Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio android 8...


Rekomendowane odpowiedzi

Ledy na starym wyświetlaczu ,świeci zielona a i tak jest wciśnięty-a płytka pod nowe radio   - ale nie świeci mi żaden błąd na desce przy zegarach   , mam 9cali , sterowanie chodzi z kierownicy , otwarcie drzwi ,klapy , czujniki tylne nie widzi ale to muszę zobaczyć pod klipem czy są podpięte do canbusa  . Poza tym stacja działa idealnie  4Gb robi swoje , GPS jak ostatnio patrzyłem to 2-4m

IMG_20200830_144911.jpg

Edytowane przez silverskorpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam od wiosny też takie radio w mojej megance grandtour. Wszystko działa w miarę ok, u mnie nie było większych problemów z kabelkami, wszystko pasowało do siebie. 

Ja mam wersję z 2 GB RAM i Androidem 9. Niestety całośc działa strasznie slamazarnie i mało responsywnie. Tzn piszę w zasadzie o mapach googla. Gdy wejdę do auta, radio się uruchomi i włączę nawigację, to muszę naprawdę dużo czasu poczekac, żebym mógł wpisać cel podróży, potem mapy jeszcze dłuuugo muszą coś tam pomielić, żeby wyznaczyć trasę.

System działa znacznie mniej responsywnie niż na porównywalnej sprzętowo komórce. Mocno mnie to irytuje...

Zastanawiam się, czy mozna coś w tym zakresie polepszyć. Aktualizacja map googla do najnowszej wersji nic ne pomogła. Chciałem też zaktualizować samo firmware, androida, ale nigdzie w ustawieniach nie widzę opcji aktualizacji. A przeszukałem chyba wszystko w ustawieniach. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak w tym radiu zaktualizowac system, używając opcji dostępnych w ustawieniach? Bo wydaje mi się, że kiedyś na poczatku widziałem gdzieś w ustawieniach taka możliwośc, ale teraz jakoś nie potrafię tego odnaleźć...

Z tego co czytam, można też aktualizować z plików dostępnych gdzies tam w sieci, ale to uważam za zbyt ryzykowne - jest tyle wersji tego radia do meganki, że łatwo można "uceglić" taki sprzęt moim zdaniem. Dlatego szukam możliwości aktualizacji przez ustawienia, to wydaje się być bezpieczne.

Czy ktoś coś może doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, Czy jest możliwość podłączenia trzech kamer do takiego sprzętu. Chodzi o kamerę najazdu cofania i dvr:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001351713763.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.71eec964oF11H9&algo_pvid=575c84ea-baaa-4fdb-8346-4ef64795d7c9&algo_expid=575c84ea-baaa-4fdb-8346-4ef64795d7c9-7&btsid=2100bdca16161541171145038e4e95&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_.

 

W wiązce audio video oprócz sygnałów analogowych są przewody które służą do zasilania np. kamery biegu wstecznego. Do czego służy reszta przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 12.07.2019 o 07:43, tomrud napisał:

to czerwone pudełko to dekoder CAN i powinieneś mieć to podłączone jeśli chcesz mieć sygnalizację otwartych drzwi czy automatyczne uruchamianie kamery po wrzuceni biegu wstecznego. Ty nie masz dżojstika do regulacji głośności pod kierownicą?

Odgrzewam tego kotleta. Mam taki tablet. Podłączyłem go analogowo (zasilanie, głośniki), bo podłączenie pod canbus nie działa (podłączenie plug and play kablami z zestawu. Kostka ISO nawet nie ma pinów tam gdzie jest zasilanie). Wiązka nieprawidłowa. Szukam jakiegoś sposobu by to cudo podłączyć. Czy do dekodera wchodzi zasilanie (ACC, B+, GND) i on je oddaje do tableta? Czy cokolwiek idzie do dekodera z dużej kostki, którą podłącza się radio? (ILL, Reverse) czy dekoder podłączony jest tylko do wtyczki od wyświetlacza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem. Podejrzewam, że Chińczycy przysłali jakieś kable ze złym przypasowaniem pinów. Załączam im zdjęcia. Z tej dużej kostki ISO od radia (na dole) w ogóle nie jest wyprowadzone zasilanie (użyłem kostki do niefabrycznego radia, która miałem i podłączyłem to analogowo: zasilanie i głośniki plus zostawiłem fabryczny ekran by nie mieć błędów). Na ich kostce to w ogóle nie wstaje. Złącza niby pasują, ale nie wstaje. Jak zamieniłem zasilanie to nie widzi canbus (wybrałem właściwy protokół, ale nie wykrywa).

Zastanawiam się czy ta wtyczka idąca do wtyczki od wyświetlacza nie jest do góry nogami. Z diagramu pinów tej wtyczki Megane III tak by wychodziło. Może trzeba uciąć ten plastik i wsadzić odwrotnie.

iso1.PNG

powercord1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!