiera się na konstrukcjach z lat 80. Problem występuje tylko w okresie jesień - zima.

Tak samo miałem w oplu, daewoo, vw.  Aso nie pomoże, co najwyżej jeszcze zaszkodzi.

U mnie przez pierwszy kilometr auto delikatnie szarpie. Ja jako kierowca to wyczuwam, ale pasażer już nie.

Jeżeli nie jest to typowe "żabkowanie" to jest ok. Tak będzie, trzeba się przyzwyczaić i kiedy auto jest zimne nie deptać.

Jeżeli natomiast głowa lata przód, tył reklamować. 

Zauważyłem natomiast coś innego, proszę sprawdźcie czy też tak jest u was.

Jak jest wilgotna pogoda (para)  podnoszę jednocześnie okna przód drzwi w trakcie jazdy, zapalają się wszystkie kontrolki deski, po czym 

cała deska oraz radio gasną na ułamek sekundy tak jakby wiązka podnoszenia okien robiła przepięcie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio również gaśnie (sam wyświetlacz) bo muzyka cały czas gra. Ale to nie jest zależne od szyb robi się tak zupełnie losowo i nie wiem od czego to zależy.

Czy ktoś zgłaszał jeszcze to szarpanie do ASO? Zrobili coś z tym? Zbliża się przegląd mojego auta i zastanawiam się czy coś mogą poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

x

U mnie też się tak zdarzyło kilka razy, na sekundę zgasł wyświetlacz po czym się zapalił, nie zgłaszałem tego do ASO bo dzieje się to zbyt rzadko, nie jest kłopotliwe a poza tym nie zauważyłem zasady powtarzalności.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Spróbujcie Panowie wykonać taką rzecz, parę chwil po uruchomianiu silnika na biegu jałowym wciśnijcie normalnie pedał przyśpieszenia tak, aby silnik uzyskał około 3000-3200obr na dosłownie 2-3 sek, po czym odpuście pedał gazu wrzućcie bieg i ruszajcie.

Dajcie znać jak auto zachowuje się po takim zabiegu, czy jest coś lepiej czy tak samo poszarpuje i dławi się.

   

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2018 o 12:21, Andrzej-2010 napisał:

Oprócz czyszczenia przepustnicy należy ;

 - wymienić jej uszczelnienie, 

 - oraz przeprowadzić tzw.adaptację przepustnicy.

Czyszczenie przepustnicy w nowym samochodzie i wymiana uszczelnienia plus adaptacja w Nowym aucie który wyjechał z salonu?Ale bzdura Ludzie opanujcie się.

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!