Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dołożenie świateł pure vision led


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, a ja mam lekko odmienny problem w tym temacie:

niedawno kupiłem Megane IV z 2016, w którym po kolizji zostały wymienione lampy LED na nowe.

Fabrycznie lampy posiadały samopoziomowanie, natomiast po wymianie włożono nowe lampy (2018 r.) z poziomowaniem ręcznym, ale nie dołożono modułu regulacji. Tym sposobem straciłem w ogóle możliwość regulacji wysokości świateł, poza kręceniem śrubokrętem pod maską.

Naprawa przeprowadzana w nieznanym mi ASO, a gwarancja na naprawę już minęła.

ASO w Szczecinie udaje głupie, że nie są w stanie mi pomóc (żałość).

Czy ktoś zna numer części modułu regulacji wysokości świateł, jego ewentualny koszt?

Czy dołożenie modułu wymaga wymiany całej wiązki, czy wystarczy podłączyć do istniejącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w pierwszych modelach nie było po prostu regulacji, mimo, że silniczek itd jest. Dopiero w poźniejszych wersjach pojawiło się pokrętło do regulacji wysokości poziomu światel z kabiny. Mam u siebie bez regulacji, światla się nie poziomują, zapalają się po prostu i świecą na określonym poziomie jak zwykle lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój problem sprzed dwóch postów wyjaśnił się w nieco niespodziewany i baaardzo banalny i sposób. 

Nauczony wcześniejszym doświadczeniem z innych samochodów, byłem przekonany, że przy odpalaniu reflektory z samopoziomowaniem powinny przechodzić autotest (góra-dół)i jednocześnie same wykrywają punkt "0" wysokości świecenia.

Okazało się, że tutaj nie ma ani autotestu przy odpalaniu, ani autoustawiania punktu 0.

Lampy z 2016 i z 2018 roku nie różnią się wcale. Wiązki do lamp też są praktycznie te same.

Różnicą jest sposób regulacji wysokości świecenia w zakresie korekcji do obciążenia samochodu. Pierwsze wypusty posiadają czujnik ugięcia zawieszenia (nr ref. 538210780R) na tylnej belce, a nowsze zamiast czujnika posiadają "tradycyjne" pokrętło przy kierownicy.

Docisnąłem mocno bagażnik i okazało się, że snop światła obniżył się tak, jak powinien.

Wszystko działa i jest ok :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam fabryczne lampy full led, dzisiaj odczytam ustawienia i później podeślę.

Dnia 3.09.2019 o 13:22, karolaa napisał:

Wydaje mi się, że w pierwszych modelach nie było po prostu regulacji, mimo, że silniczek itd jest. Dopiero w poźniejszych wersjach pojawiło się pokrętło do regulacji wysokości poziomu światel z kabiny. Mam u siebie bez regulacji, światla się nie poziomują, zapalają się po prostu i świecą na określonym poziomie jak zwykle lampy.

Więc po co jest silniczek regulacji lampy?

Mam ledy w aucie, brak jest pokrętła regulacji wysokości świecenia, oraz brak czujnika regulacji w zawieszeniu, więc jak to działa.

Auto składałem po kolizji, po zamontowaniu lamp świecą bardzo nisko, regulacja przy silniczku działa w małym zakresie, czy jest jakaś dodatkowa regulacja w lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś regulacja wysokości musi być bo inaczej auto by chyba nie dostało homologacji. Ręki sobie nie dam uciąć, ale jak ja kupowałem swój samochód to w katalogach przy pakiecie z pure vision było "automatyczna regulacja wysokości świateł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy świecą nisko bo może masz źle zamontowany silniczek. Trzeba trochę się nagimnastykować żeby silniczek prawidłowo zamocować w mechaniźmie lampy, jeśli źle wciśniesz 'kulkę na trzpieniu' to wtedy lampy patrzą w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Megane IV w wersji Intense chciałbym podłączyć lampy przednie Pure Led. W załączniku przesyłam zdjęcie. Kostka z 5 pinami. 6 pin zaślepiony. Piszecie, że 6 pin odpowiada za podświetlenie przy otwarciu auta. Czy to prawda ? Jeżeli tak to gdzie się wpiąć z tym szóstym pinem. Czy po wpięciu 6-tego pina trzeba coś dodatkowo konfigurować ? Jeżeli tak to gdzie. Sprawa następna. czy macie jakąś instrukcje lub film jak wyjąć przednie lampy ?

pureled.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Było na forum.. żeby wszystko zadziałało musisz kabelek do UCH poprowadzić " -  bzdura powielana przez teoretyków.

" Piszecie, że 6 pin odpowiada za podświetlenie przy otwarciu auta" - nie, nie prawda

" Jeżeli tak to gdzie się wpiąć z tym szóstym pinem " - tego jeszcze nikt nie wskazał ale wiele osób doradza że do UCH :-D

" czy macie jakąś instrukcje lub film jak wyjąć przednie lampy " - tak, trzeba ściągnąć zderzak https://www.youtube.com/watch?v=fnLntuqbQXQ i odkręcić 4 śruby od lampy

 

czajkuś - jakbyś miał czas to podeślij proszę te screeny :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2019 o 18:13, slawlik2 napisał:

Nie wiem jak bardzo był zdesperowany swieceniem soczewek to by mi się nie chciało co rok wymieniać do przeglądu. 

Część, jestem tu nowy więc przepraszam za wpadki.

Czy ja dobrze rozumiem, że jak się zmieni fabryczne H7 na full LED to będzie problem z przeglądem na stacji diagnostycznej czy gwarancyjnym w salonie? Ja jestem na etapie rozpoznawania etapu zmiany. Mam wersję zen z pakietem look czy jak on się zwie . Mam lampy H7 z ładnym ledem ale chciałbym full LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2019 o 17:13, Fanmil napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Myślę że wymiana zwykłych świateł na pure led jest nieopłacalna. Nie wiem jak świecą zwykłe lampy, ale te full ledy są kiepskie, słabe natężenie światła i dziwna barwa. 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!