Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacz tylnej szyby - brak płynu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby.

Pompa słyszę, że pracuje, ale nie leci płyn na szybę (wycieraczka zaczyna pracować).

Miałem już wcześniej taki przypadek i oddałem samochód do serwisu gdzie powiedzieli mi że przewód się "skręcił" i nie był drożny. Gwarancja na samochód dobiegła końca i sam chciałbym uporać się z problemem. Po otwarciu tylnej klapy oglądałem przewód wchodzący pod uszczelkę ale nie widać żeby coś było nie tak. Czy ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Również u mnie przestał działać spryskiwacz tylnej szyby. Pompkę słychać. Już wcześniej były z nim problemy a dodatkowo zauważyłem, że po użyciu zostają na tylnej szybie jakieś białe śmiecie. Ktoś na forum chyba kiedyś pisał, że miał zapchany przewód ale nie mogę tego znaleźć. Sama końcówka jest drożna bo jak ścisnę przewód między klapą a nadwoziem to płyn leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy działającej pompce wylatywały białe śmieci o konsystencji świeżego silikonu, diagnoza w ASO - zapchany układ. Po przepłukaniu wszystko działa bez problemu do dziś.

 

To było około rok temu, od tamtej pory przy uzupełnianiu płynu dolewam odrobine wody demineralizowanej. Może działa efekt placebo, ale wydaje mi się ze wtedy powstaje mniej piany w zbiorniczku, a wspominanie śmieci to właśnie przymarznięta piana (niskiej jakości płyn do spryskiwaczy?).

 

Edytowane przez terribad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdźcie pod nadkolem przewód idący na tył (od pompki) i spróbujcie przedmuchać sprężonym powietrzem.

Najlepiej wcześniej rozpiąć przewód na drugim końcu (odpiąć go od końcówki spryskującej) - będzie dużo łatwiej przedmuchać i pewnie wyleci syf.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spryskiwacz naprawiony. Przeciąłem wężyk pod klapką w bagażniku po prawej stronie. Zapchany był odcinek idący do klapy. Podpiąłem strzykawkę z wodą i przepchałem. Wyleciała kupa białego czegoś. Pompka nie dałaby temu rady. Od strony pompki wszystko było drożne. I jeszcze tak dla informacji. Przewód idący z góry pod klapką w bagażniku to ten od strony pompki (chociaż wydawałoby się, że powinno być odwrotnie). Do klapy leci ten idący w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dokładnie to samo mi się przydarzyło... białe paprochy zatkały mi dysze spryskiwacza z przodu, wystarczyło odłączyć wąż i "wyssać". Z tyłem trochę większy problem, bo nie da rady odpiąć łatwo wężyka, pryskałem WD40, dłubałem drucikiem, ale przeczytałem forum i zakupiłem strzykawkę, tyle że nic nie ciąłem i wepchałem ją w dysze spryskiwacza, wtrysnąłem wodę - idzie ciężko i "ciśnienie" wywala paprochy na zewnątrz, 3 razy i poszło :tyty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto leje kranówę do spryskiwacza - a teoretycznie płyn powinien być jakości takiej aby cudów w nim nie było.

Jak jest w rzeczywistości - to każdy widzi.

Pomijam jeszcze fakt, że kupa ludzi kupuje najtańsze płyny w markecie i potem ma pretensje do całego świata.

 

Ja od lat kupuje płyny w sieciówce na B, czasami na L - i nigdy nic mi się nie wytrąciło, ani nie odbarwiło, nie popierniczyło uszczelek ani nie zostawały zacieki na masce. Kiedyś kupiłem płyn na szybko w markecie (chyba Real'u) i miałem po pierwszym użyciu zacieki na masce z płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!