Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

kirasjer

Megane II phII Opony całoroczne - czyt warto ?

Recommended Posts

Witajcie,

mam pytanko, czy jest na forum ktoś, kto mógłby podzielić się informacjami dot. opon całorocznych ? Chodzi mi dokładnie o opony Michelin Cross Climate.

Pomału zaczynam szukać oponek na zimę (tak wiem, że jeszcze trwa lato ale teraz są fajne wyprzedaże :D ) i zastanawiam się nad całorocznymi ... Obecne letnie maja już za sobą 4 sezony choć bieżnik jeszcze w miarę dobry (ok 5 mm) a zimówek brak ...

Wg. mnie wszystko zależy od tego ile jeździsz. Jeśli nie robisz dużej ilości kilometrów to można pokusić się o opony wielosezonowe, w przeciwnym wypadku lepiej zainwestować w 2 komplety kół. Latem za bardzo nie odczujesz różnicy, natomiast zimą opony wielosezonowe nie gwarantują tak dobrej przyczepności na śniegu/lodzie jak opona typowo zimowa.

xxx

Ogólna opinie na temat opon całorocznych znam :)

Chodziło mi bardziej o informacje jak sprawuje się Meganka na takich oponach ... Co do kilometrów to przebiegi rzędu 12 - 15 000 km rocznie więc ani małe ani duże ... poza tym, w naszym klimacie coraz rzadziej zdarzają się "zimy" typowo zimowe ... częściej jest to 2-3 dni śniegu a reszta to chlapa i błoto pośniegowe ....

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Rok, dwa temu były dosyć obszerne testy opon całorocznych w Auto Świecie, z sugestią w podtekście, że warto się nad takimi zastanowić (napisałem najdelikatniej jak się da :) ). Cross Climate bił na głowę pozostałe; nie pamiętam czy wygrywał w każdej kategorii, ale był bardzo dobry. Miał właściwości opon zimowych w zimie i bardzo zbliżone do letnich w lecie. Podczas wymiany opon wiosną tego roku oglądałem Cross Climate'y na - powiedzmy takiej - wystawie u "gumiarza" - bieżnik wygląda bardzo fajnie. Nie wiem jak opony zachowają się w Meganie, ale ja chyba następne opony kupię właśnie takie. I póki co, myślę dokładnie o Michelinach. Tyle tylko, że nie są małym wydatkiem - mam 4 komplety Michelinów (w dwóch autach) i ogólnie też mało nie kosztowały i sprawdzają się bardzo dobrze, więc póki co - jeżdżę. Chętnie przeczytam tutaj coś więcej nt. ww. opon.

Miałem w sc2 wielosezonowe Kleber. Fajne i ciche. Polecam do jazdy w rejonach zabudowanych. Na błoto śniegowe bardzo dobre. 

Edytowano przez Komarek

z własnego doswiadczenia wiem że nie były warte zakupu:)

Poszły z autem. Nievprzekonam się na dłuższą mete,.ale wrazenia pozostawily ok

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Ja jeżdżę na wielosezonowych od dobrych kilku lat … oczywiście nei na tych samych :). "Przerobiłem" Vredestainy Quatrac 2, 3 i 5 i Kleber Quadraxer. Generalnie zawsze byłem zadowolony. Przy czym zawsze kupowałem opony w okresie jesiennym i z założeniem, że będą na dwa lata - po 1. roku przekładka przód-tył. Przy moich przebiegach średnio 25kkm rocznie, na tyle wystarczyły takie opony. Według mnie na zimę minimum bieżnika w całorocznych to jakieś 5mm. Obecnie planuję zakup Kleber Quadraxer 2 ze względu na relację cena-jakość. Bardzo chciałbym sprawdzić CrossClimate, ale uważam, że są zbyt drogie.

Posiadam Megane 3 Coupe. Przez rok jeździłem na całorocznych oponach ekonomicznych Imperial Ecodriver 4S. Zimą opony sprawowały się bardzo dobrze (co tydzień jeżdżę autostradą prawie 300km) w każdych warunkach, jednak latem często boksowały (przez to włączanie się szybciej do ruchu było trochę niebezpieczne), więc nie dla auta, które jest lekkie i ma 130KM. W lipcu przesiadłem się Crossclimate+ i jeszcze nie udało mi się jechać w miejscu. Opony "wgryzają" się w asfalt, na dodatek spalanie jest mniejsze (mniejsze opory toczenia). Czekam teraz na zimę, ale spodziewam się, że będzie już tylko lepiej w stosunku do poprzednich.

@jacob1342, tam poszła bezczelna reklama sklepu z częściami, nie ma co tracić czasu na takich "marketingowców" ;)

Też się zastanawiam nad oponami całorocznymi, w oko wpadły mi Pirelli Cinturato All Season Plus - ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia? Roczny przebieg około 15 000 km, auto w 80% użytkowane w ruchu miejskim, zresztą wyjazdy po 30-60 km za miasto to raczej żadna trasa.

Edytowano przez prezes72

No i zakupiłem opony wielosezonowe, od wczoraj jeżdżą na Megance

44834594_681389558909677_9108121039052734464_n.jpg

Edytowano przez prezes72

Ja od tygodnia mam na kołach Hankooki 4s h750. Świeżynka na rynku, jak na razie tylko jeden test znalazłem, ale żadnych opinii użytkowników. Mam nadzieję, że nie stracę jako królik doświadczalny :)

Kupiłem Megane iii z oponami CrossClimate, teraz będzie 1 zima, na wiosnę napisze co i jak, czy zimę przejezdzę a jeżdżę poza miastem z odśnieżaniem bywa różnie 

w Auto Świecie z 15 pażdziernika był test wielosezonówek  195/65/15

według nich najlepiej wypadł Goodyear  potem continental, nokian, michelin hankook

Wielosezonówki mają plusy ze nietrzeba wymieniać ale trzeba brac pod uwagę trwałość z gazety wynika ze prognozowana trwałośc dla nokianów hankooków i pirelli to około 35-40 tys 

Jezdząc sporo  i patrzac przez palce na ten wynik to opony na maks 3 lata przy przebiegu + - 20 tys rocznie. 

Oczywiście  sa i opony micheli i falken gdzie prognozuja wynik około 60 tyś zywotności  tylko ze są w końcówce stawki Coś kosztem czegoś. 

ja osobiście mam zime i lato w 2 autach  i  poprzedni zestaw wystarczył na 7 lat przy przebiegach około 30 tys kilometrów rocznie 

teraz tyram nowe zestawy :-)

opony to tak jak buty lato letnie albo nawet klapki:-) zima ocieplane.  ale sa ludzie co cały rok w adidasch przechodza :-)  znaczy sie przejeżdżą. 

ile ludzi tyle zdań :-)