Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki powinien być poziom oleju?


nyerik

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tego nie mogę być pewien na 100% bo jestem drugim właścicielem, poprzedni w Belgii. Czytam w jakimś sklepie, że było wiele bagnetów do 1.5 DCI.

Edytowane przez nyerik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazki z instrukcji i faktyczny wygląd często nie idą w parze i są poglądowe. Miałem 1.5 dCi w MII i był tam podobny bagnet do tego ze zdjęcia (choć złamałem sam dwa). Najlepiej byłoby szybko kupić bagnet na 100% właściwy do Twojego modelu i sprawdzić. Są niestety problemy z doborem bagnetu bo powinieneś wiedzieć przynajmniej jaką powinien mieć długość. Może ASO pomoże, poda nr części, może sprzeda nie za drogo. Wg mnie to najlepsza opcja w tej sytuacji. Poziom oleju na bagnecie jak koledzy pisali, wg mnie masz na minimum i trzeba dolać ale to wg tego bagnetu, co do którego nie masz pewności. No i ten Twój olej jakoś tak dziwnie wygląda, jakby gluty. Może warto zmienić? Kiedy był zmieniany?

p.s. oryginalny bagnet był chyba żółty, a nie pomarańczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu. Niech nie dolewa teraz i niech sprawdzi na zimnym silniku. 

Ja np jak mi spanie jedna kropka do od razu dolewam na Max i tak pilnuje cały czas, nastraszyliscie mnie z tym KZFR i mam teraz skrzywienie przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia 08 tzn. jaka kropka spadnie? Mówisz o tym czujniku elektronicznym w zegarach. Czyli czasem pokazywało Ci np. 5 kresek?

Edytowane przez nyerik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Renia08 napisał:

Pitu pitu.

Pierdu pierdu.

30 minut temu, Renia08 napisał:

Niech nie dolewa teraz i niech sprawdzi na zimnym silniku. 

Nie widzisz, że tu coś jest ewidentnie nie tak? Na wyświetlaczu stan max, na bagnecie stan min? Komputer przy wyższym stanie na bagnecie wyrzuca "Top Up Oil Level".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nyerik wskazania z zegarów traktuj czysto orientacyjnie, jak zaczniesz sobie teraz tam regularnie zerkać, to zauważysz, że raz będziesz miał kreskę mniej, raz więcej. Nic niezwykłego. Manualne sprawdzenie poziomu na bagnecie to jedyny miarodajny test. Pomysł z podjechaniem do ASO nie jest głupi. Zapytaj, czy to co masz teraz to od Twojego silnika, a jak nie to poproś o sprawdzenie, co powinno tam siedzieć. 

Tu nikt nikogo nie straszy, każdy może sobie jeździć jak chce, nawet na suchej misce olejowej, jego sprawa ;) Tu sytuacja jest ewidentnie podejrzana i dla własnego spokoju bym się upewnił chociaż, że mam bagnet, któremu mogę zaufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nyerik Sprawdź poziom oleju na zimnym silniku, pierw na bagnecie a później na wyświetlaczu. Później zrób pomiar po pokonaniu parunastu kilometrów aż auro trochę ostygnie. Jak na zimnym będziesz mieć pod MAX na bagnecie i 3/4 kropek na kompie a później na ciepłym będziesz mieć na bagnecie połowę albo mniej i na kompie połowę kresek albo poniżej to znak, że z bagnetem i pomiarami jest wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan maksymalny i minimalny na tym pożal się boże bagnecie jest taki jak pokazał @Renia08. Wskaźnik oleju na liczniku trzeba traktować z przymrużeniem oka bo jak auto stoi na równi pochyłej lekko to może pokazać za mało bądź za dużo oleju, w zależności jak tam sobie czujnik wykryje. Strasznie przepalony ten olej, Ja bym nie dolewał tylko zlał to g*wno, i zalał nowym olejem... u mnie jak wyciągam ten bagnet ( a robię to może z raz na wymianę oleju bo boje się, że to dziadostwo połamie wpychając na miejsce) to olej jest czyściutki tak, że ciężko w słoneczny dzień dostrzec ile właściwie jest oleju na miarce.  Moja rada zlać to co jest zalać nowym, i wtedy kontrolować, a nie tak łopatologicznie spekulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czik3n napisał:

u mnie jak wyciągam ten bagnet ( a robię to może z raz na wymianę oleju bo boje się, że to dziadostwo połamie wpychając na miejsce) to olej jest czyściutki tak, że ciężko w słoneczny dzień dostrzec ile właściwie jest oleju na miarce

Miałeś kiedyś diesla? Tam się olej robi czarny zaraz po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjj nie dopatrzyłem. Oczywiście większość aut u mnie to diesle wiec wiem o co chodzi :D myślałem, że to benzyna tak przepaliła ten olej :D. Tak czy siak zmienił bym go, bo ani nie wiadomo ile jest ani ile być powinno, a po zmianie będzie można kontrolować stan :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pbet napisał:

Przecież komputer nie pokazuje mniej kropek / kwadratów w zależności od tego czy silnik jest zimny czy ciepły.

No jak to nie? Czujnik mierzy poziom oleju a wiadomo, że ten zmienia się w zależności od temperatury. Jeżeli bagnet to wychwyci to czujnik poziomu również. Jeden działa analogowo (wzrokowo) drugi elektrycznie ale robią to samo. Fakt, że czasem komputer ma małego focha i może pokazać wskazanie obarczone błędem ale zazwyczaj kolejne pomiary pokazują poziom prawidłowy. Dodatkowo producent samochodu zabezpieczył układ pomiarowy przed pomiarem poziomu zanim ten nie ścieknie do miski. 

Potwierdzam, w dieslu olej robi się czarny zaraz po jego wymianie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!