Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Im done... Brak mocy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wiadomości.

Będę sprawdzał więc przewody elektryczne z maf i map do ECU.

Sam przepływomierz już mogę wykluczyć z kręgu podejrzanych? Przymierzał bym się do zakupu nowego jeśli taka potrzeba mimo że to koszt 320pln.

Egr póki co też mogę wykluczyć? Mogę zrobić jakieś logi jeszcze jeśli trzeba.

Aha temperatury paliwa , płynu chłodzącego i powietrza rano wszystkie takie same przy odpalaniu. Także wszystko z nimi ok.Termostat z czujnikiem temp płynu wymieniałem rok temu.

Czy coś jeszcze może logować?

A tak w ogóle czy to że późno wstaje ładowanie turbo odpowiadać może za zaniżone osiągi i przyspieszenie auta?

Czy sprawdzać poza tym szczelność układu dolotowego?

Aha jeszcze jedna uwaga rok temu czyściłem układ paliwowy liqui moly diesel spulung.Robiłem to bardziej protekcyjnie bo tankowałem czasami na np lukoil itp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2020 o 09:47, corrado napisał:
  • Megane II/ PH1/ 1.5 DCI /100.000 km
  • silnik 1.5 dci 86 KM /2010 r z wastegate`m czyli turbo bez zmiennych geometrii.
  • Mam jednak przepływomierz... 

Megan II było do roku 2009,

Przepływomierz występował w silnikach > 100 KM,

Same niespodzianki u Ciebie!!!

1/ Zalecam dodatkowo kontrolę;

      a/ stanu czujnika stopu,

      b/ szczelność oraz drożność wszelkich wężyków podciśnieniowych,

      c/ pracy sztangi na turbinie ;

             - czy w ogóle ma jakiś zakres pracy do 2000 obr/min,

            -  skrócenie ewentualnie długości sztangi siłownika turbiny o jeden obrót (1 mm),

                powinno spowodować wcześniejsze "wstawanie" turbiny ,

      d/ jeżeli u Ciebie przeważa jazda miejska lub na krótkich dystansach, to proponuje ;

             -  wyjazd poza miasto i na odcinku ok;100 km przegonić silnik na wysokich obrotach,

                celem przedmuchania katalizatora,

             -  może być potrzeba kilku wyjazdów za miasto,

2/ CHIP TUNING RENAULT MÉGANE HATCHBACK 1.5 DCI 86 KM 63 KW

                                             1303138697_15dci86KM-chip.thumb.png.0607602e9c45e5c88038fcfd3d51e91c.png

22 godziny temu, corrado napisał:

Auto jest po chipie choć tego nie widać na logach

    a/  co to masz  za chip ?

            -  robiony na hamowni?

            -  czy dokładany box chip?

   b/ może trzeba wgrać nowe mapy silnika?

           - konieczna wizyta w V-tuning.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Megane tylko Dacia duster 1.5 dci 2010r ale moc 86Km taka sama i osprzet taki sam , może oprócz tego przepływomierza.

 

Przepływomierz był wymieniany na inny z używanych z allegro nic to nie zmieniło w odczytach.

Najbardziej nasuwa mi się jednak ten EGR że niby dobrze wskazuje ( tzn niby się zamyka) ale tak naprawdę nie domyka .czyscilem go już kilka razy na początku czułem zmianę teraz już nic , mimo braków błędów w logach to może on przepuszczac powietrze i w ten sposób opóźniać wstawanie turbo.

Jak widzisz turbo wstaje ale b późno i ląduje nawet do 2.5bara trzymając to ciśnienie. Poza tym ciśnienie na rail pressure raczej pokrywa się ładnie z zadanym i raczej w tym ani pompie wtryskowej nie upatrywalbym błędów. Poza tym auto zapala z pół obrotu od dotknięcia i ogóle nie szarpie i nie drga prawie jak w benzynie.

 

Chip był robiony przez gościa z uprawnieniami z elektrody mam nawet wykres z hamowni od razu po. Autko ciągnęło jak miło z 200Nmzrobiło się 250Nm ... ale już tak nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, corrado napisał:

Najbardziej nasuwa mi się jednak ten EGR, że niby dobrze wskazuje ( tzn niby się zamyka) ale tak naprawdę nie domyka .

Czyscilem go już kilka razy;

  - na początku czułem zmianę,

  - teraz już nic , mimo braków błędów w logach,

  - to może on przepuszczac powietrze i w ten sposób opóźniać wstawanie turbo.

1/ Niesprawny egr - to spadek mocy rzędu 10 % do 30 %,

2/ Komputer może nic nie pokazać bo możliwe, że egr działa w ograniczonym zakresie,

3/ Możliwe, że przepływka jest sprawna , ( przebieg tylko 100.000 km )

       - tylko egr podaje ciągle spaliny do kolektora dolotowego - dlatego muł,

      -  ccd odczytuje wyższe ciśnienie doładowania przez zbędne spaliny,

      -  przez co turbo mniej pompuje,

     -  sadza i CO2 skutecznie obniżają moc silnika,

4/ Rozłącz kostkę z egr-a, zobacz jak turbina chodzi?

      - Zdejmij rurę przy kolektorze, zobacz w jakiej jest pozycji egr;

             - w większości przypadków egr - blokuje się w pozycji otwartej;

                        -  nie jest zamknięty dokładnie ,

            - zabrudzony egr otwiera się nadmiernie i powoduje duszenie silnika oraz spadek mocy.

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ( z praktyki ) jeszcze parę rzeczy do sprawdzenia;

  1/ Warto wymienić filtr paliwa na markowy; mann, knecht, purflux,

  2/ Sprawdzić wartość napięcie jak i amperażu dawane przez świece żarowe ;

           a/ stan świec żarowych;

                  -  świece grzeją; przed rozruchem, w trakcie i po rozruchu;

                      Uszkodzona lub nieczynna świeca wpływa na moc silnika, szczególnie jak jest zimny, 

           b/ stan przekaźnika świec,

 3/ Kontrola stanu potencjometru pedału gazu w zakresie prędkości do 2000 obr/min,

 4/ Oleje słabszej jakości mają tendencję do ;

       a/ produkowania większej ilości zanieczyszczeń;

               - polecam markowy olej Valvoline Syn Power 5W40 lub lepszy,

       b/ słaby jakościowo olej bardziej zasyfia ;

              - egr, przepływomierz, turbinę, katalizator, wężyki podciśnienia, przewody smarowania turbiny,

      c/  do sprawdzenia ;

            - zawór odmy olejowej ; stan membrany, szczelność oraz drożność wężyków podciśnienia,

            - tzw; magistrale olejową turbiny, która przy słabych olejach i niesprawnym egr lubi się zatykać,

5/ Prawdopodobnie musisz odżałować i wydać kasę na nowy egr ;

    - warto przed wymianą, przeczyścić układ dolotowy.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety egr raczej dobry, mialem inny na podmiane uzywany i specjalnie sobie kazdy z nich podlaczylem drugi oczywiscie w silniku i patrzylem sie sie zachowuje grzybek , ladnie sie zamykal i otwieral kiedy nie trzeba - przy wcisnieciu gazu zamykal sie. Moglem nagrac kamerka - ale nie chciałem się ubabrać i nie było za bardzo czasu.

 

Poza tym sprawdzilem odczyty z DDT2000 i jakos powietrze zaciagane nie wzroslo a tak samo cisnienie doladowanie bardzo powoli wstawalo gdy drugi w silniku byl egr zamkniety... Ten drugi byl podlaczony do wtyczki lezał na podszybiu i go obserwowałem jak się zachowuje przy dodawaniu "gazu". Wydaje wiec mi sie ze to nie EGR.

 

Kolejna sprawa sprawdziłem też odmę . Nie widzę nic dziwnego , przy zaciąganiu ustami "pykała" ale oczywiście przepuszczala coś powietrze .

Sprawdziłem nawet tak że odpowietrzenie z pokrywy zaworów dałem w "eter" a tamtą odmę która leci do przewodu przepływomierz-turbo zatkałem lakierem do paznokci. Przejechałemsie i nic to nie zmieniło, odczyty map i air były nadal takie same jak wcześniej i za wolno wstawało turbo. 

Takze podejrzewam albo turbo albo przeplywomierz że tnie dawki te ponizej 2k obrotow albo powoli z opoznieniem mierząc ...

 

Kolejna sprawa mozliwa to ustawienie wastegate moze troche sie rozreguulowało? Moze trzeba byloby skrecic o jeden obrot zwiekszajac napiecie wstepne w aktuatorze. Albo moze przeczyscic kompresje turbo - zastanawiam sie nad kupnem wynn`s turbo cleaner. Łopatki w smarze z odmy i osadzie oleju to są cieżkie, zmniejszają średnice wlotu powietrza do kompresji i moze slabo sie kreca na chlopski rozum , mimo, że to nie zmienna geometria ... a może być też tak , że wastegate ma przedmuchy w turbo po gorącej stronie ... .

 

 

Edytowane przez corrado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/Wg; Twoich danych ;

    a/ sprawne są;

          -  przepływomierz, egr, ccd, 

          -  podmieniony intercooler,

          -  turbo - zero luzów po stronie kompresji i w ogóle ładnie wygląda,

    b/ oleju nie bierze,

2/ Należy przeprowadzić sprawdzenie wtryskiwaczy metodą na przelew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak raczej tak wg mnie te wszystkie rzeczy są ok może tylko z mała sugestia co do przepływomierza ale dziwne byłoby bo inne też tak wskazywały używane...

Tak oleju nic nie bierze od wymiany do wymiany , wczoraj sprawdzałem też to mimo ostatniego bytowania i męczenia auta na pomiatach logów to ciągle ten sam stan w połowie bagnetu między min a max.

 

2. Ok przymierze się do tego zadania... Jutro wymieniam też filtr paliwa przy okazji na firmy Delphi.

IMG_20200720_095818270.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawie oryginał, czyli ten delphi. Wcale nie był też tani.

 

https://www.delphiautoparts.com/pol/pl/product/wtrysk-paliwa-w-silnikach-diesla

http://delphicat.com/WebForms/frmDelphiHome.aspx?language=10&_ga=2.112936257.496310994.1595344753-144951625.1595344753#1595344941246

Wymieniłem filtr paliwa ( na delphi ), był poprzednio filtron. Podkręciłem również z zaleceniem śrube wastegate skracając o 1 obrót. Sprawdziłem przy okazji czy ma luzy - nie miał. Nic się nie zmieniło. W odczytach w DDT2000 też nie widzę zmian większych, ciśnienie tak samo wstaje z opóźnieniem o 400mbarów i tak samo brak tej mocy co kiedyś ...
- czyli pozostaje albo mapa ( tuningowa ) się coś zepsuła sama przez nieokreślone zdarzenie np rozładowanie akumulatora,
- rozrząd się przestawił - ale tu by chyba kopcił , ciężej odpalał, mniej równo pracował , nie mam obecnie blokad więc nawet nie mam jak sprawdzić ... ?
- zablokował się katalizator ?
- może jednak to trochę przepływomierz przycina wskazania a co za tym idzie doładowanie i zmniejsza ciśnienie na listwie CR?
- zepsute wtryskiwacze ?
 
Czy to możliwe , że mapa się coś sama rozjechała - w zimie miałem rozładowany do amen akumulator . 
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!