Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Domowe sprawdzenie auta - OBD2 + Torque Pro?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:-)

Chciałbym zakupić interfejs diagnostyczny do mojego Fluence-a. Wstępnie przyjrzałem się tematowi i widzę, że jest ogromna ilość elektroniki możliwej do podłączenia do złącza OBD2.
Druga sprawa to wybór najlepszego i możliwie taniego oprogramowania, najwięcej informacji pozytywnych znalazłem o Torque, w wersji PRO za kilkanaście złotych.

Mam kilka pytań i z góry dzięki za pomoc od bardziej doświadczonych forumowiczów:-D

  1. Jakie złącze OBD2 dobrej jakości moglibyście polecić? Wolałbym uniknąć najtańszej chińszczyzny bo na youtube widziałem filmik gościa, którego znajomy czymś takim spalił sobie ECU.
  2. Jakie oprogramowanie do złącza będzie dobre i stosunkowo niedrogie? Czy Torque PRO jest ok? Jakieś lepsze alternatywy?
  3. Na podstawie informacji jakie znalazłem złącze OBD2 i jakieś oprogramowanie do niego to dobra opcja do sprawdzenia ogólnego stanu auta. Są jakieś warte rozważenia alternatywy dla Fluence-a?

Pozdrawiam,
Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zabawka, ale taksówkarz, który jesienią wiózł mnie Scenic'em II przy pomocy Torque Pro coś tam sobie diagnozował i kasował błędy (m.in. problematyczny błąd hamulca elektromechanicznego). Jak już kupisz interfejs na Bluetooth'a, to można sprawdzić i Torque Pro (dużo nie kosztuje). Ja, jako laik również o tym myślałem, ale póki co temat odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie pieniądze, chcesz przeznaczyć na interfejs.

Ja zaczynałem od najtańszego do Tarque, i jak na interfejs najtańszy podstawowe błędy silnika skasuje i tyle.

Następnie kupiłem interfejs Delphi, Jest lepszy bo oprócz silnika można inne podzespoły przetestować, ale jak mi wyskoczył błąd ABS/ESP,  to nie dał rady, i tak trzeba było podpiąć pod Clipa.

No to do trzech razy sztuka, zdecydowałem się na kupno Clipa. Oczywiście wszystkie trzy interfejsy kupione na Ali....

Edytowane przez Tomek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipem zrobisz prawie wszystko, abyś tylko umiał go zastosować, po przy jego pomocy biedy też można sobie narobić, o Delphi wpisz w google DS150 poczytasz sobie.

Ja clipa kupiłem tego droższego tu: https://www.aliexpress.com/store/product/High-Quality-Newest-Version-V162-For-Renault-Can-Clip-Professional-Diagnostic-Tool-With-Multi-Functions-Multi/121088_32795309330.html?spm=2114.12010615.0.0.12c36699r6GSxH

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No Clip to to nie jest, ale nie tylko sam silnik zdiagnozujesz. Każdy moduł można podejrzeć, z mpm-com dodatkowo zaprogramować. Ale jak ze wszystkim trzeba z umiarem, bo można narozrabiać. Generalnie polecam, zdiagnozujesz sam silnik w każdej marce z OBD2, dodatkowo Renault kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ściągnij sobie PyClip v2.1. Będziesz mógł podglądać temperatury, wtryski, dpf, wszystkie moduły - wszystkie błędy jak w Clip. Dla mnie minusem jest burdel w grupach. Np. Dpf odczytujesz w klimatyzacji czy poduszkach. 

Screenshot_2019-02-09-23-11-05-723_org.pyrenteam.pyclip.png

Edytowane przez emmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!