Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Halogeny jako światła dzienne


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może próbował Was takiego rozwiązania z halogenami jako światła dzienne?
http://allegro.pl/dzienne-renault-laguna-ii-iii-latitude-megane-2-3-i5510710488.html

Jak to wygląda z przepisami ?

 

Czasem widuję auta, które jako dzienne mają właśnie świecące halogeny i strasznie mi się podoba i dlatego rozmyślam czy nie zrobić czegoś takiego u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować sobie światła do jazdy dziennej w miejsce halogenów. Z tym, ze formalnie, muszą być spełnione stosowne warunki:

na kloszu lampy musi widnieć nieusuwalne oznaczenie homologacji E oraz RL oraz:

  • Symetrycznie względem osi pojazdu
  • Na równej wysokości
  • W odległości od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
  • Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi nie może wynosić mniej niż 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
  • Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
  • Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika (lub po jego uruchomieniu)

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Ponadto (co ważne), w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mój zamysł jest taki, aby po prostu wymienić klosze i sobie samemu włączać dodatkowe światło dzienne w halogenie, tak jakbym załączał przeciwmgielne.

 

Bardzo mnie trapi kwestia - czy w takim wypadku za brak przeciwmgielnych ktoś się może doczepić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale żeby włączyć przeciwmgłowe-dzienne samodzielnie, to musiałbyś mieć włączone światła mijania/postojowe, a to już się trochę mija z celem. Jeśli już robić taką modyfikację, to zrobiłbym to "po bożemu", czyli rezygnacja całkowicie z halogenów (przełącznik w wajsze "ślepy") i dzienne podłączone zgodnie z instrukcją (pewnie do akumulatora). Widziałem też rozwiązania tego typu, że dzienne i halogeny są w jednym kloszu, ale nie wiem jak to świeci (być może ani przeciwmgłowe, ani dzienne nie są wystarczające). Faktycznie za brak świateł przeciwmgłowych nikt się nie przyczepi, niemniej ja bym z nich nie rezygnował (czasem się przydają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PCet napisał:

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone

 

Czy ab na pewno?

W Megane 3v3 fabryczne światła do jazdy dziennej świecą się razem ze światłami mijania.

A homologację auto ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PCet napisał:

Nie wydaje mi się. Światła przeciwmgłowe nie są obowiązkowym wyposażeniem samochodu.

u mnie nie ma przeciwmgłowych. Dużo samochodu w wersji bieda edyszy nie ma halogenów.

Co do wypowiedzi Kacpra. Niby świecą razem z dziennymi ale jak jest jasno to świecą same ledy. Nic też nie stoi na przeszkodzie by używać "na sztywno" samych ledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podłączę się do tematu.

Moja Megane 3 z 2015 roku, ma w halogenach dodatkowe żarówki. Przy wyłączeniu wszystkich świateł, one są aktywne, jak włączę światła, to gasną. Czy to są światła do jazdy dziennej?

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!