Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, slawlik2 napisał:

Co uraziło twoją dumę. 

Nie uraziło dumę tylko kłuje w oczy - twoja ortografia.

Przeczytałem dwie twoje wypowiedzi i w jednej było, że "... pułka skrzypi ...", a w drugiej "... puki działa ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie filtra, wszystko tak jak na filmie, zajmuje to 2 minuty, więc niech nikt nie myśli płacić za to ASO. Poniżej zdjęcia nowego i starego dla porównania, przebieg 24500 km zrobiony w 1 rok. Powodzenia tym, którzy będą wymieniać filtr co 4 lata:D

IMG_20190202_143021_HDR.jpg

IMG_20190202_142920_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co cofnąłem się do pierwszego posta i temat zjechał jakoś tak w bok.

Rafa w pierwszym poście pisze o przeglądzie klimatyzacji (czyli filtr też od klimy - a jakby nie patrzeć to ten jest to FILTR PYŁKOWY), a my zjechaliśmy na filtr powietrza do silnika.

Ja filtr od klimy (czyli kabinowy/pyłkowy) wymieniam co rok.

Filtr powietrza (do silnika) wymiana będzie zrobiona jak go kupię (czyli jeszcze w tym miesiącu) - przebieg 21tyś.

zawsze w każdym aucie robiłem wymianę filtra powietrza max. co 30 tyś - STARA SZKOŁA.

Już gdzieś pisałem - te plany serwisowe są robione po to żeby ładnie na papierze wyglądały - żeby klient myślał że serwisowanie auta jest tańsze niżu konkurencji.

I drugi powód - floty (dla administratora przy setkach aut każda złotówka się liczy) - a każdy ma dup.. co potem będzie z autem - bo po 4-5 latach idą na wolny rynek i kupują go osoby prywatne/handlarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ten temat bardziej chodziło mi przegląd klimy pod kątem jej dezynfekcji. Potem temat zszedł na filtr powietrza, dlatego też zmieniłem tytuł i tagi.

Co do filtra kabinowego, to jutro będę na przeglądzie z wymianą owego i jak nie zapomnę, to poproszę mechaników o przekazanie mi starego filtra i zamieszczę tu zdjęcie jego stanu.

@Geble jak możesz, to daj rozpiskę co i ile kosztowało i w którym ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, tak jak obiecałem, dla potomnych. To są opłaty za rzeczy dodatkowe, reszta została wykonana bezpłatnie w ramach pakietu serwisowego, który mam wykupiony na 5 lat.

ASO.jpg

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe co się kryje pod opisem-"kompleksowa dezynfekcja układu klimatyzacji"-wg mnie jest to tylko  jej odgrzybienie-nic więcej.

Jak dla mnie to pół-środek.Żeby to wszystko miało jaki kolwiek sens ,to po pierwsze cały czynnik powinien być ściągnięty i osuszony(tak samo jak olej ze sprężarki),następnie sprawdzenie czy układ jest szczelny,ewentualne uzupełnienie czynnika i wprowadzenie go z powrotem do układy wraz z oczyszczonym olejem.

Na sam koniec odgrzybienie klimatryzacji.

To co oni Ci zrobili to zwykłe odgrzybienie-to co każdy Janusz w garażu jak ma maszynę potrafi zrobić.

Jak dla mnie lipa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się kryje pod opisem-"kompleksowa dezynfekcja układu klimatyzacji"-wg mnie jest to tylko  jej odgrzybienie-nic więcej.

Jak dla mnie to pół-środek.Żeby to wszystko miało jaki kolwiek sens ,to po pierwsze cały czynnik powinien być ściągnięty i osuszony(tak samo jak olej ze sprężarki),następnie sprawdzenie czy układ jest szczelny,ewentualne uzupełnienie czynnika i wprowadzenie go z powrotem do układy wraz z oczyszczonym olejem.

Na sam koniec odgrzybienie klimatryzacji.

To co oni Ci zrobili to zwykłe odgrzybienie-to co każdy Janusz w garażu jak ma maszynę potrafi zrobić.

Jak dla mnie lipa.

1 minutę temu, Komarek napisał:

Po co sprawdzać szczelność jeśli układ działa? Rozumiem ilość gazu , to ma wpływ na wydajność. 

Najważniejszą rzeczą jest ściągnięcie czynnika i oleju oraz jego osuszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!