Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, miwost napisał:


u mnie tez sie tego gowna nie da wylaczyc. Brawo renault. 

Witam, obiecałem, że sprawdzę i sprawdziłem. Menu - Pojazd - Wspomaganie Kierowcy - Ustawienie alarmu prędkości. Mam trzy "włączniki" : alarm prędkości, dźwięk alarmu prędkości (to ten odpowiedzialny za pikanie), strefa zagrożenia.

W razie potrzeby mogę jeszcze coś sprawdzić.

 

Pozdrawiam Rafał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafixxxx2 napisał:

Witam, obiecałem, że sprawdzę i sprawdziłem. Menu - Pojazd - Wspomaganie Kierowcy - Ustawienie alarmu prędkości. Mam trzy "włączniki" : alarm prędkości, dźwięk alarmu prędkości (to ten odpowiedzialny za pikanie), strefa zagrożenia.

W razie potrzeby mogę jeszcze coś sprawdzić.

 

Pozdrawiam Rafał 


w megance na ekranie pojazd nie ma kafelka wspomaganie kierowcy. Mam ten mniejszy ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei przeszedłem procedurę z USB, ale żaden ekran mi się nie pojawił. Tyle tylko, że jak podłączyłem później telefon to to udało mi się odpalić Android Auto, dziwne. Wcześniej jak podłączałem to nie działało, czyli coś samo musiało się przestawić. Mam wersję 3.3 zaktualizowana że strony myrenault.

 

Btw, czy w AA da radę mieć włączoną nawigację i słuchać jednoczenie innego źródła dźwięku np. radia z auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2019 o 13:45, mihalp90 napisał:

Czy ktoś wie, jak w ddt4you lub dev mode zmienić szatę graficzną wyświetlacza kierowcy na wersję gt/rs, lub dodać wskaźniki nm/hp?

tylko wymiana licznika na gt/rs. temat przeorany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...coś się porobiło...po prawie roku użytkowania AA na Rlinku2 upgradowanym z 2.2, pojawił mi się problem z połączeniem ze smartfonem po USB. Po podłączeniu mojego P10 do USB jak zawsze pojawia się AA i wszystko niby działa, ale na górze ekranu pojawiają się cyklicznie komunikaty o podłączeniu zestawu P10 a następnie jego rozłączeniu. W ustawieniach telefonu oczywiście oprócz czerwonej słuchawki wyświetlane jest brak połączenia telefonicznego i cyklicznie zmiana połączonego/rozłączonego multimedialnego. Po wyjęciu z USB telefon błyskawicznie paruje się z Rlinkiem i pojawia się zielona słuchawka ale po włączeniu na USB powraca komunikat połączony/rozłączony. W międzyczasie kilkukrotnie upgradowana była apka AA i android z 8 na 9 w P10, oczywiście Rlinka parę razy resetowałem...ale bez rezultatu. Niby AA działa, ale denerwujące są te ciągłe komunikaty...może ktoś się z czymś podobnym spotkał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Brudne wejście portu USB w telefonie powoduje że się łączy i rozłączą. Wyczyść igłą wejście do USB w telefonie. Na dole gromadzi się trochę kurzu z kieszeni około 1-2 mm i to.powoduje że przy AA on się rozłącza

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ostatnio przypadkiem w dd4 przystawilem kilka opcji i dodatkowo przedstawiło się kilka opcji nie wyświetla się nic od panelu klimy nie działał telefon i znikło kilka opcji na radiu podłączyłem autela 908 pro i jest możliwość przywrócenia konfiguracji online radia i kilku innym systemów pisze posta bo jakby ktoś potrzebował pomocy z przywróceniem systemu nie jadąc do serwisu mogę pomóc Kutno Płock okolice Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a z innej beczki .  czy ktoś sie dokopał  do powiadomienia  o wypalaniu dpf w dieslach ? żeby wyciągnąć  sygnał  do jakiejś kontrolki  kiedy to sie dzieje  zeby nie gasić silnika w trakcie wypalania.  O komunikacie to nawet nie marzę. Spotkaliście coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2018 o 01:42, kamil007 napisał:

- stwórz pusty dysk flash USB w fat32
- utwórz folder o nazwie DEBUG i w tym folderze utwórz pusty plik o nazwie DbgEnable.lge
- Wyjmij w samochodzie dowolną inną kartę SD lub kartę USB i włącz silnik.
- Udajemy się  w Menu> Multimedia> Ustawienia> Zdjęcia
- Teraz włóż przygotowany dysk flash i odczekaj co najmniej 30/45 sekund.
- Teraz użyć palca w czarnej kwadracie w kolejności:
1 raz w lewym górnym rogu i co najmniej 12 razy w prawym dolnym rogu
- między nacisnięciami musi upłynąć co najmniej 1 sekunda, w przeciwnym razie nie zadziała!
- Jeśli wszystko pójdzie dobrze, otrzymasz tryb debugowania

 

Mam nadzieję że wiesz jak poruszać się po trybie DV. Pamiętaj by wyczyścić historie wejścia do trybu DV (zawodowo zajmuje się androidem więc dla mnie nie jest to trudne a nie wiem jak Renault podchodzi do wchodzenia w środek systemu).

Z ciekawostek dodam że można wybierać sobie nawet tryb uruchamiania ekranu startowego (3 do wyboru), mamy możliwość uruchomienia czujników parkowania na prędkościomierzu, możliwość uruchomienia przegladarki google chrome (wbudowana w R-Linka) sam R-Link przedstawa się jako LG. Można nawet włączyć kamerę parkowania w czasie jazdy :-D Funkcja dzwięków silnika znana z wersji GT jest standardowo wyłączona we wszystkich R-Linkach można ja aktywować nie działa jedynie w wersji BOSE.

 

A i najważniejsze odblokowanie AA i car Play możliwe jest w trybie DV jedynie w wersji 3.3.x.

W wersji 2.x.x musimy zapatrzyć się w kabel i uruchomić usługę przy pomocy laptopa. Chyba że ktoś zgra obraz systemu w wersji 3.3 i zainstaluje na wersji 2.x.x (we Francji i Rosji) już próbowali z powodzeniem :-)

Witam 

Czy moglbys powiedziec jak wlaczyc czujniki parkowania ,na zegarach

Przegladarke internetowa

Jak zaktualizowac rlink2.2 do 3.3

Mam megane 2016 z przestarzalym programem 2.2.

Dzieki-za info ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!