Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o weryfikację czy dobrze wybrałem i czy nie przepłaciłem


lamcpp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dzisiaj samochód renault megane II stąd: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-benzyna-gazzadbanazarejestrowanaklimatyzacja-zamiana-ID6BwjVt.html?

Zapłaciłem 9 000 zł, rocznik 2006, gaz.

Sprzedający wydaje mi się że trochę mijał się z prawdą (auto jego żony, dał mi dokumenty (ksiązkę serwisową nie od tego samochodu).

Prośba o informację czy cenowo to dobry wybór.

Co już zauważyłem:

- nie otwiera się tylna klapa

- nie mam kodu do radia

- książka serwisowa z innego auta

- jechałem nim dzisiaj ponad 100 km do domu i mało pali (6,8 litra na gazie w mieszanej jeździe, cicho chodzi),

- sprzęgło jakby na wykończeniu

- dwie inne wcześniejsze umowy kupna (był sprzedawany 2 razy w odstępstwie 3 lat ) byly na kwoty 7000 i 7200, a ja po 3 latach dałem 9 ;/

Czy naprawdę aż tak przepłaciłem?

Czy weryfikować go jeszcze na stacji diagnostycznej (wiem, że już po czasie trochę). Czy to że kupiłem w komisie daje mi jakieś prawa np.do zwrotu w terminie 10 dni, czy nie ma nic takiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lamcpp z autami jest jak z telewizorami, telefonami i w sumie wszystkimi rzeczami. Nie ma co się zastanawiać po zakupie czy się dobrze zrobiło ani porównywać z tym co rynek obecnie oferuje. Dla Twojego dobrego samopoczucia.

1 godzinę temu, lamcpp napisał:

Czy weryfikować go jeszcze na stacji diagnostycznej (wiem, że już po czasie trochę).

Weryfikować, jeśli tego nie zrobiłeś. I to nie na stacji diagnostycznej ale w jakimś porządnym warsztacie i pod każdym kątem (mechanicznym, elektrycznym, blacharsko-lakierniczym). Z tym, że to powinieneś zrobić przed zakupem...

1 godzinę temu, lamcpp napisał:

Czy to że kupiłem w komisie daje mi jakieś prawa np.do zwrotu w terminie 10 dni, czy nie ma nic takiego?

Nie, chyba, że sprzedawca daje Ci taką możliwość. Inna sprawa, że jeśli wyjdą cuda-wianki i znajdziesz coś co sprawi, że auto nie jest zgodne z umową (ukryte wady o których sprzedawca musiał wiedzieć i Ci o nich nie powiedział) i krótko mówiąc zostałeś oszukany to możesz walczyć ale pewnie też nie będzie łatwo.

52 minuty temu, lamcpp napisał:

oglądałem dzisiaj sporo aut i nie byłbym w stanie wszystkiego posprawdzać.

Nigdy... ale to nigdy nie kupuje się auta na szybko i pod wpływem chwili, emocji.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pbet napisał:

i krótko mówiąc zostałeś oszukany to możesz walczyć ale pewnie też nie będzie łatwo.

Na szczęście kolega nie zapłacił za auto jakiś kosmicznych pieniędzy, chociaż zdaję sobie sprawę, że 9 tys. to wcale nie jest mało i w razie oszustwa trzeba walczyć o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale to spalanie na gazie podejrzanie niskie...Ja czysto w trasie nigdy nie zszedłem poniżej 8l na gazie, a po mieście dyszka to standard. Wcale nie jeżdżę jak wariat :D raczej spokojnie.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do użytkowników forum,a mianowicie potrzebana mi porada zamierzam zmienić samochód na Meganke i znalazłem ciekawą ofertę : https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-2-0-turbo-lift-skora-pdc-klimatronic-alu-tempomat-163km-CID5-IDqP5t7.html

Chciałbym poznać zdanie forumowiczów czy w ogóle warto się interesować tą ofertą. Z góry dziękuję za pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lamcpp napisał:

jechałem nim dzisiaj ponad 100 km do domu i mało pali (6,8 litra na gazie w mieszanej jeździe, cicho chodzi),

W ubiegłym tygodniu na trasie spalił mi 5,9 l. benzyny/100 km, czyli idealnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Alleli17 napisał:

x

Ten silnik jest w Lagunie. Opinie ma dobre. Warto takiego oglądać z użytkownikiem 2,0 Turbo.

1 minutę temu, droopy napisał:

jak Wy to robicie?

Idealny rozrząd i jego sterowanie, oraz stosunkowo mały przebieg. Opory samochodu na rolkach poniżej 150 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, droopy napisał:

Nieźle @jabrze, jak Wy to robicie? :D

Droopy zapraszam, potrenujemy razem :) Ja myślę, że na trasie bez dróg szybkiego ruchu miałbym zbliżone wartości. Kiedyś z Jeleniej Góry do łącznika A4 w Kostomłotach czyli w jakieś 75 km dojechałem bez marudzenia (nawet wyprzedzałem), ze spalaniem właśnie 5,9/100 wg kompa, a moje auto zawyża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pali 6.5L benzyny przy spokojnej przepisowej jeździe, ba kiedyś zszedłem też raz do 6l na komputerze, na autostradzie tak średnio przy 130 na tempomacie mam 8.5l na gazie ( liczone z dystrybutora) wiec naprawdę bardzo spoko, jak cisnę jak wariat w mieście to max 10.5l gazu, generalnie u mnie wg kompa srednio +- mam 7.5l najczęściej. Zupełnie swoją drogą, że u mnie meganka widzi benzynę tylko przy rozruchu bo jeżdżę oczywiście jak tylko można na gazie, latem jak autko nie nadąża stygnąć to po odpaleniu jest już na gazie, tylko teraz zimą ten +- kilometr na zimowej benzynce jade :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie widać naklejek ochronnych przy tylnych nadkolach - są czy rzeczywiście ich nie ma?
Tak samo brakuje napisu 'megane' z klapy - jest co prawda napis 'renault',  łatwiejszy do ponownego naklejenia np. po malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Alleli17 napisał:

Chciałbym poznać zdanie forumowiczów czy w ogóle warto się interesować tą ofertą.

Bardzo mała liczba egzemplarzy dostępna z drugiej ręki;

  - pasek rozrządu,

  - koło pasowe wału - po ok 120 tys lubi się rozlecieć , gdyż jest to guma zwulkanizowana z metalem,

  - zawory - hydraulicznie sterowane luzy,

  - wtrysk - pośredni

  - LPG - bardzo dobrze znosi ,

 - chip- tuning - możliwy i łatwy ,

 - turbina - o stałej geometrii, chłodzona wodą, b. trwała,

 - KZFR -  nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej-2010 napisał:

 

 - chip- tuning - możliwy i łatwy ,

 - turbina - o stałej geometrii, chłodzona wodą, b. trwała,

 - KZFR -  nie ma.

 

w 1.6 jest KZFR, nie ma turbo i jaki znów chip tuning w wolnossaku??

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!