Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światła do jazdy dziennej / czujnik zmierzchu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam wrażenie, że w mojej Megane IV od początku jest coś nie tak z czujnikiem zmierzchu, przełącza na światła dzienne tylko przy dużym nasłonecznieniu.

Większość samochodów jedzie już na dziennych a moja megi ciągle trzyma światła mijania (mam porównanie do megane III, gdzie nawet w pochmurne dni z automatu włączają się światła dzienne).

 

Szyba jest czysta.

Macie podobne spostrzeżenia? Da się regulować natężenie światła przy którym następuje przełączenie ?

A może ten typ tak ma ?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że ja na początku jak kupiłem auto nowe w salonie miałem tak samo ale z czasem wydaje mi sie że czujnik działa jak należy. Nie wiem czemu ale tak jest , obecnie mam około 12 tys km przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że czujnik sprawuje się dobrze w ciągu dnia (niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy jest pochmurno), natomiast gorzej jest rano oraz wieczorem - czyli, gdy słońce jest nisko i nie ma chmur (jak jest pochmurno, nie ma problemu). Wtedy najczęściej, pomimo tego że jest jasno, świecą się światła mijania. Wynika to zapewne ze specyfiki światła porannego oraz wieczornego. Wcześniej nie miałem auta z takim patentem, więc nie mam do czego porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PCet napisał:

Wynika to zapewne ze specyfiki światła porannego oraz wieczornego.

Albo programista uznał, że w przedziałach np.: mrok-8.00 i 17.00-mrok zwiększa czułość = wcześniej zapala światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że czujnik działa bardzo dobrze. W pochmurny deszczowy poranek według prawa trzeba jeździć na światłach mijania i w megane potrafi to utrzymać, a nie raz się widzi samochody na dziennych we mgle, "no bo czujnik nie włączył to nie trzeba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tutaj dodać, że w przypadku MIV i na stałe włączonych świateł z tyłu i tak jesteśmy normalnie widoczni na drodze. Już pomijam, że dzienne w wersji całej świecącej brewki są widoczne dużo lepiej niż światła mijania w starych rzęchach sprzed 20 lat z porysowanymi reflektorami. W przypadku MIV nie ma znaczenia w pochmurny dzień, czy nam się załączą mijania, czy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to znaczenie w przypadku wyświetlania na ekranie. Czasami jest jasno, a włączają się światła mijania i ekran robi się ciemny - wówczas mało co na nim widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie mam problemu z jazda na światłach mijania non stop. Problematyczny staje się wyświetlacz - mam ustawioną bardzo niską jasność w trybie nocnym i w dzień mało co widać. Przy gorszej widoczności jestem pewnie jednym z pierwszych, którzy przełączają na światła mijania jeśli automat tego nie zrobi (MIII)

 

Wasze komentarze wskazują, że ten typ tak ma. Nie będę dalej drążył tematu.

 

Dziękuję i miłego dnia !

Edytowane przez tswirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Robiłem ostatnio update map. Przy okazji zaciągnięty został pewnie jakiś mały patch.

Od czasu wgrania nowych paczek czujnik/światła dzienne zachowują się zgodnie z oczekiwaniami.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!