Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zainstalowałem apk AA na telefonie i sparowałem telefon z autem. Wygląda na to, że AA działa, ale czy ktoś może potwierdzić czy to tak powinno wyglądać, bo tyle się tu pisze i trudności z aktywowaniem, a u mnie poszło od strzała. R-Link w wersji 3.3.

IMG_20200207_201903.jpg

IMG_20200207_201917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 08:55, rafa85 napisał:

Panowie, zainstalowałem apk AA na telefonie i sparowałem telefon z autem. Wygląda na to, że AA działa, ale czy ktoś może potwierdzić czy to tak powinno wyglądać, bo tyle się tu pisze i trudności z aktywowaniem, a u mnie poszło od strzała. R-Link w wersji 3.3.

IMG_20200207_201903.jpg

IMG_20200207_201917.jpg

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, AA działa bezprzewodowo - bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 08:55, rafa85 napisał:

Panowie, zainstalowałem apk AA na telefonie i sparowałem telefon z autem. Wygląda na to, że AA działa, ale czy ktoś może potwierdzić czy to tak powinno wyglądać, bo tyle się tu pisze i trudności z aktywowaniem, a u mnie poszło od strzała. R-Link w wersji 3.3.

IMG_20200207_201903.jpg

IMG_20200207_201917.jpg

Nie rozumiem pytania, przecież działa Ci AA, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać masz wszystko oki podłączasz telefon przez kabel wyświetla Ci się ikonka na środku ( napis Android Auto)  i klikasz ją i masz nawigację na 80 % ekranu i tyle. U mnie działa jeszcze normalnie w tle z telefonu pełna aplikacja YouTube  bo ta z AA YouTube Music jest strasznie słaba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za potwierdzenie, po prostu bardzo dużo naczytałem się o problemach z aktywacją AA, zresztą sam ten temat ma ponad 40 stron i byłem zdziwiony, że u mnie od razu zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam pomocy bo coś robię nie tak z ddt4all. Mianowicie mam elm po bluetoth i ddt4all z ostatniej aktualizacji( teoretycznie z bazami danych na listopad 2019) pod windows 10

.

Windows łączy się z interfejsem, w ddt4all mam na dole komunikat POŁĄCZONO a po skanowaniu CAN co trwa wieki nie widzi ustawień auta, jak wybiorę wersję z ręki i załaduje okienko to wszystkie nastawy pokazuje NO DATA. Mam megankę 1.6SCe z 2017 Grandtour. 

Czy problem leży w interfejsie czy w moim z nim postępowaniu? Bo im więcej czytam na forum tym głupszy jestem więc zwracam się do fachowców.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to przeszkoda. Jak masz NoData to znaczy, że ELM nic nie czyta.

Połączony jesteś programem z elmem. Sam elm z autem już się nie dogaduje.

Ja bym stawiał na zły interface.

Możesz wrzucić jakieś logi z ddt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię trochę temat, czy jest ktoś z okolic Śląska kto (oczywiście za pinionszki) pomógłby odblokować ACP jeśli jest to w ogóle możliwe w moim modelu? Posiadam R-Linka2 w wersji 3.3.16.980. Ktoś w ogóle odblokował ACP na modelach wcześniejszych niż Maj 2017? Wiem, że AA spokojnie, nawet bez wymiany modułu USB. Widzę, że kolega @arcean ogarnia temat, więc może będzie pomocny w tej kwestii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Panowie.

mimo wieku świerzynka jestem a raczej nikt nie chce uprawiać łopatologii na poziomie "kliknij 2 przycisk po lewej stronie". przejdę zatem od razu do sedna.

 

czy jest tu ktoś z rejonu Podbeskidzia  (Bielsko-Biała) kto byłby w stanie ogarnąć mi R-link 2? Może niekoniecznie w samym Bieslu ale chodzi mi by nie była to też Warszawa - podjechać zawsze można ale bez przesady.

Mam nową Megankę ale delikatnie mówiąc wk....wia mnie brak opcji Mirror na R-link. nie lubię gdy maszyna chce być mądrzejsza. generalnie z Android Auto nie mam problemów poza opcją lustrzanego odbicia. We wszystkich poradnikach widzę dodatkową ikonę (na której aktywuje się Mirror) a ja jej nie mam. czy to cholerstwo też jest jakąś ukrytą opcją czy ki diabeł ją zeżarł. 

dodam, iż to moja 1 Renówka, w innych samochodach nie napotykałem na takie cuda, dlatego nie potrzebowałem zagłębiać się w informatykę - to nigdy nie było moim konikiem.

 

Panowie dla mnie słowa flashowanie, rootowanie  brzmi jak fizyka kwantowa w podróżach międzywymiarowych więc chętnie oddam te czynności w ręce doświadczone. 

grzebię w tym i grzebię i jeszszce jedna ciekawostka.

 

zrobiłem wg instrukcji plik, chciałem wejść do ustawień i......... i na tym się skończyło

u mnie po prostu to nie działa.  

 

poniżej zdjęcie Android Auto bez ikony "lustra". może to kogoś na coś naprowadzi. na wszystkich filmikach zdjęciach poradnikach jest ona z prawej strony za "mikrofonem"

r-link.jpg

Edytowane przez blubek
uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!