Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy można zmienić soczewki na zwykłe lampy?


Rekomendowane odpowiedzi

Regenerować, ew. kupić nowe/używane ew. jakieś zamienniki. Kolega @[email protected] również ma z tym problem - poszukaj jego postów. PS: jaki przebieg ma Twój samochód i który to rocznik?

Edytowane przez konwil
Ukierunkowanie założyciela tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia jakie są żarówki i jak nic specjalnego to przetestował coś lepszego, mocniejszego np. Tungsram +90% lub +120%. Jak nie pomoże to regeneracja. W Trójmieście na pewno będzie firma się w tym specjalizująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marciniooo napisał:

czy może mozna kupić nowe lampy bez soczewek?

W ph 2 nie było lamb bez soczewek - no chyba, że robili jakąś specjalną wersję na uboższy rynek, ale nie słyszałem o tym. Tak, że zostaje Ci wymiana obecnych lub regeneracja. No chyba, że wymienisz cały przód na wersje ph1 :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby ewenement i być może regres, bo z wyczytanych tu opinii (za mało jeździłem fazą I, aby mieć własne zdanie), to światła soczewkowe w fazie II są jednak lepsze. Oczywiście pod warunkiem, że są sprawne, czyste. Ja mam 10-letnią MII z umiarkowanie niewielkim przebiegiem i na jakość świecenia jeszcze nie narzekam, a jeżdżę na zwykłych H7.

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe światła soczewek, to zmatowiony lub wypalony odbłyśnik. Regeneracja jego kosztuje 90 zł. Można również wysłać całe reflektory do regeneracji, ale wtedy koszt wzrasta do 150 zł. Żeby wyciągnąć soczewkę i odkręcić odbłyśnik musimy wyciąć tył lampy, a po wymianie musimy dokładnie zaspawać abs, żeby było szczelnie.

Jeśli ktoś nie ma predyspozycji i nie może zatrzymać pojazdu to zamawia lampy po regeneracji płacąc kaucję i po zmianie odsyła swoje. Sama wymiana na najlepsze żarówki niewiele daje.

Jeśli po regeneracji założymy Tungsramy to mamy rakiety.

Odbłyśnik soczewki wytrzymuje do 150 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dopiero co kupił auto więc domyślam się, że nawet nie wie jakie ma żarówki. Może najtańsze g... marketowe i stąd te problemy. Jakieś prawdopodobieństwo jest dlatego ja bym zaczął od żarówek (najmniejsze potencjalne koszty), a jak nie pomoże to regeneracja, a żarówki i tak się przydadzą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marciniooo napisał:

Nie papuguj.

Hmmm, cenię sobie rady forumowiczów ale zabawa z żarówkami nie ma sensu, przerabiałem temat non stop, kilka kompletów żarówek, nawet te z najwyższej półki, efekt ten sam ciągłe słabe światło.

Proponuje oddać odbłyśniki do regeneracji, a soczewki do porządnego wymycia, efekt Cię zaskoczy

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra rada, ale nic nie szkodzi zacząć od najprostszej, najtańszej, najszybszej interwencji :-) Zwłaszcza, że kolega @marciniooo wcześniej tego nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2018 o 21:05, jabrze napisał:

Żeby wyciągnąć soczewkę i odkręcić odbłyśnik musimy wyciąć tył lampy, a po wymianie musimy dokładnie zaspawać abs, żeby było szczelnie.

Ja bym wolał zdemontować klosz przy użyciu opalarki i szpachelek.

Nowe w podrubie od 500 z hakiem i pewnie za te swoje też byś tyle dostał, jeśli uchwyty górne nie klejone, bo orginały do bezwypadków niezastąpione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!