Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lol19pl

Megane IV phI Dołożenie świateł pure vision led

Recommended Posts

Wiem, że już dużo było pisane ale chcę to skondensować do jednego tematu. Znalazłem już model, w którym pure vison led jest bez samo poziomowania co potwierdza poprzednie przypuszczenia, że działa to bez tego. Tylko czy działa to p&p? Postaram się coś dowiedzieć przy przeglądzie, chociaż pewnie będą chcieli mnie zbyć.

dffdsfdsdfsfds.thumb.PNG.a35fae17c0344461ac4186f53339e4b4.PNGdsffdsdfsfdssfdfds.thumb.PNG.1b7dc48d3dc869fabbef46021f832996.PNG

Przerabiamy temat na forum Clio.

Podobno trzeba dołożyć wiązka, same lampy z przetwornicami LED, zmienić UCH na takie z przypisanym systemem LED albo zbudować czytnik CAN i zrobić jakiś adapter który będzie zachowywaŁ się jak oryginalny UCH ale wtedy nie będą to moduły skanowalne.

Ogólnie rzeźba

• Like 1

W clio jest inny problem bo przy lampach full led dzienne i postojowe sa w lampie a w clio ze zwykłymi lampami dzienne i postojowe sa pod spodem W megance w takiej i takiej wersji dzienne i postojowe sa w lampie także ten problem odpada. Problem polega na tym ze w megance ze zwykłymi żarówkami H7 w kostce brakuje jednego przewodu i trzeba sie dowiedzieć za co odpowiada ale to pytanie do osób które posiadają meganke z lampami full led żeby posprawdzali napięcia w kostce. Temat pewnie będzie do ogarnięcia ale w tej chwili większość meganek jest jeszcze na gwarancji także trzeba poczekać.

Podłączyłem u siebie na próbę Full led zamiast soczewki i od razu zadziałało. 

962FBFDE-502B-4D5C-B377-67A9038BFCA0.jpeg

• Like 1
  • +1 1

Możesz napisać coś więcej.

Czy po prostu przepiąłeś kostkę z reflektora H7 na full led i działa?

Czy sprawdzałeś działanie automatycznego włączania świateł mijania, przełączanie długie/krótkie itp?

Jestem zdecydowany na wymianę H7 na full led, bo po przesiadce z poprzedniego samochodu z biksenonami odczuwam dużą różnicę (często jeżdżę wieczorami/nocą).

Autko kupowałem z wyprzedaży rocznikowej w marcu 2018 i juz nie było dostępnej takiej wersji z full led (z silnikiem jaki chciałem). W ASO dali mi wycenę wymiany na ok. 6400 PLN + robocizna (500 - 700 PLN).

Wycena poniżej (dziwna różnica prawie 100% w cenie lewego i prawego reflektora)

IMG_0294.thumb.jpg.c4cfb500375a665539ef248fd39337c0.jpg

Póki co nie mam jeszcze dwóch lamp ale do końca tygodnia powinienem mieć komplet to przetestuje je w warunkach drogowych. 

Przepiąłem po prostu wtyczki do nowej lampy i od razu wszystko zadziałało. Moje wtyczki miały 6 kabelków. Widziałem na forum wersje z pięcioma kablami we wtyczce wiec pozostaje to do sprawdzenia u Ciebie.

Działają światła mijania/drogowe oraz dzienny led. Wszystko wydaje się w porządku. Silniczek regulacji wysokości również jest taki sam jak w zwykłych lampach. 

Jak zamontuje komplet to zdam relacje na forum. Może nawet spróbuje pokazać różnice w zasięgu oświetlenia jeśli tylko uda mi się to ująć na zdjęciach. 

20 minut temu, jotgie napisał:

IMG_0294.thumb.jpg.c4cfb500375a665539ef248fd39337c0.jpg

W Twoim zestawieniu widnieją tylko lampy i przetwornice jako elementy potrzebne do montażu. Wyglada wiec na to że nie ma w megane systemu poziomowania reflektorów. 

Dzięki za info.

Wyglada to obiecująco i daje nadzieję na niższe koszty niż zażyczyło sobie ASO za taką wymianę.

Sprawdzę u siebie ile przewodów mają kostki w moich reflektorach i będę czekał na Twoją relację po kompletnej wymianie i testach.

Powodzenia.

Super sprawa. Z tymi lampami megane 4 wyglada świeżo No i przede wszystkim super swieci w nocy. 

Dla mnie to zmiana nr 1 w tym samochodzie jeżeli bym nie mógł kupić fabrycznego rozwiązania. 

@lukasz.sniezek Podobno jedyny problem to zapalanie ledów dziennych gdy podchodzisz do auta z kartą. jeśli będziesz mógł jakoś to sprawdzić to było by fajnie.

Jeśli kolega @jotgie dalej będzie porównywał bi-ksenon z resztą to nigdy nie będzie zadowolony. Nawet Full LED tutaj nie pomoże, niestety. Wiem, bo sam zamieniłem bi-ksenon na Full LED. Barwa podobna, ale na tym się kończy. Astra 5 ma bardzo mocne LED-y. Ostatnio mnie mijała w nocy to miałem wrażenie, że moje Full LEDy to jakaś tania chińska popierdółka :oops:

Nowe Mondeo też ma Full LEDy podobne do naszych Reno, czyli świecące średnio na jeża. Z dobrych LED-ów to na myśl od razu przychodzi mi nowy Pasek, ale on ma pewnie matrycowe LEDy bo też świecą dużo jaśniej niż nasze.

Edytowano przez Geble

9 godzin temu, lol19pl napisał:

@lukasz.sniezek Podobno jedyny problem to zapalanie ledów dziennych gdy podchodzisz do auta z kartą. jeśli będziesz mógł jakoś to sprawdzić to było by fajnie.

Na pewno to sprawdzę. W ddt4all jest możliwość zmiany świateł H7/LED. Możliwe że może mieć to wpływ na ich działanie (np. to o czym piszesz). 

Jestem po montażu kompletu lamp. Sama wymiana przebiegła bez jakichkolwiek problemów. Uchwyty i wtyczki są identyczne. Po wstępnych testach lampy działają prawidłowo - światła mijania/drogowe, dzienne. Dzienne oświetlenie włącza się przy podchodzeniu i przy odejściu od auta (tak samo jak wcześniej). Działa również poziomowanie z kokpitu. Wyglada wiec na to że cała operacja powiodła się ze 100% powodzeniem. Jutro dalsze testy, mam nadzieję że nic nie pojawi się niespodziewanego. 

Auto jest z 2016 roku z października w wersji GT Line (czyli Intens z dodatkami). Póki co nic nie zmieniałem w ustawieniach samochodu. 

Edytowano przez lukasz.sniezek
  • Like 1
  • Zwycięzca 3

Lukasz. sniezek jak nie sprzedałeś  jeszcze lamp H7 to zrób zdjęcia naklejek z lampy i wklej tutaj żeby można było porównać czy nr. referencyjne lamp w dieslu i bezynie są takie same Jeżeli będą takie same to napięcia w kostce też będą musiały się zgadzać. Sam jestem zainteresowany taką zamiana ale u mnie brakuje jednego kabla we wtyczce do lamp i zostanie tylko ten problem do ogarniecia.