Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zatrzaśnięta karta w środku auta


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Przeżyłem dzisiaj horror. Włożyłem plecak z kartą od strony pasażera, żeby jak zwykle przejść przed autem od strony kierowcy i odpalić auto. Ku mojemu przerażeniu, auto zamknęło się, złożyło lusterka i zablokowało. Zostałem przed centrum handlowym na zewnątrz samochodu, do którego nie miałem się jak dostać. Nie mogłem również podjechać do domu po drugą kartę, bo po pierwsze, bałem się zostawić auto z kartą w środku i dowodem rej, bo w razie otworzenia się, zostałbym z niczym w razie kradzieży. Po drugie klucze do mieszkania też były w środku. Żeby nie przedłużać, wezwałem pomoc zamkową - facet podjechał - otworzył samochód sposobem, który znamy z filmów - zainkasował 200 zł, a ja dostałem się do karty i jeżdżę. Moje pytanie: czy mieliście podobne sytuacje? Do tej pory gdy myłem auto, zostawiałem kartę, albo gdy tankowałem, żeby ciągle auto nie włączało się i wyłączało kiedy je obchodzę dookoła. Czy to oznacza, że karty nie można nigdy w środku zostawiać ? Do tej pory nie miałem auta z kartą, więc może po prostu muszę być bardziej uważny? Czy to jednak coś z łączem karty - zdarzało się, że nie łapała wcześniej i musiałem otwierać auto ręcznie. Bateria byla wymieniana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może sygnał karty został stłumiony przez jakąś rzecz która była w plecaku (np. laptop). Samochód jako że nie widział karty zrozumiał to jako oddalenie i zamknął się. A przynajmniej tak bym to próbował wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro coś już wcześniej nie łączyła tzn że coś pewnie z kartą nie tak. Masz drugą kartę więc pojeździj z nią trochę i zobacz czy ona przypadkiem nie fixuje, żeby wykluczyć anteny w aucie. JAk coś to karta do wymiany/naprawy (ciekawe że w 4 generacji są z nimi problemy, pewnie wyjątek od reguły). Z karą w zasięgu auta nie zamkniesz go tzn zamkniesz ale po chwili normalnie otworzysz, więc nie ufaj tej karcie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie, sprawdzę jak dokładnie działa druga karta, choć zrobiłem rekonesans i obszedłem dziś z nią auto dookoła. Efekt ten sam, czyli w trakcie kółka samochód ,,wyłącza'' się i ,,włącza'', czyli lusterka się składają i rozkładają, co jest uciążliwe w trakcie np. mycia auta na myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jadę na myjnie to wyciągam kartę i kładę obok lewarka i nigdy nie było problemu. A jak była karta w środku i samochód się zamknął to naciskales palcem na klamce między tymi wypustkami tam jest czujnik którym się zamyka samochód ja jak miałem w środku kartę to tak zamykalem samochód a otwierał się normalnie jak złapałem za klamkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś niestety szarpałem wszystkimi klamkami i delikatnie je dotykałem również. Niestety, nic nie dało, bo jak napisał jeden z forumowiczów, samochód uznał, że karta ,,się oddaliła'' i zareagował zgodnie z procedurami - w jego mniemaniu. Nie było możliwości otworzenia, przynajmniej mnie się nie udało. Ale pomysł z kartą obok lewarka, to już coś :) ewentualnie gdzieś blisko auta, żeby czuło, że jest zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakub69 napisał:

Dziękuję za sugestie, sprawdzę jak dokładnie działa druga karta, choć zrobiłem rekonesans i obszedłem dziś z nią auto dookoła. Efekt ten sam, czyli w trakcie kółka samochód ,,wyłącza'' się i ,,włącza'', czyli lusterka się składają i rozkładają, co jest uciążliwe w trakcie np. mycia auta na myjni.

Panowie podjeżdżając na myjnie klikacie dwa przyciski i aktywność zbliżeniowa karty wyłączacie i śmigacie na myjni jak chcecie.:applause:  Przycisk z zębatką na rlink2 duży  i  przycisk ``Karta wolne ręce: on/off``

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że nie przez plecak tylko przez telefon.

Też tak mam w m3. Jak w jednej ręce trzymam telefon i kartę to auto ciężko otworzyć.

 

Ostatnio żona miała taką sytuację że włożyła torebkę i też auto się zamknęło. Za 500 kliknięciem w przycisk na klamce w końcu załapał. Ale nikomu nie życzę jak się śpieszy...

 

W m4 nie ma gniazda na kartę, że kładziecie obok lewarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wsadzić do gniazda skoro jest HF? moja karta ostatni raz gniazdo widziała 3 lata temu xD ciągle ją mam w portfelu a portfel w kieszeni kurtki ZAWSZE (nio chyba że lato;d). I nigdy nie miałem problemu z HF że się zamknęło w środku czy cuś, nawet jak karta w środku to mi się nie zamknął. Być może w 4gen. zmiejszyli zasięg HF żeby było bezpieczniej i system może jest bardziej wrażliwy na zakłócenia. Nie zmienia to faktu żeby sprawdzić z 2gą kartą czy 1sza nie szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak karta jest w środku to auto isę zamknąć nie powinno no ale lepiej jej tam nie zostawiać :)

W instrukcji (dla III generacji ale dla IV pewnie też) jest taki zapis:

Cytat

Karty RENAULT nie wolno chować w miejscu, gdzie może się stykać się z innymi urządzeniami elektronicznymi (komputer, notes elektroniczny, telefon itd.), które mogą powodować zakłócenia działania systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz korzystać z myjni to przed wyjściem z samochodu ( jak masz rlink 8 cala) starczy DWOMA ( klikasz ikonkę ustawień obok wyświetlacza i masz tę opcję przed oczami klikasz drugi raz off i tyle) kliknięciami wyłączyć hands free  :D

Jeżeli Ci karta tak działa to coś Ci robi zakłócenia. Ja nigdy nie miałem jeszcze na szczęście problemów z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@onomatopeja nie rozumiem Twojej odpowiedzi i co ma wspólnego z kładzeniem obok lewarka

 

Dnia 24.12.2018 o 08:03, deku napisał:

W m4 nie ma gniazda na kartę, że kładziecie obok lewarka?

Dnia 24.12.2018 o 13:12, onomatopeja napisał:

A po co wsadzić do gniazda skoro jest HF?

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIV nie ma gniazda na kartę.

 

Ja zawsze jak idę na myjnię zostawiam w środku na fotelu i nigdy nie miałem problemu.

Raz jeden jedyny żona w garażu jak zostawiła torebkę w środku to jej się zamknął. I od tamtej pory nigdy więcej się to nie zdarzyło.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!