Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy dodać emulator do LPG?


Kubeeek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jadąc trasę 500km na LPG miałem 3 pola Pb i po przejechaniu 250 km zaświeciła się rezerwa i znikły wszystkie pola, po zatrzymaniu i zgaszeniu auta na wskaźniku odzyskałem 3 pola Pb, miałem cykora bo wjechałem na S8 i bałem się by nie zatrzymało się autko.

 

Postanowiłem uzupełnić poziom Pb do 80% i od tamtej pory widzę, że nie pojawia się problem z ubytkiem paliwa na wskaźniku, może jedno pole ubędzie podczas jazdy ale trasa 350km i jest Ok.

Edytowane przez s27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ubywa Pb bo komputer obniża stan paliwa na podstawie przejechanych kilometrów. Często robię po 500km "na raz" zdarzało mi się jechać już "bez benzyny" według komputera, i auto się nie zatrzyma. Gasisz samochód np na stacji po tankowaniu gazu i wskaźnik paliwa się resetuje, fakt jak czasami mam dużo benzyny, i czas między zgaszeniem auta, a odpaleniem jest krótki to emulator nie zdąży wykasować komputera, i nie przybywa mi np 1 kostki tylko dalej liczy z tego co teoretycznie myśli, że jest w baku. Nie ma się co przejmować po prostu trzeba się przyzwyczaić i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli mam paliwo zatankowane na full do 1 max 2 odbicia to jadąc na gazie nigdy nie ubywa mi na wskazaniu paliwa ale jeśli będę miał palia w okolicach 1/3 czy mniej wskaźnik paliwa będzie pokazywał jego ubywanie. Kiedyś nawet gdy już wskaźnik leżał na dnie zatrzymałem się i wyłączyłem auto z myślą że wskaźnik uniesie się jak we wcześniejszych sytuacjach ale kiedy był jeszcze przed wskazaniem rezerwy ale niestety tym razem to nie nastąpiło i musiałem podjechać na stację i zatankować kilka litrów. Wówczas wskaźnik wrócił do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!