Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana pompy oleju 120 na 130KM


marek789

Rekomendowane odpowiedzi

Olej może dostawać się do płynu przez chłodnicę oleju.

Pamiętaj o nowych śrubach głowicy - stare potrafią się ukręcić.

Jakie miałeś ostatnio założone panewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już głowicę zdjętą, ewidentnie widać takie jakby no nie wiem jak to nazwać. Przepalenie? Pomiędzy kanałem wodnym a olejowym oraz pomiędzy 2 i 3 cylindrem. Ostatnie panewki, kurcze nie pamiętam teraz właśnie. Ale nie były to najtańsze, żaden mvparts czy coś podobnego. Bralem wtedy z teoretycznie średniej półki. Wał jest oryginał ale po szlifie, myślę że to lepsze rozwiązanie niż jakiś zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uszczelka przepalona to ok, myślałem, że jeszcze nie zdjąłeś głowicy.

Ja do jednego auta zakładałem Glyco, do drugiego Kolbenschmitt, oba auta jeżdżą do tej pory, a różnica w cenie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kwiatki, to z pewnością nie 150.000 km przebiegu.

Jeżeli głowica zdjęta, to remont zaworów, uszczelniaczy zaworowych oraz pomiar luzów zaworowych.

Pierścieniami tłokowymi pewnie też się zajmiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś tutaj napisałem, wziąłem silnik z anglika który na liczniku miał około 150K km. Po numerze rejestracyjnym można zobaczyć m.in. wszystkie przeglądy, bolączki jakieś miał na nich itd, w dodatku mam pełną dokumentację serwisową od początku istnienia tego auta. Ale jak to na zachodzie wymiana oleju, filtrów to pewnie co 30k km jak w instrukcji, to niestety taka wada. Pierścienie się tak właśnie zastanawiamy, bo skoro już blok wyciągnięty to może jeszcze i to? Tylko jaką firmę z tych lepszych polecacie? Głowice oczywiście do planowania i sprawdzenia oddamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej elf to olej ze średniej pólki. Dużo lepszy,wyższa półka to olej Valvoline.

Najwyższa półka to; Amsoil, Millers, Neste, Liqui Molly.

Jeżeli zostają te same tłoki, to pierścienie dobiera się do wymiarów tłoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfa bym wlał tylko na początek, żeby silnik się na nim ułożył i wypłukał paprochy. Po 2-3 tys km wymiana na lepszy olej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to tak zrobię z olejem jak piszę @meganecoupe02. Przejadę chwilę i wymienię filtr i olej na lepszy wtedy. Tłoki zostają, pierścienie zamawiam w takim razie Getze nominalne. Myślę że do dwóch/trzech dni przyjdzie reszta już pierdół i przez weekend zacznę montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 1,9 120KM zakładałem filtr od 1,9 130KM (np scenic III). Jest większy a co za tym idzie ma większą powierzchnię filtrującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnej wymianie wezmę go pod uwagę skoro pasuję do tej chłodnicy oleju. Zastanawiałem się również nad filtrami Volvo z 1.9 dci 120 bo podobno też były większe. Jednak postawiłem na oryginał. Olej i tak zmienię za jakiś czas. A oleje, filtry zmieniam i tak co 10-12k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!