Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wentylator chłodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy komuś się przydarzyło, że po przyjeździe wentylator chodził jeszcze ok 10 min po zgaszeniu silnika? Mi już drugi raz. Dziś nie ma az tak ciepło i nie szalałem po drodze (nie wiem jaka była temperatura silnika bo nie zerknąłem) ale wszedłem do domu i cały czas chodził. Po 10 min zszedłem i otworzyłem maskę po czym od razu wentylator się wyłączył. (nie wiem czy to przypadek) o tyle dziwne, że to już drugi raz. Nie wiem czy wentylator się zawiesza czy co... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie powinien chodzić tak długo, tym bardziej że póki co nie ma nie wiadomo jakich upałów. U mnie po roku użytkowania jeszcze nigdy nie chodził dłużej niż kilka sekund po zgaszeniu silnika, nawet w momencie gdy jechałem nad morze przy upałach. 10 minut to jakaś abstrakcja jeśli chodzi o działanie wentylatora. Problem polega na tym, że ciężko to wymusić gdybyś chciał odstawić samochód na obserwację do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam to samo. Kilka razy już włączył mi się po zgaszeniu silnika,  ale zawsze gdy silnik jest w pełni rozgrzany. Nie przejmuję się tym specjalnie. Ważne,  że wyłącza się po kilku minutach. W niektórych samochodach wyłącza się po zgaszeniu silnika,  w innych chodzi jeszcze jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kurczę ktoś coś w tym temacie, mam to właśnie też teraz, Megane 4 2016r. Zaczęło się jak pojechałem teraz na urlop w Bieszczady, grzaliśmy ze szwagrem po drogach więc uznałem że chyba jest ok. bo i temperatura otoczenia była blisko 40st , myślałem że tak ma być i fajnie chłodzi silnik na postoju nawet jak zgaszony,też to trwało około 10 minut. Teraz jestem w Trójmieście jest zimno i nawet pojadę na chwilę do sklepu to wentylator działa. Pewnie zwiecha jakiegoś czujnika tylko jakiego. Wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w innym samochodzie i wtedy padł moduł sterowania wentylatorów, bo były tam dwa. Generalnie sam moduł dostać było ciężko, jedynie wymiana całego zespołu wentylatorów. Podejrzewam że tu będzie podobnie. A jakieś błędy po kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J3drula napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

błędów brak, no zobaczymy, świeża to sprawa, myślałem że ktoś tu z Takim samym problemem się odezwie z Reno było by łatwiej w temacie, dam na warsztat niech myślą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vivera1977 napisał:

Wentylator chłodzi silnik na postoju nawet jak zgaszony, też to trwało około 10 minut.

Teraz jestem w Trójmieście ; jest zimno i nawet pojadę na chwilę do sklepu to wentylator działa.

Wentylator chłodnicy włączany jest ;

    - na podstawie wskazań czujnika temperatury płynu chłodniczego,

   -  zasilany jest przez 2 -wa przekaźniki w UPC po włączeniu zapłonu,

Sterownik silnika ecu, włącza odpowiednią prędkości wentylatora ;

   - podając masę do obwodu cewki załączającej odpowiedniego przekaźnika,

       - I bieg - gdy temperatura wody osiągnie ponad 89 - 90 stopni ,

      - II bieg - gdy temperatura wody przekroczy ok; 100 stopni

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich u mnie jest podobny problem i jeszcze jedno po nagrzaniu silnika i jeździe dość ekonomicznie w sumie to nie ma znaczenia wentylator załącza się podczas jazdy na drugim biegu. Ostatnio przejechałem 200km w trasie to działał ok 190 km przez 10 km była cisza. Temperatura silnika kiedy się załącza to 102*C. W ASO powiedzieli ze wszystko oki ze to jakiś czujnik od klimy go załącza podobno są jakieś 3 i ze osusza kabinę pomimo ze AC jest OFF. Pomóżcie co można sprawdzić bo na ASO nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś może rozwiązał problem działającego długo po wyłączeniu samochodu wentylatora? W moim Scenicu kilka razy po trasie chodził cały czas wentylator. Temperatura na zewnątrz na minusie. Na zegarach temperatura silnika jak zwykle, żadnych błędów.  Pomaga uruchomienie silnika na krótką chwilę i wyłączenie.  Wtedy i wentylator się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie uszkodzona był a micro żaluzja na chłodnicy w Megane 4, która pracowała prawidłowo ale miała uszkodzony moduł i pokazywała że cały czas jest  zamknięta, po jej wymianie na nowa usterka z wyjącym wentylatorem  po długim czasie od wyłącznie silnika zniknęła.

 

P.S.  reklamy- adminy zróbcie coś z tym  bo na telefonie już w ogóle  serwowanie tu woła o pomstę do nieba.!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!