Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dołożenie świateł pure vision led


Rekomendowane odpowiedzi

Do lamp włożyłem osram night vision czy coś takiego, kosztowały za komplet ok 100zl. Oświetlają drogę bardzo daleko. Na prawdę jestem z nich zadowolony, ale te full LED kuszą bo używane nie są drogie, a autu dają plus 50 koni ;) z wyglądu hehe. Boje się trochę bo wcześniej miałem Hyundai Tucson na ledach i oświetlały drogę dość krótko. Dodatkowo w deszczu świeciły jeszcze krócej. Obawiam się, że zamienię na full LED i będą świecić dużo krócej , a jedyna korzyść będzie wizualna.

Ciekawe czy któryś z forumowiczów może potwierdzić czy świeca gorzej czy lepiej niż H7.

Czytałem wiele wątków o wymianie i było kilka potwierdzeń, że można przełożyć bez przeróbek i wszystko będzie działać więc to zachęca do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2019 o 21:54, szafir51 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Jaką gwarancję? Mi się skończyła niedawno. Mam cały czas problem z egzekwowaniem gwarancji. Więc jak możesz to walcz. Mi uznali to czy tamto , ale twierdzą że trzeba pytać centrale. Jak już odpytali to mi oznajmili że to co mam na gwarancji to mam współfinansowanie 30%.  No ludzie ... Mam nowe auto a diler mówi że mam płacić 30% za coś co mam na gwarancji.

Powracając do tematu to proszę osoby, które zamieniły H7 na full LED o informacje czy jest to przekładka pług and Play i czy świeca lepiej niż H7.

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fanmil napisał:

to co mam na gwarancji to mam współfinansowanie 30%.  No ludzie ... Mam nowe auto a diler mówi że mam płacić 30% za coś co mam na gwarancji.

ale że jak? Masz to w warunkach gwarancji czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że jak. Klapa bagażnika obiła mi karoserię i renault mi powiedziało że mają zgodę centrali na naprawę w ramach gwarancji i mam im zapłacić 30% kosztorysu. Dodatkowo po deszczu zbiera się woda na dole z tyłu auta i stwierdzili że mi wymienia za darmo w ramach gwarancji. Jednak jak im powiedziałem że nie będę płacił za coś co ma na gwarancji i zrezygnowałem z malowania obitej karoserii to powiedzieli że wysla do centrali wycenę wymiany uszczelek drzwi. Taka to jest właśnie gwarancja renault. Jak zrobiłem im awanturę to łaskawie zgodzili się wymienić w ramach gwarancji to co cieknie . Dobrze że nic poważnego się nie działo z silnikiem itp ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fanmil napisał:

Do lamp włożyłem osram night vision czy coś takiego, kosztowały za komplet ok 100zl. Oświetlają drogę bardzo daleko. Na prawdę jestem z nich zadowolony, ale te full LED kuszą bo używane nie są drogie, a autu dają plus 50 koni ;) z wyglądu hehe. Boje się trochę bo wcześniej miałem Hyundai Tucson na ledach i oświetlały drogę dość krótko. Dodatkowo w deszczu świeciły jeszcze krócej. Obawiam się, że zamienię na full LED i będą świecić dużo krócej , a jedyna korzyść będzie wizualna.

Ciekawe czy któryś z forumowiczów może potwierdzić czy świeca gorzej czy lepiej niż H7.

Czytałem wiele wątków o wymianie i było kilka potwierdzeń, że można przełożyć bez przeróbek i wszystko będzie działać więc to zachęca do wymiany.

Fabryczne led nie świecą super... h7 led świecą lepiej ,porównywalne na zlocie meganek. Astra ma ledy  najlepsze na rynku obecnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem i znalazłem opinię nr tych lamp,

Od 7mej minuty opowiada o pure vision.

Reasumując świeca krótko i mocno.

Może jednak warto zaryzykować :) skoro to plug and Play.

Na co zwracać uwagę przy zakupie? Zaczepy i przetwornice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał już ktoś przyjemność doświadczenia przepalonego Leda? Chodzi mi o przepalone klamerki reflektorów lub też o przepalonego Leda pure vision? Czy w takich przypadkach wymienia się przepalonego Leda czy też trzeba wymienić cała lampę? :)
Sprawdzałem na szybko czy można kupić na allegro takie części zamiennie, ale nie widziałem, stąd moje "głupie" pytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już na drodze kilka MIV z przepalonym "wąsem". O dziwo nie świecił cały wąs, a nie jedynie kilka diód. Jest to ciekawe zjawisko. Tak jakby przepaliły się wszystkie naraz. Podejrzewam, że wymienia się po prostu modół LED jako całość, podobnie jak w przypadku LEDa do mijania/drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak w każdym module led'y są połączone w szereg i jak jeden padnie to nie świecą wszystkie (tak jak w żarówkach led domowych).

Trzeba by tego wąsa wyjąć i go obejrzeć - pewnie dałoby radę wymienić sam jeden led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanmil modułów Drl do Megane iv jest pełno na allegro trzeba wiedzieć czego szukać. Wpisz w wyszukiwarce moduł jeż to zobaczysz, poza tym temat jest już na forum odnośnie świateł dziennych w Megane iv: Światła dzienne pełny led kończy żywota, tam w załączniku masz pokazany moduł i diody led. Zdjęcie podglądowe wzięte z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła dzienne w megane IV nie składają się z szeregu diód, ale jest to coś w rodzaju światłowodu (pręcik z plexi), który jest oświetlany diodami z przetwornicy DRL ''jeż'', dlatego przestają świecić poszczególne segmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!