Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa ma się tak, że dałem auto bratu na "zwiezienie się " do domu po roku studenckim na wakacje. Pokonał trasę Rzeszów-Wrocław, auto cały tydzień do dziś stało gdzieś na prakingu pod kamienicą nie ruszane aż do dziś ( od poniedziałku). Wyjeżdżając z Wrocławia zadzwonił, że nie działa nadmuch... faktycznie przyjechał do Rzeszowa po mnie i nadmuch chodzi, ale dmucha jakby w desce rozdzielczej, nie dmucha w ogóle na auto, co jest dziwne właśnie bo z żadnej strony nie dmucha, ani środek ani lewa ani prawa strona :( . Od czego zacząć poszukiwania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Climatronik, czy manuał? 

Wentylator pracuje dobrze zwiększając i zmniejszając obroty w ustawieniu ręcznym?

Zmieniając nadmuch szyba, środek i nogi nie przełącza się ręcznie?

Słychać różnice dźwięku stojąc na zewnątrz przy prawej, przedniej szybie przełączając obieg zamknięty i otwarty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna sprawa, odpalam dzis auto, wszystko działa. Ktoś wie jak dobrać się do kabinowego? Jade w środę na 3 miesiące do UK, więc wolałbym tutaj wszystko posprawdzać bo tam już może być że wszystkim lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też raz to zdarzyło, słyszalne działanie dmuchawy, ale całkowity brak wiania z kratek. Po wyłączeniu klimatyzacji po 15 minutach wszystko zaczęło z powrotem działać. Prawdopodobnie zamarzł parownik.

Dodatkowo od pewnego czasu słyszałem ciche "chrobotanie" po włączeniu klimatyzacji, na tyle ciche, że słyszalne tylko przy postoju.

 

Od tego czasu nigdy się to nie powtórzyło, ale sprawdziłem ilość czynnika, brakowało 160g, po uzupełnieniu chrobotanie znikło, nie wykluczone, że zamarznięcie parownika też mogło mieć z tym związek.

 

Polecam sprawdzenie ilości czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś zauważyłęm ( szczególnie na środkowych nawiewach), lewa strona  od kierowcy dmucha wyraźnie słabiej w stosunku do prawej. Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek z tym co stało się ostatnio ( jak wyżej). Wcześniej klima dmuchała, że tak powiem " aż suty stają" teraz dmucha tak tylko prawa strona... Klima nabijana była z miesiąc temu z 0 stanu na full więc tutaj bym brak czynnika wykluczył, sprawdzana była szczelność i wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc,

Udalo sie ostatecznie zidentyfikowac i rozwiazac problem?

Mam dokladnie takie same objawy.

Widze ze na forum jest pelno osob ktore opisuja ten problem, ale nikt nie pisze czy i jak udalo sie go rozwiazac.

Z gory dzieki za pomoc

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem autem na 2.5 miesiąca za granicę, problemu nie zdążyłem zdiagnozować. Z obserwacji mam tak, że auto samo na następny dzień zaczęło dmuchać normalnie jak gdyby nigdy nic, po czym po około tygodniu dwóch klimatyzacja padła, mimo tego że nabijałem ją w kwietniu już na początku lipca przestała działać. Nie sądzę by czynnik się skończył, pewnie powstała nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzebuje temat bo mam dokładnie to samo


Na początku nawie działa ale po przejechaniu kilku kilometrów i nagrzaniu się silnika zaczyna dmuchać zimnym powietrzem a potem wcale nie wieje. Słychać ze nawie działa gdzieś w desce, jakby wiało „za schowkiem”. Jak zmniejszę prędkość nawiewu to głośność tez jest niższa. 
do tego pod maska przewód od klimy cały zamarza. 
chlodnica w tym momencie jest zimna mimo ze temp na desce pokazuje 90*

C6B1E3BA-2382-45CB-859D-4EA704B543E3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

@qweluke @pgj Znaleźliście przyczynę problemu? Czy to faktycznie mała ilość czynnika?

Mam u siebie taki sam objaw - na trasie klima ładnie chłodzi przez pierwsze 15-30 minut, po czym z kratek wieje powietrze z coraz mniejszą siłą, mimo że wentylator słychać tak samo głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!