Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Im done... Brak mocy


Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej podejrzany w tym momencie jest rozrząd źle ustawiony, bo raczej właśnie osłabienie zbiegło się możliwe, że z wymianą rozrządu w warsztacie mimo , że było to ok 2 lata temu, tylko właśnie nie pamiętam dokładnie kiedy ten rozrząd wymieniłem i dali mi tylko fakturę proformę na to.

 

spieszę z odpowiedzią, aktualności w "leczeniu" auta;

Silnik już się lepiej trochę zbiera - mocy jeszcze pewnie mu brakuje - nie mierzyłem jeszcze na hamowni drogowej ale już lepiej wstaje turbo i nie ma takiego turbo laga.

Potwierdzają to też logi .

To co zrobiłem - to wymieniłem na inny przepływomierz - mniejszy chyba miał o wiele przebieg i w ogóle - lepiej mierzy , widać to na wolnych obrotach nawet.

Druga sprawa wyregulowałem solenoid vacuum sterujący wastegatem - to chyba miał największy wpływ na to jak turbo wstaje - wcześniej nie wiedziałem że da się regulować  ( zobaczyłem to na ruskim filmiku ).

Później może wstawię logi - jak ktoś będzie zainteresowany .

Nie omieszkam jeszcze sprawdzić faktycznie wtryskiwaczy, bo może faktycznie jest gdzieś wypalona końcówka i nie równo "psika" na tłok ( choć w przelewach super wychodzi). Ale druga sprawa to myślę, że testy takie powinno się robić pod obciążeniem bo na wolnych obrotach to tylko padaczkę wtryskiwaczy da się zdiagnozować .

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie chodzi o regulacje sztangi turbiny - tam się nic nie majstruje, tylko rozkłada się sam solenoid ( zawór elektromagnetyczny ) i tam jest srubka malutka na klucz 6mm albo 5mm z pewna regulacja , pozniej sprawdzalem to ddt2000 na logach na bieżąco , ktore ustawienie najlepsze i najszybsza reakcja na zadane ciśnienie doładowania.

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6, 5.7 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!