Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV 1.6 SCe LPG ?


Pietrek337

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy zakładaliście do Megane IV 1.6 SCe LPG? Jak wam się jeździ i jak sprawuje się silnik? Ten silnik da rade sobie z LPG? Gdzie zakładaliście i ile kosztuje założenie takiej instalacji. Czy po instalacji LPG traci się gwarancje na silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz link z tematem z tego forum o lpg w 1.6 Sce. 

https://megane.com.pl/forum/13-lpg/

Uważam, że nie ma sensu zakładać instalacji lpg. Poszukaj tematy lpg w 1.6 Sce. Uczciwy gazownik napewno nie poleci do tego motoru lpg. Ja mam nalatane ok. 12000 km i jak coś to będę może od czasu do czasu tankował 95 z Białorusi. Na razie tankuje przeważnie 95 tylko na lotosie. Fakt trochę pali ale wiedziałem co kupuje. W mieście mi wychodzi średnio ok. 9L. Żonie ok. 8.5L. Jazda tylko miasto. Niedawno trasa krajówką, duży ruch, tiry nawet wyprzedzalem ;) (tylko należy kręcić powyżej 4000. obr/min. redukcja do 4.) to wyszło 6.9L. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysieksp napisał:

Witam,

Myślę że to się zbytnio nie opłaci. 1,6 i tak nie jest demonem prędkości a z instalacja myślę że będzie bardzo zamulony.

Widać kolega nigdy z lpg w aucie nie miał do czynienia.

39 minut temu, Pablo7777 napisał:

Uczciwy gazownik napewno nie poleci do tego motoru lpg.

To prawda. Regulacja zaworów na szklankach a przy lpg trzeba częściej kontrolować luzy zaworowe. Cała operacja może być nieopłacalna. Te silniki się "gazuje" ale nie jestem pewien jaki będzie tego efekt. Zapytaj na lpg forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda nie miałem styczności z samochodami z instalacją lpg. Jeżdżę samochodami w dieslu lub PB być może powielam jakieś "stare prawidła" ale od zawsze się mówiło że auta z lpg są mniej dynamiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault wycofało instalacje LPG w 1.6Sce nawet w Dacii wiec raczej to bez sensu bo jak sami powiedzieli nie przewidują LPG w tym silniku. Strzelili sobie dosyć solidnie w kolano, bo sprzedaż Dustera napewno spadnie, jedyny plus tego silnika to łańcuch rozrządu, a reszta? bezpośredni wtrysk, turbo brak, no i o ile się nie mylę skrzynia 5. Dla mnie to cofanie się w rozwoju, wyciągnęli tylko 5KM więcej niż z starego 1.6 16V. Zapewne liczą na to, że ktoś komu diesel nie będzie pasował bądź co bądź kupi ten silnik, osobiście wolałbym już którykolwiek Tce, nawet 0.9

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy jest ktoś kto jeździ już troche na 1.6 SCe z LPG i mógłby sie podzielić swoją opinią dotyczącą typu instalacji jaką eksploatuje , czy ma jakieś problemy czy nie ma? Jak dotąd nie znalazłem żadnych konkretów przeglądając różna fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem przez 3 miesiące zastępczym Megane IV 1.6 SCe. Ponoć instalacja była zakładana przez ASO, nie wiem jakiego typu była.

O ile w mojej (nieprzerobionym na LPG, też 1.6 SCe) Megane są lekkie "turbulencje" przy ruszaniu spod świateł na nierozgrzanym silniku, o tyle w przypadku zastępczego po przełączeniu się na LPG dało się wypaść z fotela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!