Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio fabryczne - słaba jakość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy Ktoś ma podobny problem? Otóż w moim radiu jest bardzo słaba jakość muzyki, ale tylko słuchając radia. Jak podłączę kartę SD lub włączę muzykę z YT przez Bluetooh to dźwięk jest całkiem spoko. Najgorzej jest słuchać stacji radiowych. Jest wyraźna równica jak nawet porównam radio przez telefon połączone z BT a normalnie. Ta samo z dwóch źródeł a różni się znacznie. Może mam coś źle ustawione? Na początku myślałem że to wina słabych głośników, ale jednak dają radę.

Dzięki

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie każde auto tak ma. Zawsze źródło typu telefon, pendrive będzie grało lepiej niż radio. Nie ważne czy to Renault, Toyota czy jakiekolwiek inne marki. Przykładowo w Toyocie właśnie radia muszę słuchać na poziomie 30-35 bo jest bardzo ciche, przy tej głośności CD, MP3, bluetooth daje po uszach i to ostro. Z opisu @mlody.77 wnioskowałem, że jest bardzo źle i np. radio kiepsko odbiera ale jak odbiera dobrze to znaczy, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest odwrotnie: radio przy ustawieniu poziomu głośności powiedzmy 16 gra bardzo głośno, USB wystarczająco, a Bluetooth średnio (nie pamiętam jak jest z CD). Nie zauważyłem również różnicy pomiędzy jakością/głębią muzyki odtwarzanej z radia i z innych mediów. Może Kolega @mlody.77 powinien zrobić aktualizację. Mam auto z kwietnia 2016, ale z tego co sprawdzałem kiedyś - nie mam najnowszego oprogramowania (nie pamiętam już numerów) - ale póki jest dobrze, nic nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil a ta różnica przy BT nie wynika z ustawień głośności medii w telefonie? Jak u siebie dam w telefonie na maxa to jest elegansio i nawet basik jakby większy się pojawia. Ja słucham średnio 8-14 i jest to w zupełności wystarczające. 14 to już dosyć głośno nieważne czy radio czy inne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet, nie - jeżdżę na maksymalnej głośności w telefonie. Ale faktycznie tak mam w Samsungu, a w starym Asusie grało głośniej (też na maksymalnej głośności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, konwil napisał:

Nie zauważyłem również różnicy pomiędzy jakością/głębią muzyki odtwarzanej z radia i z innych mediów.

U mnie różnica jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że to może dlatego, że mało słucham muzyki z radia (głównie Tok FM), więc może macie rację - sprawdzę dzisiaj jakiś RMF, Zet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica w jakości naprawdę jest znaczna. Tu nie chodzi o głośność, tylko o tę głębię, muza z radia brzmi jakby wszystkie ustawienia typu basy, tony itp. były na samym "dole"

U mnie najczęściej gra EskaRock i RockRadio, a dziś porównywałem właśnie eskerock przez aplikację w telefonie i normalnego FM

Edytowane przez mlody.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem ale przypadkiem nie jest tak że na każdym źródle oddzielnie ustawia się equalizer?

 

btw - w MIII radia można słuchać tylko cicho, zwiększenie głośności powoduje że dźwięk staje się niesamowicie drażniący.

 

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem źródło mojego problemu, tylko teraz nie wiem jak to naprawić. Mianowicie... odkryłem że podczas słuchania FM nie działają w sensie nie grają mi głośniczki przy szybie przedniej, te malutkie, grają mi wtedy tylko w drzwiach. Jak przełączam się na telefon to włączają się i muzyka brzmi o niebo lepiej. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Mam nadzieję że to właśnie to :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy auto posiada głośniki wysokotonowe w podszybiu. Megane 3 przeważnie ich nie posiadają.

Tuner radiowy, niestety w tych modelach radia jest bardzo niskiej jakości.  Przy tak niskiej jakości, może odnosisz tylko wrażenie, że nie grają głośniki wysokotonowe-oczywiście jeżeli posiadasz na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!