Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, czarnykot napisał:

Witam.Moje renault megane gt jest z 2016 roku czy jest możliwość aktualizacji do wersji 8.0.32.506

actualización de V7 a V8 solo es posible con el siguiente software de inicio: 5476, 5186, 5615 .  Tylko z wersji 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek0501 stwórz pusty dysk flash USB w fat32
- utwórz folder o nazwie DEBUG i w tym folderze utwórz pusty plik o nazwie DbgEnable.lge >>>> wypakuj DEBUG.rar i wklej  dokladnie w takiej formie to na pustego pendrive
- Wyjmij w samochodzie dowolną inną kartę SD lub kartę USB i włącz silnik.
- Udajemy się  w Menu> Multimedia> Ustawienia> Zdjęcia
- Teraz włóż przygotowany dysk flash odpal auto i odczekaj co najmniej 30/45 sekund.
- Teraz użyć palca w czarnej kwadracie w kolejności:
1 raz w lewym górnym rogu i co najmniej 12 razy w prawym dolnym rogu

wyswietli sie perwszy ekran Developer Mode i na tym ekranie kliknij " Android Auto Projection" az podswietli sie na zielono

-wyjdz cofajac strzalka i koniec. AA dziala ;)

 

PS klikaj wewnatrz duzej czarnej pustej kwadratowej ramki  w rogach , nie poza ramka

DEBUG.rar

Edytowane przez liuk1024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zdecydowana większość osób daje radę z pendrivem, to także powinieneś sobie poradzić. Trochę wiary w siebie i skorzystaj z myszy na USB. Poważnie pomaga, zwłaszcza podczas otwierania dev toolsów po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie wejść w DM dopiero po wielu próbach i załamaniach (Scenic IV 2017 ze "starym" czipem, serwis wgrał 7.0.xxx próbując naprawić problem z nawigacją).

1. Pendrive u mnie musi być w USB1 a wszystkie pozostałe gniazda (SD!) puste (numer USB sie wyświetla podczas włączania lub odłączania).

2. Pierwszy raz "złapało" po dwóch długich (ok.1 sek.) naciśnięciach lewego górnego rogu i kilku (ok.5 niespodzianie) puknięciach prawego dolnego. Od tego czasu pare kolejnych udanych prób (przeplatanych wieloma nieudanymi) po dwóch lub niekiedy tylko jednym długim a następnie kilka a niekiedu nawet 14 puknięć na dole. Prawdopodobnie jest tam jakiś ostry timing i przypadkowo sie trafia w jego oczekiwania. Wcześniej próbowałem ze dwadzieścia razy (także na 3.3.16) według tej znanej recepty, i dopiero nadzieja ożyła jak trafiłem na YT jakiegoś Turka z tymi dwoma długimi - i udało się.

Uwaga: ekran DM pokazuje się nagle i można niechcący w nim napukać biedy zanim se zauważy że zadziałało!

Więc nie załamuj się, trzeba próbować szybsze i wolniejsze puknięcia, az się któreś spodobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udało mi się zaktualizować RLinka do wersji 8...i po obserwacjach to dalej mapa jest w takim samym rozmiarze a nie na pełnym ekranie. Lepiej chyba to wygląda na Car Play .
Jak ktoś ma fotki jak to wygląda u was. I jeszcze jedne spostrzeżenie nie wiem czy to wina wersji RLinka czy mapy ale nie mam opcji wyłączenia ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości . Ktoś może sprawdzić to u siebie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie FORUM, jam jest tu nowy. Kilka słów wstępu. To moje drugie Renaulcie. Pierwsze było full wypas (komputer pokładowy i elektryczne szyby i ABS) Meganka w 2000 roku. Teraz tytułem eksperymentu i chęci troche zmiany kupiłem Talizmana 2.0 l 200 KM diesel kombi w wersji IP.  Bioraz pod uwagę ostatnie pojazdy Optime , wcześniej i40 to DUZA zmiana. Czy lepsza? Jest inaczej fajniej i jeszcze raz inaczej. Ale do rzeczy.

Udało mi się wejść do DM (sukces po opisach kolegów - dziękuję). Chciałem zmienić domyślny tryb z NORMAL na COMFORT lub PERSONAL. Niby wszystko zmieniłem DiagRW - MEX - CF... Mode_Default  - "na Comfort lub Pers" oraz w linii MEXStartMode - Previous. Zapisałem, zresetowałem R Linka. Jak nie było startu na danym trybie tak nie ma. Co robię nie tak?

Zmieniłem (a właściwie próbowałem .. zrobić coś z dźwiękami - DiagRw - HMI - ESE - Present. Nic to nie daje - w każdym bądź razie ja nic nie znalazłem nowego.

Pomożecie?    P.S. Oprogramowanie 8.0.32.506

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2019 o 09:32, kolaboss napisał:

Witam udało mi się zaktualizować RLinka do wersji 8...i po obserwacjach to dalej mapa jest w takim samym rozmiarze a nie na pełnym ekranie. Lepiej chyba to wygląda na Car Play .
Jak ktoś ma fotki jak to wygląda u was. I jeszcze jedne spostrzeżenie nie wiem czy to wina wersji RLinka czy mapy ale nie mam opcji wyłączenia ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości . Ktoś może sprawdzić to u siebie?  

Potwierdzam brak możliwości wyłączenia ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości (wersja systemu 8.0.32.501). Próbowałem wyjaśnić temat z działem multimedia Renault Polska. Niestety wszystkie ich sugestie i porady nie dały żadnego skutku. Według Renault Polska powinienem mieć opcję wyłączenia, niestety jej nie ma. Jedyną metodą wyłączenia upierdliwego pikania jest wyciszenie wszystkich ostrzeżeń co rozwiązuje problem połowicznie tzn. pikania nie ma ale za każdym razem przy nawet małym przekroczeniu prędkości następuje krótkie ściszenie dźwięku (obojętnie z jakiego źródła). Prośba do innych którzy posiadają wersję systemu 8.x.x.x o sprawdzenie czy mają możliwość wyłączenia tego pikania

Edytowane przez jery01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jery01 napisał:

Potwierdzam brak możliwości wyłączenia ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości (wersja systemu 8.0.32.501). Próbowałem wyjaśnić temat z działem multimedia Renault Polska. Niestety wszystkie ich sugestie i porady nie dały żadnego skutku. Według Renault Polska powinienem mieć opcję wyłączenia, niestety jej nie ma. Jedyną metodą wyłączenia upierdliwego pikania jest wyciszenie wszystkich ostrzeżeń co rozwiązuje problem połowicznie tzn. pikania nie ma ale za każdym razem przy nawet małym przekroczeniu prędkości następuje krótkie ściszenie dźwięku (obojętnie z jakiego źródła). Prośba do innych którzy posiadają wersję systemu 8.x.x.x o sprawdzenie czy mają możliwość wyłączenia tego pikania

Witam serdecznie, w moim Talismanie była to niemal pierwsza rzecz, którą wyłączyłem po wyjechaniu z salonu. Jutro sprawdze w menu - gdzie to było. A wyłączone było z poziomu R Linka a nie DM. Pozdrawiam Rafał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 13:37, jery01 napisał:

Potwierdzam brak możliwości wyłączenia ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości (wersja systemu 8.0.32.501). Próbowałem wyjaśnić temat z działem multimedia Renault Polska. Niestety wszystkie ich sugestie i porady nie dały żadnego skutku. Według Renault Polska powinienem mieć opcję wyłączenia, niestety jej nie ma. Jedyną metodą wyłączenia upierdliwego pikania jest wyciszenie wszystkich ostrzeżeń co rozwiązuje problem połowicznie tzn. pikania nie ma ale za każdym razem przy nawet małym przekroczeniu prędkości następuje krótkie ściszenie dźwięku (obojętnie z jakiego źródła). Prośba do innych którzy posiadają wersję systemu 8.x.x.x o sprawdzenie czy mają możliwość wyłączenia tego pikania


u mnie tez sie tego gowna nie da wylaczyc. Brawo renault. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!