Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio android 8...


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Mirror chyba musi od nowa przeczytać temat bo wysłany przez jego link nie jest tym panelem, o którym jest wątek. To zupełnie inna wersja. Wersja, która jest omawiana w tym wątku to taka, która przychodzi z własnym radiem przystosowanym do sterowania panelem, i której nie da się zainstalować w aucie  fabryczną nawigacją.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xtynekk  MCU to jednostka centralna w tym przypadku mikrokontroler. Z tego co widzę to masz wersję oprogramowania 3.37. Ja po aktualizacji MCU do wersji 3.30 uzyskałem ogromną poprawę dźwięku. Tu jest cały wątek nt. temat: https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-software-development/mod-bd375xx-sound-processor-t3834657

@Mirror to radyjko z Twojego linka nie jest na wypasie jak piszesz. Wystarczy porównać parametry i cenę:-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 16:28, tomrud napisał:

@xtynekk  MCU to jednostka centralna w tym przypadku mikrokontroler. Z tego co widzę to masz wersję oprogramowania 3.37. Ja po aktualizacji MCU do wersji 3.30 uzyskałem ogromną poprawę dźwięku. Tu jest cały wątek nt. temat: https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-software-development/mod-bd375xx-sound-processor-t3834657

@Mirror to radyjko z Twojego linka nie jest na wypasie jak piszesz. Wystarczy porównać parametry i cenę:-)

Ja tylko pokazałem że istnieje możliwość zamiany.Nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xtynekk Twój problem z resetowaniem systemu może wynikać z różnych aspektów. Nie ma pewności czy jest to spowodowane błędem programowym czy sprzętowym. 

1.Czy próbowałeś przywracania ustawień fabrycznych (ustawienia/system/resetowanie) ?

2. Jak nazywa się plik, który wysłał Ci Chińczyk?

 

Możesz zrobić update MCU do wersji 3.41 (https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4921657&d=1578505955). Aby to zrobić musisz nagrać plik "dmcu.img" na kartę mikro SD i włożyć ją do gniazda GPS. Najlepiej od razu uruchom silnik, aby zasilanie nie zniknęło, bo wtedy kanał. Możesz poczekać aż system sam wykryje, że pojawiła się aktualizacja na karcie lub wejść w ustawienia systemu i wybrać aktualizacja. Radio po chwili uruchomi się ponownie i musisz czekać aż skończy się aktualizować. Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo to w informacjach o MCU pojawi się wersja 3.41.

 

WSZYSTKIE TE CZYNNOŚCI WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

 

Jeżeli się zdecydujesz na update MCU i to nic nie da to daj znać, bo można jeszcze zrobić update firmware. Na razie nie będę się rozpisywał nt. temat.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomrud Ustawienia fabryczne to była pierwsza rzecz którą zrobiłem. Później wyjąłem całe radio i podpiąłem ponownie. Niestety te czynności nie pomogły. Wgrałem to MCU, wszystko było super przez dwa dni, a dziś zaraz po odpaleniu auta zaliczyłem dwa resety. Może masz jeszcze jakieś sugestie? 
Na Ali założyłem Chińczykowi dyskusje, dostałem propozycje zwrotu produktu i zwrotu całości kasy od Ali. Niestety od kilu dni mam status oferty - „zaakceptowana, oczekiwanie na odpowiedź sprzedawcy”.....

 

&edit

co do nazwy pliku - mx4_rk3399_9.0_ota(20190917ú

Edytowane przez xtynekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xtynekk no to na Twoim miejscu przed zwrotem produktu możesz jeszcze zrobić aktualizację firmware do wersji 1.3.5 z dnia 26 grudnia 2019. To da Ci ostateczny pogląd na całą sytuację. Tutaj masz wszystko opisane: https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-software-development/rom-malaysk-rom-px6-rk3399-1024x600-t3956762/post80056261#post80056261

 

Taki update firmware zajmuje dużo więcej czasu niż update MCU. Pamiętaj o wykonywaniu tych czynności dopiero po odpaleniu samochodu. Jak uda Ci się przez to przebrnąć to daj znać.

WSZYSTKIE TE CZYNNOŚCI WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

 

Jeżeli po aktualizacji firmware resetowanie będzie się powtarzać to moim zdaniem źródłem tego zachowania jest sprzęt. Mikrokontrolery do zastosowań embedded mają coś takiego jak zabezpieczenie termiczne, które może powodować reset.  

Edytowane przez tomrud
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomrud No I niestety. Wgrałem inne oprogramowanie, jeden dzień wszystko działo jak należy, a dziś miałem 3 resety. Pisałem do Chińczyka, a ten znowu wciska mi nowe oprogramowanie. Mam nadzieje ze obsługa AliExpress pomoże w zwrocie sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 12:06, Saxim napisał:

Kolega Mirror chyba musi od nowa przeczytać temat bo wysłany przez jego link nie jest tym panelem, o którym jest wątek. To zupełnie inna wersja. Wersja, która jest omawiana w tym wątku to taka, która przychodzi z własnym radiem przystosowanym do sterowania panelem, i której nie da się zainstalować w aucie  fabryczną nawigacją.

Tak masz racje. przeczytałem cały post. :)

I zgadzam się z tobą.

 

 

 

Po przeczytaniu postu kolegów postanowiłem tez nabyć owo radyjko.

Powiem tak. nie spodziewałem się jakiś fajerwerków ale radyjko mnie zaskoczyło pozytywnie i gra bardzo dobrze.

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Mirror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dziś na swoje radio polecanego tu wcześniej moda w wersji 4 - z Androidem 9. Doszło parę funkcji, układ pulpitu zostało trochę przemodelowany co widać na screenach. Jak na razie jestem zadowolony.

 

Link do modyfikacji tutaj: https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-software-development/rom-hal9k-mod-v4-mtcd-e-head-units-t4046361

 

Jej minusem jest to, że jest darmowa tylko w bazowej wersji 4.0. Najnowszy update dający m. in. dostęp do większej ilości satelit jak i wszystkie kolejne update'y dostępne są za jednorazową opłatą 10€. Ja się zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamontowałem sobie takie radyjko i jestem super zadowolony ale..

Czy któryś z kolegów wie jak podzielić obraz na dwie połówki.

Bo się mecze i mecze i nic mi ne wychodzi. A pewnie jest to prosta rzecz o której nie mam pojęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie odnośnie działania radia u Was. Zastanawiam się czy tak powinno być, czy coś u mnie nie tak.

1. Radio daje się włączyć, albo samo się włącza tylko po całkowitym włączeniu zapłonu. Na pierwszej pozycji stacyjki nie działa. Nie pamiętam jak było w oryginale.
2. Jak włączę zapłon i włączy się radio, to wtedy wystarczy otworzyć i zamknąć drzwi żeby radio wyłączyło się natychmiast po wyłączeniu zapłonu. Oryginalne zawsze się wyłączało dopiero po otwarciu drzwi. To jakby zapamiętywało że drzwi były otwarte i się wyłącza natychmiast. Jak nie otworzę drzwi to się wyłączy jak oryginał, dopiero po otwarciu.
3. Zrobiłem próbę i zostawiłem odtwarzacz muzyki z karty SD na początku określonego utworu oraz włączyłem stop. Po ponownym uruchomieniu muzyka zawsze rusza automatycznie. Rano się okazało, że odtwarzacz zaczął odtwarzanie ale gdzieś w połowie utworu. Co oznacza że radio się włączało samo w nocy. Ustawiłem więc tryb na wyłączanie po 20 minutach. Rano radio ruszyło natychmiast i też z przesunięciem utworu co oznacza, że zwyczajnie wcale się nie wyłączyło. Więc ustawiłem na 10 minut. Teraz pomogło i po włączeniu stacyjki radio startuje od zera i muzyka jest ok. Ale niestety pewnego ranka przyłapałem radio na tym jak próbowało startować samo od zera - był znaczek marki na ekranie i zaraz zgasł. Oznacza to, że dość często coś wybudza radio na krótki czas. Ale że musi startować od zera i zajmuje to więcej czasu to nic się nie zdąży uruchomić. Co oczywiście nie zmienia faktu, że żre niepotrzebnie energię z akumulatora. Podejrzewam że to może być nagminne, ale większość użytkowników nie zdaje sobie z tego sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat "samowolnego" uruchamiania się radia jeszcze nic nie wiem (chociaż już w tym wątku ktoś to poruszał) i przetestuję to. Być może w tym coś jest, mam stary akumulator, radio zamontowane niecały miesiąc i od kilkunastu dni mam wrażenie, że jest rano jest gorzej z rozruchem. Przed zamontowaniem radia sprawdzałem jaki prąd pobiera i między normalnym działaniem (bez podłączonych głośników) a czuwaniem (stanem po którym radio od razu działa) jest niewielka różnica - w stanie czuwania pobierało mi (jeżeli mnie pamięć nie myli) ok. 0,7 A. Dopiero po całkowitym wyłączeniu podtrzymanie pobiera jakieś śladowe ilości mA.  Natomiast problem, w którym momencie radio się wyłącza sam chciałem poruszyć, ale kolega mnie uprzedził i to jeszcze podrzucając wnioski. Mnie na początku wydawało się, że jest to losowe (wyłączało się czasem po wyłączeniu silnika, czasem po wyjęciu karty, a czasem dopiero po otwarciu drzwi), ale dziś przyjrzałem się temu przez pryzmat tego co napisał @szod i chyba faktycznie tak to wygląda. Pytanie do tych, co mają zainstalowaną nowszą wersję firmware, softu itd. czy u nich też się tak to zachowuje. Ja mam PX6 i wszystko na razie w fabrycznej wersji, tej co kolega @xtynekk przed upgradem (radio z listopada 2019).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest następująco:

1. Jeżeli silnik jest uruchomiony to mogę otwierać/zamykać drzwi i radio chodzi dalej.

2. Jeżeli zgaszę silnik i otworzę drzwi radio natychmiast się wyłącza.

3. Jeżeli wejdę do samochodu, zamknę drzwi, włożę kartę to radio się natychmiast wybudza jeśli jest uśpione. Jeżeli do kilku minut nie uruchomię silnika radio się wyłącza, bo następuje  globalne wyłączenie zasilania w celu oszczędzania akumulatora.

4. Co musi się stać aby radio wyłączyło się całkowicie, a co żeby tylko poszło spać to nie wiem. Dzieje się to zupełnie losowo przynajmniej u mnie. Przykład: Dziś rano wchodzę do samochodu, który stał od piątku i mp3-ka zaczyna działać od momentu, w którym zamknąłem samochód w piątek. Jak wszedłem dziś do auta po pracy to mp3-ka zaczęła odtwarzać od pierwszego utworu. Jeszcze jedna uwaga, jak jest zbyt niska temperatura to przy 2-3 dniach postoju radio zawsze bootuje się od początku. Generalnie nie wiadomo jak to się dzieje i dlaczego. Ja mam ustawioną opcję autouśpienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poruszałem wcześniej ten temat, ale teraz dokładniej przetestowałem i opisałem. Mam PX5, moda 4 do którego kolega Kazionator dał linka i najnowsze MCU 3.41_1. Zachowuje się tak samo jak kiedyś, nadal się samo włącza. Być może nawet Chińczycy tego nie zauważyli i nikt im tego nie zgłaszał. No ale w sumie to może być problem tylko u mnie. Bez sprawdzenia u innych nie można powiedzieć że to problem globalny. Wtedy można by coś działać u nich. Bo to wygląda tak, że cyklicznie coś wybudza procesor ze snu i rozpoczyna on procedurę startu Androida. Za klika - kilkanaście sekund odczytuje że zapłon wyłączony i ponownie zamyka system. Ta cykliczność sugeruje, że to jakiś zegar podłączony do procesora. Z informacji z jakiejś rosyjskiej strony wyczytałem, że są tam jakieś dwa zegary więc jeden z nich może to robić. Jeśli tak, to pomogła by korekta oprogramowania MCU, ale to trzeba im pokazać że tak powiem palcem.

tomrud - Ono będzie grało przy odpalonym aucie i klapaniu drzwiami. Ale tu chodzi o sytuację taką, że odpalasz samochód, radio rusza no i otwierasz i zaraz zamykasz drzwi. Teraz po zgaszeniu samochodu przy zamkniętych drzwiach gra dalej czy się wyłączy?

Edytowane przez szod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!