Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio android 8...


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2021 o 22:00, bakunda napisał:

A konfiguracja nie powinna być zapisana w twardej pamięci i nawet przy braku zasilania nie powinno wgrać ustawień tych co były?

Tak powinno być, odłączenie akumulatrora nie powinno zmienić ustawień radia. Chyba coś w samym radiu nie teges.

16 minut temu, szwagier24a napisał:

W tych samochodach ładowaniem zaczyna się kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu silnika.

No bez przesady :D Trzy, cztery sekundy to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie brak ładowania jest dopóki obroty są podwyższone.  Przy tych temperaturach trwa to bardzo długo. 

Wiem, że to nie na temat, ale kwestie zużytego akumulatora w tych autach są nie mal 0-1. Albo trzyma napięcie (niska rezystancja wewnetrzna) albo spada napięcie w sieci i np silnik gaśnie.  Ładowaniem akumulatora w tym przypadku nie wiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwagier24a napisał:

W zasadzie brak ładowania jest dopóki obroty są podwyższone. 

Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy ale co powoduje, że jest brak ładowania? Trzy sekundy po uruchomieniu alternator wytwarza napięcie ok. 14,8 V a jak wiadomo  jest na stałe połączony z akumulatorem. W alernatorze jest regulator napięcia ale nie ma w nim regulatora ograniczającego płynący prąd do akumulatora. Kilka sekund po uruchomieniu moc pobierana przez alternator wynosi około 1,8 kW-2 kW, później spada w miarę nagrzewania silnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki samochód. Zamiast zapalniczki mam voltomierz. Po uruchomieniu, dopóki obroty są podwyższone napięcie jest w okolicy 12 V - w sensie mniej niż ponad 12 V, zwłaszcza teraz jesienią. Nie bez powodu akumulator przy silniku 1.33 ma 70 Ah a w 1.0 60 Ah. O prądzie rozruchu nie wspomnę - jak dla diesla.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o dwóch różnych samochodach, ja o M III a Ty posiadasz M IV i pewnie masz z systemem ESM i tam tak może być :-)  Dzięki za nakierowanie<ok> bo u mnie nigdy takiego czegoś nie było, od razu ponad 14 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 12:21, aniewa napisał:

Tak powinno być, odłączenie akumulatrora nie powinno zmienić ustawień radia. Chyba coś w samym radiu nie teges.

Właśnie jakies cuda miałem, bo najpierw, jak uruchamiałem to nie było loga renault i nie było ustawień dotyczących pojazdu. Jak miałem juz 2 takie same z siebie powrót do  ustawień fabrycznych to wymusiłem mu tez powrót do ustawień fabrycznych ale miałem problem z aplikacją launcher3,ale robiąc kolejny raz ustawienia fabryczne działa na chwilę obecną poprawnie, ale nie instalowałem jeszcze żadnych aplikacji

 

Upadate: niestety dziś z rana znów radio wróciło do ustawień fabrycznych. Załamany juz jestem i nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Ma ktoś pomysły?

Edytowane przez bakunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie

Niedawno kupiłem radio oparte na platformie FYT do mojej Megane 3 ph 2. Wszystko działa super, poza poruszanymi tutaj wątkami błędu poduszek powietrznych pasażera. Niestety pomimo poprawnego podłączenia (prznajmniej tak mi się wydaje) błąd nie ustępuje. Dodam że mam komunikację z szyną CAN (działa informacja o otwartych drzwiach, pokazuje temperaturę, po wrzuceniu wstecznego pokazuje widok z kamery cofania). Wszystko wygląda w poprządku poza tą nieszczęsną poduszką. Radio jest bardzo funkcjonalne, gra o wiele lepiej niż fabryczne jednak jeśli nie rozwiążę problemu poduszki to będę musiał się z nim rozstać gdyż kosztem bezpieczeństwa nie mam zamiaru cieszyć sie fajnym radiem. Kilka osoób z forum rozwiązało problem z poduszkamiu więc może i mi coś podpowiecie, może coś przeoczyłem a może brakuje jakiego kabla? Dodam żę radio kupiłem z drugiej ręki za dobre pieniądze ale być może sprzedający czegoś mi nie dołożył? Kurcze nie mam pojęcia. Pomóżcie ?

Poniżej zdjęcie mojej głównej wiązki kabli:

kable.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

 

temat się ciągnie, jak odgrzewane kotlety, flaki z olejem itp., ale co robić. Mam takie radio, jak powyżej (7", z odtwarzaczem DVD/CD) i podobne problemy, jak wyżej już opisywane: nie mam czego dołączyć do wyświetlacza, radio się nie uruchamia oraz sygnalizację wyłączonej [poduszki pasażera. Ostatnia porada brzmiała: wyciąć klucz w złączu do wyświetlacza i podpiąć, Oto moje złącza i kable, od lewej: złącze wyświetlacza po stronie auta, złącze wiązki wyświetlacza zestawu audio, którą sprzedawca radzi "dopasować", cała wiązka zestawu. Złącza "A" są niepodłączone (wśród nich złącze ze zdjęcia 2.), reszta już raczej opanowana. Oryginalnie mam "płaskie" radio oraz "wąski" wyświetlacz z przyciskami.

 

Pytanie: czy po wycięciu ("dopasowaniu") klucza złącza ze zdjęcia 2. ma to szanse działać? Tzn. czy pinouty po stronie auta różnych wersji wyświetlacza są takie same? Bo drugie, ośmiopinowe złącze wyświetlacza jest zmostkowane z pinami złącza 2., więc jeśli pinout ten sam i sygnały na pinach takie same, mogłoby to mieć sens.

 

 

wiązka wyświetlacza auto.jpg

wiązka wyświtlacza zestaw.jpg

wiązka zestawu numerowana.jpg

oryg. radio.jpg

oryg. wyświetlacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, basstek1 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

No tak, ale jak uruchomić resztę? ACC stacja dostaje z dekodera CAN, a ten bierze dane z łącza wyświetlacza. Nie mam schematów, albo nie potrafię czytać, ale nie widzę nigdzie porównania pinoutów wąskiego I szerokiego wyświetlacza, a wiązka zdecydowanie jest na szeroki zrobiona. 

Ponawiam pytanie: czy cięcie konektora

ma sens, czy lepiej zapakować i odesłać sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!