Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Kupiłem auto i martwi mnie wygląd silnika

Wczesniej jak oglądałem silnik to myslalem ze jest to zwykły nalot ( brud)

Auto ma 6,5 roku 

Prosę o opinię czy to normalne przy tych silnikach?

Aha wybrałem prefiks Megane ||| phl

ale nie wiem co to phl znaczy

pozdrawiam.184AD278-E535-41A9-9BDF-E60F6DBC96E5.thumb.jpeg.f8d6aa1876032eee0d7372e9bf25fac4.jpeg322915F3-8B33-4149-AD8F-FBF143291AD7.thumb.jpeg.32c8a8ea1c0c07ea132c668431197e40.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik dostaje takiego nalotu po sezonie zimowym od soli. Ja jak myje auto to staram się silnik chociaż przetrzeć szmatką mokrą po sezonie zimowym. W megance 3 bardzo się brudzi silnik zimą.

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , albo kiedyś było myte ostrą chemią albo to jest od warunków atmosferycznych.

Sprawdzałem silnik pod kątem wycieków i suchy. Wygląda właśnie jak niemyty ( przynajmniej nie na sprzedaż ) ponieważ wtyczki , kable, szlaufy różne wiązki wyglądają na zabrudzone naturalnie. Nie widać żadnych wżerów na kablach czy plastikach od chemi.

A co myślicie , że to w czymś za szkodzi?

Umyć ten silnik z tego ,czy już nie ruszać ?

Chyba już nie powinno to zjawisko dalej zachodzić?

Ogolnie auto zadbane w środku żadnych rys tapicerka w doskonałym stanie.

Być może auto nie było przez dłuższy czas    

jeżdżone.  Historia tego auta:

Kobieta wzięła sobie nowe auto z salonu a ten zostawiła. Salon wystawił na aukcje i kupił je handlarz a od handlarza Ja.

pozdrawiam.

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam przez to rozumieć?

Trefne auto?

Mieszkam w Niemczech i kupiłem je od handlarza niemieckiego z gwarancją na dwa lata.

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakupił handlarz, musiało mieć dobrą - b.niską cenę.

Jeżeli koncesjoner puścił tanio,  znaczy chciał się szybko pozbyć. Pewnie doskonale znał rzeczywistą wartość auta, nie chciał problemów.

Może...

A zresztą auto już kupione, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Niech służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, akcent języka niemiecki nazwisko też. W tej branży długo,długo.

Posiada dobre opinie.

Ogolnie stan techniczny bez zarzutów, silnik też pracuje bez zarzutu.

Z początku to byłem uradowanych patrząc na ten silnik tak przybrudzony.

Pozniej  czytając o myciu silnika wyczytałem o tej chemi która potrafi utleniać aluminium i zacząłem się przyglądać temu silnikowi.

Szkoda , bo jeżeli jakiś idiota potraktował kiedyś ten silnik ostrą chemią ,to jest idiotą i tyle , bo naprawdę autko świetne i zadbane.

Jeżeli inni użytkownicy podobnych silników mają tak samo to rozumiem i jestem spokojny.

Ogolnie to te wżery są wszedzie do około w najmniejszych zakamarkach np. na łapach silnika ( poduszkach) ,skrzyni biegów , od tylu silnika gdzie trudno dostać myjką itp.

Wiec trochę nie prawdopodobne mi się wydaje, że ktoś tak dookoła umył silnik ( od dołu też musiał by być myty) bo inaczej z tyłu silnika od góry by się nie umyło.

Skrzynia biegów i przekładnia kierownicza też musiała by być myta.

Przy tym wszystkim plastiki i kable bez śladów chemi.

Tak jak wyżej napisałem jeżeli jakis idiota tak umył zapewne z myjni profesjonalnej to godny pożałowania.

Jezeli to naturalne to wybaczam.

 

Kto to ten koncesjoner ?

Czasem widać na mobile de. 

Auta wystawione taniej ,ale tylko dla handlarzy.

Są podobnież  też jakieś całe parkingi ( tysiące aut ) które należą do urzędów różnych firm z tego co wiem , i mogą je tylko kupić handlarze. ( Nie znaczy to że to są trefne czy popsute auta)

Nie wiem na czym to polega.

Ogolnie nawet z autohausu i na serwisy nie ma co tylko patrzeć.

Przede wszystkim nie ważne od kogo ale ważny jest stan auta.

To auto było używane przez jedną Klijentkę ( ostatnie cztery lata)która olej nawet wymieniała w Reno ( koszt 250- 300 euro)

Ostatni przegląd 2017 rok

Raczej ten handlarz nie kłamie  powiedział,

że Oni jak samochód kupują to dokładnie go sprawdzają ( oprócz standardowego przeglądu) czy nie maiał wypadków.

Ten miał lakierowany tylni błotnik , ale nie znacznie.

Gdyby się okazało , że auto miało jeszcze jakis wypadek to mógłbym mu je zwrucić.

 Gość sprzedaje auta z gwarancja nie tylko z obligatoryjną gwarancją na motor i skrzynie biegów.

Dla przykładu mój brat kupił z Auto hausu i były dżwi i błotnik lakierowany i tego nie powiedzieli 

Ogolnie kupił auto jako bezwypadkowe.

Czyli komu ufać?

Dlatego mówię wygląd i stan techniczny auta przede wszystkim się liczy , gwarancja i historia auta.

 

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowie się niepodważalny guru Tce @witman, który tych silników widział chyba więcej niż wszyscy forumowicze razem wzięci :-) No nic. Niech Ci dobrze służy. Strasznie rzuca się w oczy ta jedna, cała ruda śruba z pierwszego zdjęcia.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!