Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Azol

Megane IV phI Pseudo skórzana kierownica

Recommended Posts

Witam tak jak w tytule powyżej :)

Moja MIV Grandtour z przebiegiem niebagatela 500 km, którą użytkuje od wyjechania z salonu niecały miesiąc temu, samochód produkcja marzec 2018 odebrany wrzesień 2018 prosto od dilera.

Ku mojemu zaskoczeniu dopiero kilka dni temu zawuważyłem, że w newralgicznych punktach położenia tam gdzie najczęściej kierowca trzyma kierwonicę na największych zgrubieniach koła kierownicy dosłownie w tych punktach zauważyłem że jest ona zmarszczona....

Więc pytanie mam do użytkowników wszystkich nowych posiadaczy MIV czy spotkaliście się z takim przypadkiem że Wasza kierownica w nowym samochodzie, który pachnie jeszcze świeżością "posalonową"  jest pomarszczona czy też zmęczona jakby miała ok. 150 tysięcy km?

Chyba że nie jest to prawdziwa skóra a jakiś materiał skóropodobny?

W poprzednich generacjach Megane kierownica, zresztą opcjonalna tapicerka skórzana była ze skóry, ale z plastikowego węża PCV.

Podejrzewam, że w czwórce podobnie.

Wrzuć proszę zdjęcia, bo tak nie wiemy o czym rozmawiamy.  Może to "naturalne" pomarszczenia powstałe przy obszywaniu.

Skóra zależy od wersji. Inna jest w Intens a inna w niższych wersjach wyposażenia. 

moja w lato jakoś dziwnie się klei, czyściłem preparatami do skóry chwila spokoju i znowu to samo. 

Jak dobrze zagadasz, to na przeglądzie wymienią Tobie tą kierownicę z gumowego węża na nową.

Mi się to udało przy przebiegu 60 tys km. 

Fakt że w M3.

Zaczęła się łuszczyć , mikrocząsteczki tej kierownicy zostawały na dłoniach.

Ta po wymianie jest jak by lepsza gatunkowo. Ale tez plastik-fantastik.

Edytowano przez kacper69

No to ja mam prawie 60 kkm (fakt, że również w MIII), ale póki co nic się nie dzieje. Mam bezpośrednie porównanie do MII Dynamique i jeśli "postęp" idzie w tym samym kierunku, to z MIV musi być naprawdę kiepsko :) (w MIII jest wyraźnie gorszy materiał niż w "dwójce").

13 godzin temu, cegla11 napisał:

moja w lato jakoś dziwnie się klei, czyściłem preparatami do skóry chwila spokoju i znowu to samo. 

Nie wiem czym czyścisz, ale właśnie w tym może być problem.

Większość środków do skóry zawiera rozpuszczalniki, które niestety źle działają na "skórę" na kierownicy.

Jako, że powłoka na kierownicy to plastik, polecam przemywać wodą z mydłem, ostatecznie przetrzeć jakimś środkiem do tworzyw sztucznych.

Wiele też zależy od dłoni kierowcy...

Witam no więc poniżej zamieszczam zdjęcie swojej kierownicy i to zmarszczenie, które moim zdaniem zrobiło się od zwyczajnego użytkowania a samochód ma dopiero przejechane niecałe 1200 km. I co zauważyłem to fakt że zaczyna marszczyc się w innych miejscach no chyba że tak jak wyżej piszecie może to być objaw pozostały po obszyciu także proszę o diagnozy :-) Pozdrawiam 

IMG_20181008_121956.jpg

IMG_20181008_122056.jpg

Nie wiem czy to jest skóra. Bo to jest ta opcja z niższych wersji wyposażenia. Moim zdaniem zachowuje się zupełnie naturalnie. Ja bym po prostu obserwował.

Nie mam pojęcia jak wygląda wykonanie kierownicy w MIV, ale miałem skórzaną kierownicę w MII, teraz mam w MIII i nigdy nic niepokojącego nie zauważyłem. Żadnych przetarć czy innego rodzaju uszkodzeń.

@Azol u mnie kierownica wygląda podobnie, a mam 60 000 km. Nie przejmuj się. Obejrzyj sobie tutaj zdjęcia jak wygląda zachowanie skóry, skóry sztucznej i innych materiałów. Konkretnie chodzi mi o to:

BDsktkqTURBXy9hMWQ3MDg0NGRjOGUwOTVjMDE2NGJkZWQ3YWMzNmUxNC5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM.thumb.jpg.014e7cf12a4ffb4fa03d6850dcade1ca.jpg

Zdjęcie z moto.onet.pl.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się