Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.02.2021 o 11:39, sylwekdm napisał:

 

Nie wiem co ma internet do roota. Root to podstawa w pełnym wykorzystaniu androida. Po prostu nadajesz sobie prawa administratora.

Ja rootuję każdy nowy telefon zaraz po wyciągnięciu z pudełka i usuwam nie potrzebne nakładki i aplikacje systemowe które nie potrzebnie zaśmiecają i spowalniają telefon.

@sylwekdm podaj sposób na roota w Samsung S8 lub Huawei P40lite, w którym działa wszystko nawet z podłączonym internetem. Dziękuję

Dnia 17.02.2021 o 08:50, Andon napisał:

Tak z ciekawości zapytam: Na ój Ci Netflix w samochodzie?

Ponieważ same mapy googla mi nie wystarczą dodam, że dużo czasu spędzam w samochodzie lubię przeglądać jakie nowości serfuje Netflix aby później w nocy oglądać w domu co wybrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Megane2021 napisał:

w którym działa wszystko nawet z podłączonym internetem

Dalej nie rozumiem - co ma usunięcie blokady na systemie do działania czy braku działania aplikacji czy internetu.  

Poprawnie wykonany root nic nie zmienia w telefonie poza dostępem do sytemu,chyba, że wgrywasz alternatywny rom, ale ja od jakiegoś czasu pozostaję na customowym

Ja zawsze robię roota korzystają z tuoriali szczególnie xda forum:

https://forum.xda-developers.com/t/guide-how-to-install-twrp-root-galaxy-s8-after-oreo-update.3752480/

https://www.download.net.pl/jak-zrobic-root-w-galaxy-s8-lub-s8-cf-auto-root/n/9840/

https://www.hardreset.info/pl/devices/samsung/samsung-g950f-galaxy-s8/faq/root/root-s8-s8plus-article/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2021 o 09:56, sylwekdm napisał:

Papuga :?:

Podam jeden przykład, który znam a zapewne jest takich wiele Mcdonalds nie działa na root. Pierwszy raz będę miał przyjemność działać na root wcześniej nie miałem takiej potrzeby. Zapewne aplikacje bankowe oraz z dużym priorytetem bezpieczeństwa będą odmawiały współpracy.

 

Samsung S8 zdjęcie w załączniku jak rozwiązać problem. Dziękuję

1-A42B9UHpjcWBn5qYZvwGQmLJ5Ix-uxm

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Megane2021 napisał:

Samsung S8 zdjęcie w załączniku jak rozwiązać problem

Załącznik nie działa. Co do nie działających niektórych aplikacji na root -cie - można większości obejść. https://magiskmanager.com/ Ja natomiast nie korzystam z aplikacji bankowych na zrootowanym telefonie. Do tego mam drugi telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2019 o 10:09, arcean napisał:

Wymiana modułu USB na 280230016R, 280239665R lub 280238352R ma wyłącznie sens na wyższych/nowszych rewizjach sprzętowych R-Linka niż 1.1. Można to sprawdzić w "Developer mode", pozycja "HW Gen" na głównym ekranie. Jeżeli widnieje tam "Gen2.0" lub "Gen2.1" to wymiana modułu USB powinna pozwolić na uruchomienie CarPlay'a.

mi działa AA i ACP w wersji GEN 2.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja Start/Stop - problem

Zmieniłem ustawienia przez ddt4all.

Mam rlink2 9.0.33....

Odpalam auto i mam komunikat "start/stop włączony" .......

Po odczycie parametru "... stopstart inhibit" wynik = 1

Wie ktoś coś ?

 

Modyfikacja doświetlenia zakrętów przeszła wcześniej bez problemu.

Edytowane przez n0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2021 o 14:49, n0r napisał:

Odpalam auto i mam komunikat "start/stop włączony" ......

Komunikat taki zawsze będzie - nawet po zmianie w ddt4all - z tą różnicą - że fizycznie nie będzie system start/stop załączał. Sprawdź podczas jazdy.

 

Dnia 24.02.2021 o 14:49, n0r napisał:

Po odczycie parametru "... stopstart inhibit" wynik = 1

I tak powinno być. 

Screenshot-20180329-203309.thumb.png.0910a2636fd513c69c472deb5b0a2bdb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cztery pytanka:

1. Przeglądałem cały wątek i nie znalazłem opisu jak wyłączyć kontrolę trakcji z poziomu dd4all, mógłby mi ktoś wrzucić printscreena lub które opcje za to odpowiadają?

2. Doświetlanie na zakrętach - wątek hiszpańki ma linka do opisu na FB, który już nie działa. Prośba jak wyżej.

3. W wątku jest też opis uruchamiania aa z poziomu debug mode i był tam dodany plik DEBUG.rar - także link jest już nieaktualny. Może go ktoś tu ponownie dorzucić?

4. Jeszcze pytanie dodatkowe - mam Huawei 40 Mate i niestety nie ma już obsługi google. Android auto na P20 Pro działa bez problemu natomiast tu jest tylko komunikat, że ten sprzęt nie obsługuje AA. Jest na to jakiś sposób?

O i jeszcze czy jest jakiś sposób na aktualizację wbudowanych map (auto z 2018r) jak ten aa jednak nie pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tu masz screeny, jak wyłączyć kontrolę trakcji, zrobić doświetlanie zakrętów, i aktywować AA. Faktycznie, wcześniej na hiszpańskim forum, wiele wątków dotyczących modyfikacji za pomocą DDT 4All, było fajnie uporządkowane; podane jak na "talerzu". Teraz to właściwie niewiele jest, w porównaniu do tego co było np. dwa lata temu. Dodam tylko, jeśli chodzi o kontrolę trakcji, że działa ona tylko do 40 km/godz.; potem przechodzi automatycznie w tryb fabryczny, czyli"auto". 

Deaktywacja ESP (ESC) 1 krok.png Deaktywacja ESP (ESC) 2 krok.png Doświetlanie zakrętów.png

 

Aktywacja Android Auto w DV Mode.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2021 o 18:15, biker napisał:

Papuga :?:

Cześć. Jestem tutaj nowy. Przeczytałem ten wątek od deski do deski. Finalizuje właśnie zakup Megane IV 2016r GrandTour w wersji Intense z 7 calowym ekranem. Wiem że siedzi tam R-Link 2.2.17.803. Zalezy mi głównie na AA, resztą bajerów też nie pogardzę.

Jestem z Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą. Czy gdybym sobie nie poradził z update'em to mogę liczyć na czyjąś pomoc z okolic?Oczywiście odwdzięczę się w postaci biletów NBP lub odpowiednim "szklanym" biletem.

Czy na chwilę obecną z wersji 2.2 aktualizować do 3.3 czy 7.x?Czy w obu tych wersjach można odpalić DevM? Bo czytam że w wersji 7.X procedura wejścia do DevM znana z 3.3 jest inna i czasami sprawia problemy?

Dodatkowo, gdzie znaleźć repo do tych wersji, bo linki do tych z Włoskich/Hiszpańskich forów, dziwna sprawa mi nie działają. Zresztą potwierdzcie proszę czy są OK żeby je dzisiaj ściągać, bo jednak trochę czasu minęło od momentu kiedy zostały wrzucone.

Wg Hiszpanii aktualizacja z wersji 2.2.17.803 jest możliwa w sposób oficjalny ze strony Renault. Czy komuś się to udało?

Generalnie trochę chciałbym odświeżyć ten temat.

Jak widzicie zmianę małego wyświetlacza na duży? Da się w ogóle i czy ma to sens?

Jak widzicie zmianę R-Link na chińskiego Androida?Ktoś próbował?Dogada się to z systemami w aucie?

Dziękuję z góry za sugestie i pomoc

Pozdrawiam

received_827902067802916.jpeg  received_899675730869075.jpeg  Screenshot_20210319-001933954.jpg

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9, 5.13 :!: -Prezes

Edytowane przez DenekDNE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DenekDNE napisał:

Czy na chwilę obecną z wersji 2.2 aktualizować do 3.3 czy 7.x?

Najpierw do 3.3 później możesz wyżej.

 

17 godzin temu, DenekDNE napisał:

Czy w obu tych wersjach można odpalić DevM?

Zamiast bawić się trybem deweloperskim gdzie można niechcący "uwalić" R-Linka - zaopatrz się w elma (50 zł) i darmowy program dd4all, lub jego wersję na Androida Ecu Tweaker, do tego PyClip czy PyRen i będziesz miał całą diagnostykę pojazdu.

17 godzin temu, DenekDNE napisał:

bo linki do tych z Włoskich/Hiszpańskich forów,

Polecam Francuzów - cały czas rozwijają funkcję R-Linka:

https://www.msieurlolo.fr/forum/index.php?topic=57457.0

odezwij się do @mlodyrochu - ostatnio przerabiał temat.

17 godzin temu, DenekDNE napisał:

Wg Hiszpanii aktualizacja z wersji 2.2.17.803 jest możliwa w sposób oficjalny ze strony Renault. Czy komuś się to udało?

Auto masz już po gwarancji (na gwarancji aktualizowano przy zgłaszaniu problemów z R-Linkiem) więc koszt w ASO będzie ok. 500 zł + substytucja map kolejne $. Temat nie opłacalny jak można mieć aktualizację i najnowsze mapy za free z linku powyżej.

 

17 godzin temu, DenekDNE napisał:

Jak widzicie zmianę małego wyświetlacza na duży? Da się w ogóle i czy ma to sens?

Da się, ale czy ma to sens zależy od Ciebie - czy warto inwestować w auto i czy duży ekran doda Tobie punktów do reputacji na dzielni :)

Kupujesz sam duży ekran (radio zostaje) - zamieniasz i konfigurujesz w ddt4all.

17 godzin temu, DenekDNE napisał:

Jak widzicie zmianę R-Link na chińskiego Androida?Ktoś próbował?Dogada się to z systemami w aucie?

Jak wyżej - czy ma to sens, to zależy od Ciebie. Gdybyś miał bida wersję - bez R-Linka - odpowiedź brzmiała by "tak":

https://www.youtube.com/watch?v=Qxha7xwogZM&t=98s

Ale jeśli masz już tego nieszczęsnego R-Linka - dodaj  AAmirror i będziesz miał dwa w jednym R-Linka i "Chińczyka":

https://www.youtube.com/watch?v=fysekxRggkM

https://forum.vw-passat.pl/topic/59925-android-auto-instrukcja-przyjemnego-korzystania-z-dodatkami-yanosik-youtube/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. 

Podepnę się pod temat. Mianowicie mam problem z grafiką w "multisense" wyświetla mi Espace przy domyślnych ustawieniach, po zmianie parametrów wyświetla mi tylko Clio, Talizman, Megane Hatchback bądź właśnie Espace. Nie mogę aktywować Megane Grandtour. Jakieś pomysły ?? Wersja R-linka 3.3.x wyświetlacz 7 cali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!