Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam delikatny wyciek z chłodnicy. Taki, że raz na miesiąc muszę symbolicznie dolać wody destylowanej by poziom był prawidłowy. W końcu chciałbym to zrobić jak należy, i w związku z tym mam kilka pytań.

 

1) polecano mi uszczelniacz, mówią na pewno pomoże, co sądzicie?

2) w związku z dolewaniem wody rozcienczyłem płyn do -15 stopni, mogę wlać samego koncentratu do układu by 'poprawić' właściwości płynu?

 

Powiem tak, zasięgnąłem opinii kilku mechaników, którzy mówią że przy takim wycieku spróbowali by uszczelniacza, przychylam się ku temu, chociażby ze względu na koszty. Ale, dolewając uszczelniacza, i tak nie unikniona przed zimą byłaby wymiana płynu. Pytanie kolejne, zrobić to teraz, czy przed zimą?  Tylko uszczelniacz chyba działa na zasadzie, że po wymianie płynu poraz kolejny musiałbym go dolać? Z góry dziękuję za pomocne komentarze.

Edytowane przez LesterFyssas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje uszczelnienie układu. Mechanicy polecają tego typu "środki", ponieważ wiedzą, że niedługo przyjedziesz do nich z niedziałającą nagrzewnicą. Tego typu środki zalegają w nagrzewnicy powodując jej zatkanie. Kupno nawet używanej dobrej chłodnicy będzie lepsze niż zalanie układu tego typu środkiem. 

 

Ps. Uszczelniacz działa na zasadzie "cementu" robi się z tego glut, którego niestety niezbyt skontrolujesz gdzie ma osiąść.

 

Ps2. Jeśli to ma być zrobione partyzantką i znasz dokładne miejsce wycieku, to bym spróbował to zakleić jakimś dobrym klejem 2 składnikowym.

Edytowane przez Conneus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz pewność że to z chłodnicy?

Miałem taki drobiazg, którego nikt nie mógł znaleźć. Po standardowej wymianie pompy że względu na przebieg problem został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @Conneus i @krzychu73 mają całkowitą rację. Znajomy z pracy wlał taki specyfik do układu w corsie bo chciał zaoszczędzić. Teraz prócz chłodnicy musi demontować kokpit, wyciągnąć i wymienić nagrzewnicę lub próbować starą przepłukać/przetkać. <dobani>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam podobną historię. Ojciec kiedyś starego punciaka zalał takim uszczelniaczem, bo też chciał przycebulić i niedługo później uśmierciło nagrzewnicę. Zgadzam się z tym, że nie mając zbyt dużo kasy raczej kierowałbym się w stronę zakupu używanej chłodnicy, zamiast lać takie specyfiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pięknie. Czyli już wiadomo, że uszczelniaczom mówimy stanowcze NIE<czerwona> ale przed zakupem chłodnicy, nawet używanej, kolega musiałby znać odpowiedź na pytanie już zadane:

21 minut temu, jabrze napisał:

A jaka masz pewność że to z chłodnicy? 

Bo nieszczelność może być wszędzie, niekoniecznie na chłodnicy. Ja kiedyś w Escorcie miałem delikatnie pęknięty zbiorniczek (nie było widać pęknięcia) i płyn spierdzielał po nagrzaniu z pomocą ciśnienia. Ile się mój majster wtedy naszukał nieszczelności... Dobrze, że nie kazał od razu wymieniać chłodnicy, ani zalewać uszczelniacza.

3 godziny temu, LesterFyssas napisał:

Mam delikatny wyciek z chłodnicy. Taki, że raz na miesiąc muszę symbolicznie dolać wody destylowanej by poziom był prawidłowy.

Masz 100% potwierdzoną diagnozę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy uszczelki odpadają, zbiornik wygląda na szczelny, wyciek widać (jak na zdjęciu) pod chłodnicą. Widać że kąpie właśnie z chłodnicy. Cieknie tylko po wyłączeniu silnika gdy silnik wczesniej jest mocno rozgrzany. Na rozgrzanym silniku czuć też charakterystyczny zapach gorącego płynu. Przewody suche. A chłodnica widać że jest mokra. 

 

 

IMG_20180405_154924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam moze kapac z chłodnicy klimy.

Tak duży wyciek ze zwykłej chłodnicy ma się nijak do stwierdzenia

8 godzin temu, LesterFyssas napisał:

raz na miesiąc muszę symbolicznie dolać wody destylowanej

Symbolicznie - 2 litry na miesiąc codziennego jeżdżenia przy takim wycieku.

Tam powinna być  osłona silnika i miejsce ścieku jest zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość zrobienia zdjęcia chłodnicy od spodu? Po jakim czasie jest taka plama?
Wyciek tak duży, że aż chłodnica by była mokra by sprawił, że płyn byś dolewał co 2 dzień. Warunki pogodowe są teraz kiepskie i może woda na chłodnicy to kałuża lub rosa. 

Warto by sprawdzić czy nie masz bąbli w zbiorniku wyrównawczym przy odpalonym silniku i wykonać test płynu na UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelakie testy na możliwą uszkodzoną uszczelkę pod głowicą wyszły pozytywnie, w sensie to nie to. To zdjęcie pokazuje największy wyciek jaki miałem, po 300km przejechanych. Normalnie to muszę przejechać ponad 50km żeby coś scieklo. W miesiącu to może z 200ml wleje, może 300. Jeden zaufany mechanik wskazał chłodnice wody, nie wiem jak w Meganie usytuowana jest chłodnica klimy. Faktycznie jest osłona silnika pod spodem, postaram się udać na jakiś kanał i ustalić dokładniej wyciek, by nie nadziać się na koszty.

 

Edit. 

Dla ciekawych, problemem okazała się być chłodnica wody, po wymianie na nową, problem ustał. Przejechałem 3k km i płynu nie ubywa.

Edytowane przez LesterFyssas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!