Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Metaliczny dźwięk silnika z okolic alternatora/KZFR i komunikat o usterce ładowania


misiek_k-ce

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

jestem na weekendzie w Pradze, cała drogę autko jechało bez zarzutu (1.6 16v 110) aż nagle w korku w pradze z nienacka wyskoczył mi komunikat dźwiękowy „usterka ładowania akumulatora”. Wyłączyłem klime, radio i kamerkę, komunikat zgasł, jednak pojawiły się dziwne odgłosy spod maski (metaliczny dźwięk jakby coś o siebie ocieralo z okolic alternatora/KZFR). Po chwili ucichły, 20 min było dobrze aż potem znow zaczęło to być słyszalne. Jestem poza granicami kraju i z dogadaniem się może być ciężko.. jakieś sugestie? 

Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przychodzi to łożysko/sprzęgiełko alternatora. Nie wiem czy jest w MIII 1.6 ale w MII 1.5 dci miałem podobne objawy tylko bez informacji na desce. Jeśli mój typ jest trafny to masz zakaz dalszej jazdy! Najlepiej to sprawdzić zdejmując na chwilę pasek. Jeśli dźwięki ustaną to przyczyna wiadoma. Jak łożysko stanie, pasek się podrze lub stopi to kłopoty takie, że ojeju...

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło na alternatorze może; wyć, świstać, huczeć ( jak łożysko ) a najczęściej blokuje się.

Pasek zaczyna się ślizgać powodując smród spalenizny, co w efekcie prowadzi do zerwanie paska. 

W Pradze nie powinno być problemu z wymianą tego sprzęgła ( weekend ?? ).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło na alternatorze podczas pracy ma być zablokowane. Dopiero jak nie chce się zablokować to występują różne nieciekawe odgłosy bo jedna część ślizga się po drugiej nie przenosząc momentu na wirnik. Problem byłby gdyby wirnik się zablokował na przykład wskutek zatartego łożyska wówczas pasek by się ślizgał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Sprzęgło na alternatorze może; wyć, świstać, huczeć ( jak łożysko ) a najczęściej blokuje się.

U mnie (choć cały czas podkreślam, że to było 1.5 dci) objawem było rzężenie / chrobotanie z okolic alternatora.

44 minuty temu, aniewa napisał:

Sprzęgło na alternatorze podczas pracy ma być zablokowane. Dopiero jak nie chce się zablokować to występują różne nieciekawe odgłosy bo jedna część ślizga się po drugiej nie przenosząc momentu na wirnik.

Możliwe :-) Aż tak się nie znam aczkolwiek tak jak pisałem, podobne dźwięki do tych opisanych:

3 godziny temu, misiek_k-ce napisał:

metaliczny dźwięk jakby coś o siebie ocieralo z okolic alternatora/KZFR

występowały u mnie jak miałem problem z tym sprzęgiełkiem/łożyskiem alternatora. Po wymianie nastała cisza i auto znów mogło jeździć. Dodatkowo utrudniony był rozruch. Jakby coś stawiało opór. Auto pojechało do mechanika na lawecie ponieważ nie szło odpalić. Całe szczęście bo gdyby odpaliło to na 99% strzeliłby pasek, który był już postrzępiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane, wszystko w porządku. Teraz pytanie, po tej przygodzie zniknął mi termometr, tzn. nie pokazuje temperatury. Dwa albo 3 razy pojawiło sie kosmiczne -39, potem -33, ale po chwili gasło. Obudzi się sam do życia po przygodach z prądem czy szlag trafił czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!