Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 95 KM 2015r. bierze olej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moja Megane. Wygląda to tak:

Kupiłem auto, niedługo po kupnie padła turbosprężarka

- regeneracja turbo

- czyszczenie wszystkich węży z oleju

- wymiana oleju

Wydawało się że wszystko już będzie dobrze. Bylem zadowolony bo wszystko niby było jak należy.

Od tego czasu zrobiłem kolo 2000 km. i niestety przedwczoraj samochód sam domagał się oleju. Zapalił się komunikat żeby uzupełnić stan oleju. Na bagnecie było słabe minimum. (po wymianie było zalane 3/4 na bagnecie)

Oczywiście uzupełniłem.

Nie wiem jak było przed wymiana turbo bo nie byłem w stanie tego sprawdzić bo dopiero co zaczynałem jeździć.

Czytałem juz o różnych podobnych przypadkach. 

Żeby sprawdzić odme czy zawór odmy, tyle że to dotyczyło starszych 1.5 dci. U mnie jest ten zawór scalony z obudowa silnika. Zresztą w 1.5 dci 110 KM ma chyba tak samo.

Dziś odkrecilem korek wlewu oleju z bagnetem na odpalonym silniku i wydobywa się z niego para.

Proszę o pomoc co mogę sam zrobić, czy oddać auto do serwisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj rok produkcji.

Zastanowić się ( kumaty mechanik ) dlaczego w aucie o przebiegu 70.000 km???? padła turbina?

Co mówił mechanik montujący turbo?

Sprawdzić ;

-czy silnik, turbo suche? 

-czy nie ma widocznych wycieków oleju?

-stan zaworu odmy?

- czy silnik ma moc? 

- jakie było zużycie paliwa na tych 2000 km?

- jaki kolor spalin?

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, rok produkcji jest podany, to 1., a 2. po co się zastanawiać nad tym czemu padło turbo? Wg mnie jeśli kupujemy samochód używamy i nic o nim nie wiemy, to właściwie wszystko mogło się wydarzyć, np. poprzedni użytkownik, użytkownicy jeździli z auto start&stopem i jeździli dużo autostradami - co może sugerować przebieg/rocznik. Brak chłodzenia turbiny po takich jazdach - no to zdechła.

 

Samochód jest względnie nowy - ja bym na pewno odwiedził ASO.

Edytowane przez konwil
Dopisek; literówka
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie mi powiedziano ze do turbo się dostał brud bo auto było po wypadku, i w wezach gdzieś ze był bród, i to akurat wiem bo kupiłem je uszkodzone. Nie było mocno uszkodzone. Z poważniejszych spraw to do wymiany poszycie progu a poza tym to tylko samo malowanie błotnika z tyłu z przodu i drzwi bo były porysowane. Auto szlo po rowie i dostał głównie ten próg, osłona pod silnikiem. 

Natomiast pan który regenerowal turbine powiedział ze ta turbina się poprostu zwyczajnie zużyla.

W turbo w tej chwili mam nadzieje jest wszystko wporzadku bo przecież było regenerowane. Zostawił bym to narazie i poszukal gdzie indziej. 

Auto jezdzi, pracuje bez zarzutu. Odpala ładnie,  moc jest. 

Martwi mnie tylko zużycie oleju.

Auto ma na liczniku w tej chwili 103000 z czego 2000 na regenerowanej turbinie.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 i 5.8 - literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Milorddd napisał:

Auto szlo po rowie i dostał głównie ten próg, osłona pod silnikiem. 

Równie dobrze mogła być miska potrzaskana, a u nas sprzedawcy nagminnie "tuningują" auta po wypadkach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oprócz obserwacji mogę jeszcze zrobić we własnym zakresie?

Co mogę sprawdzić, żeby np eliminować po kolei wszystkie możliwe przyczyny?

Turbina jest po regeneracji, gdyby się okazało coś nie tak kto najprawdopodobniej mogł zrobic coś źle? Ten kto regenerowal czy ten kto montowal?

 

lapka2.gif
Regulamin pkt.
5.6 - pl-literki Aston76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić, czy nie ma wycieków pod silnikiem. Potrzebny kanał. A jak nie ma wycieków to albo turbina, albo pierścienie zgarniające albo uszczelniacze zaworowe. Przy przebiegu jaki podałeś to dwie ostatnie rzeczy praktycznie do wykluczenia.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Milorddd napisał:

Natomiast pan który regenerowal turbine powiedział ze ta turbina się poprostu zwyczajnie zużyla.

 

Turbina prawidłowo eksploatowana, wytrzymuje > 250.000 km przebiegu.

Osobiście możesz sprawdzić;

- czy silnik, turbo suche? 

- czy nie ma widocznych wycieków oleju na silniku? pod silnikiem?

- stan zaworu odmy? ( stan membrany),

- jakie było zużycie paliwa na tych 2000 km przebiegu?

- jaki kolor mają spaliny?

- jaki kolor ma końcówka rury wydechowej?

U mechanika ( tego co regenerował turbo ) można ;

- pomierzyć ciśnienie oleju na gorącym silniku,

- określić stan zaworu odmy,

- stan magistrali olejowej turbiny.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak miska wymieniona to wycieków nie będzie, zresztą mechanik który wymieniał turbo na pewno by wspomniał o istotnych wyciekach.Gdyby to była wina turbo to przyczyną może być oprócz błędu w regeneracji słaba drożność jego smarowania, ciśnienie oleju też do sprawdzenia.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Milorddd napisał:

Żeby sprawdzić odme czy zawór odmy, tyle że to dotyczyło starszych 1.5 dci. U mnie jest ten zawór scalony z obudowa silnika. Zresztą w 1.5 dci 110 KM ma chyba tak samo.

 

 Jak to scalony? Przecież jest na wężu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 km po regeneracji turbiny byłem na sprawdzeniu czy nie ma wycieków po odkreceniu oslony silnika bo tak byłem umówiony. Niby nic nie było widać.  W tej chwili nic nie widzę z góry, na kanał mogę też wjechać sprawdzić od dołu.

Jeśli chodzi o zawór odmy to w takim razie gdzie on się znajduje? Chętnie bym go sprawdził.

Spalanie kolo 5 litrów w trybie mieszanym 

 

Kontrolka od temperatury. Tzw. Ten duży blok bardzo rzadko się pojawia. Jak było kolo 8 stopni i dobrze mu deplem to się pojawiła a tak to nie ma mowy.

 

 

lapka2.gif
Regulamin pkt.
5.6 - pl-literki Aston76

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli membrana zaworu odmy ma choć b.małą dziurkę, to turbo może;

 - zasysać powietrze z odmy,

-  wyciągać olej z silnika,

-  przy filtrze powietrza zapchanym, wyciąganie oleju z miski będzie b.intensywne. 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takim razie gdzie ten zawór odmy się znajduje? 

Gdzie w ogóle cała odma się znajduje? Może jest zapchana?

Właśnie byłem sprawdzić stan oleju i ubyło prawie pół miarki po 150 km.

385848_205090887_renault-megane-iii-1-5dci-95km-1-wl-salon-pl-fvat-23-gwarancja_xlarge.jpg

Mój silnik wygląda tak jak na tym zdjęciu.

Nikt nic nie poradzi?

Edytowane przez Milorddd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!