Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio android 8...


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Silverek napisał:

@Juras386 To zostaw je na zapłonie :) 

Na zapłonie fabryczne radio też się wyłącza przy otwieraniu drzwi kierowcy (zapłonie, a nie odpalonym silniku).

 

Sorki Juras za OT.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hands free.

Fabryczne radio działało pod tym względem identycznie jak chińczyk - wyłączało się po otworzeniu drzwi na zgaszonym silniku.

Chińczyk wyłącza się też zaraz po zgaszeniu auta jeśli w czasie gdy auto było odpalone ktoś otworzył drzwi (np ruszamy spod domu, podwozimy kogoś, ten ktoś wysiada a my nie gasimy auta tylko wracamy pod dom - tu gasimy auto i radio gaśnie od razu) - nie pamiętam czy tak było w oryginale, może ktoś potwierdzi?

 

Wydaje mi się, że nie ma opcji włączenia radia którymś przyciskiem bez zapłonu ale dziś jeszcze sprawdzę.

Jak chcę zostawić radio dla czekającego pasażera czy jak kolega wyżej do sprzątania to włączam zapłon przy otwartych drzwiach. Po ich zamknięciu radio gra dalej, a wyłączy się po ich otworzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się jeszcze dwie sprawy:
1. Czy to radio nie ma wejścia AUX? W sensie widzę tylko pojedynczy input, więc ma tylko wejście mono? Poza tym próbowałem podłączyć jeden z kanałów pod to wejście i radio nie wykrywało sygnału.
2. Ktoś wie gdzie jest wejście na kartę SD czy trzeba kupić adapter USB na nie? Na stronie producenta jest, że rzekomo obsługuje te karty, ale żadnego slotu nie widzę.
Producent po kilku wiadomościach nadal nie jest mi w stanie odpowiedzieć na oba te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obu stronach pokrętła głośności w radiu masz dwie klapki do kart, w dolnym rzędzie. Wyglądają jak pozostałe przyciski, ale to nie przyciski. Trzeba to otworzyć. U mnie po lewej była karta od nawigacji, prawy slot był wolny. Nie testowałem tych slotów. Ale podłączałem do kabla USB przejściówkę na kartę SD z muzyką. Radio odczytywało, nawet automatycznie się przełączyło.

Edytowane przez szod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2019 o 14:00, Kazionator napisał:

nie pamiętam czy tak było w oryginale, może ktoś potwierdzi?

U mnie jak jakikolwiek pasażer otworzy drzwi to nic się nie dzieje. Dopiero w chwili otwarcia drzwi przez kierowcę gaśnie radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Szod, wejście na kartę masz po prawej stronie od gałki.Ja tam mam wszystkie media. Lewa karta -gps. Jeżeli chcesz to możesz tam umieścić kilka programów nawigacyjnych.

 

Edytowane przez roberto12
Zły Nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Wszystko fajnie pięknie, plug & play, bardzo mi się to podoba. Mam tylko jedno pytanie:

czy sterowanie radia standardowego (ten pilot za kierownicą) działa również z tym radyjkiem?

Może ktoś w Warszawie/Otwocku ma takie radio i można by było zobaczyć na żywo jak to wygląda i działa ? :)

A jak wygląda sprawa z kamerą cofania? Jak zrobić, żeby automatycznie się włączała?

Widzę, że ma też opcję wideorejestratora. Ktoś to sprawdzał jak jakość nagrań ?

Załatwiłoby mi to dwie rzeczy: poprawa audio w Megi i jeszcze wideorejestrator :)

 

PS

Ktoś poleci od którego sprzedawcy najlepiej kupić (w wersji czarnej) mam megane 3 z 2009r :)

Edytowane przez Turos
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym radiem jest problem. Miałem ustawione stacje w domu. Pojechałem w trasę. Radio sobie cały czas gra prawidłowo, zmienia stacje na silniejsze bez zauważenia. Wszystko było ok do momentu, jak chciałem zmienić stację. Zmieniłem - szum, zakłócenia. Wróciłem z powrotem do stacji która grała prawidłowo - szum i kiepski sygnał. Radio wróciło do częstotliwości ustawionej w domu. Więc nie zapamiętuje ostatniego silnego sygnału. W dodatku musiałem czekać ze dwie czy trzy minuty aż łaskawie złapie stację z silniejszym sygnałem. Czyli generalnie porażka. Co ciekawe, dzieje się to tylko przy zmianie stacji. Gdy zmienia się źródła sygnału np. na kartę i znów radio to już wtedy pamięta tę stację na której grało.

Zauważyłem jeszcze coś. Otóż pewnego dnia rano idę do samochodu, a tam akurat w momencie zajrzenia do wnętrza odpalił się wyświetlacz, radio podziałało z kilka sekund i się wyłączyło. Podejrzewam że tak robi wiele razy w ciągu doby. A to dlatego, że jak zostawiam muzykę na karcie albo na CD w określonym miejscu, to po powrocie do auta zaczyna grać dalej. Więc każde uruchomienie powoduje nieznaczne przesunięcie na ścieżce dźwiękowej akurat ustawionej i tak zostawionej przy opuszczeniu samochodu. Więc się wyjaśniło dlaczego nigdy mi się nie zgadzało to co zostawiłem. Pytanie dlaczego tak robi i po co? Bo praktycznie od czasu jak zainstalowałem radio, to częściej włącza mi się alarm. Zwłaszcza jak dłużej postoi. Podejrzewam, że uruchamiające się radio może coś takiego powodować.

Edytowane przez szod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! 

Zastanawiam się nad kupnem takiej stacji multimedialnej do swojej Meganki tylko mam pytanie. 

Powiedzcie mi, czy występują u was jakieś problemy z tą stacją? Czy wszystko jest w porządku? 

Pytam ponieważ podzwonilem i popytalem różne sklepy i warsztaty się tym zajmujące i głosy są podzielone co do tego, jedni mi powiedzieli, że fajna sprawa to jest i że polecają, inni znowu że nie ma dobrych stacji dedykowanych do Meganki i sam nie wiem już komu wierzyć... 

Może się ktoś wypowiedzieć czy warto zainwestować w to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Przymierzam się do kupna tego ustrojstwa i mam parę pytań do użytkowników. Czy w Wasze wyświetlacze są matowe, czy błyszczące (na zdjęciach w wątku wyglądają raczej na błyszczące)? A jeżeli są rzeczywiście błyszczące, to czy to nie przeszkadza w użytkowaniu?

I przy okazji jeszcze kwestia kamery cofania. Czy ktoś już używa kamery z kątem 170 stopni? Ułatwia wyjazd tyłem z parkingu na ulicę, czy tak szeroki kąt powoduje to, że nie widać nadjeżdżających samochodów (są zbyt małe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!