Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niskie obroty na biegu jałowym na ciepłym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Świece byly wymieniane na ngk irdium ix 6418 bkr6eix

Cewki beru zs052 tez byly wymieniane

Adaptacja to nie problem gdyz byla wielokrotnie zrobiona, to ponowic probę nie za szkodzi.

Styki byly czyszczone kontaktem podczas wymiany czujnikow.

Ale jak się zabrać za odmę, wystarczy przeczyscic wąż idący od kolektora ssącego czy należy zdjąć pokrywę zaworów.

Zawór recyrkulacji par benzyny? O tym to słyszę poraz pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Niskie obroty na biegu jałowym na ciepłym silniku
  • 4 tygodnie później...
Dnia 28.05.2019 o 09:51, RenaultClioKonrad napisał:

x

I jak wygląda sprawa z Twoją meganką?

Udało się rozwiązać problem?

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z nie meganką, a clio III. Reasumując to co zrobione zostało dodatkowo od powyższych czynności:

*Czyszczenie odmy olejowej + kolektora ssącego

*Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów.. po remoncie była zrobiona na silikonie Reinza i okazało się że duże ciśnienie oleju zerwało ją przy gniazdach cewek

(świece wymienione na nowe irydowe NGK BKR6EIX 6418, + wymyte cewki nafta, całość wymyta naftą i odsączone wysysarką, i właściwie użyta pasta (klej anaerobowy) do uszczelnienia pokrywy zaworów użyta pasta 7711427907, ale równie dobrze mogło by być loctite 518

 

Dodatkowo sterownik silnika został zaprogramowany na nowo z najnowszym softem

 

Z samochodem jest już dużo lepiej, ładnie chodzi, nie ma zapachu oleju w kabinie, dobrze przyśpiesza, generalnie chodzi o 90% bardziej równo jeśli tak to można nazwać.

Jedyne co mnie martwi to że silnik po dłuższym postoju mianowicie po nocy, rano trzeba trochę dłużej przytrzymać aby zapalił i czy "drgania" silnika w przypadku 1.6 są normalne. "Drgania" nie są już tak silne jak wcześniej a ja porównuje je do 1.4 16V gdzie np. nie ma kzfr i ten nie drga w ogóle.

 

Tak czy inaczej jeśli chodzi o te zapalanie poranne i te minimalne drgania to może ten typ już tak ma, a ja jestem już pod tym wszystkim za bardzo wrażliwy.

 

Albo coś jest na rzeczy z:

*Wtryskami

*Zawór recyrkulacji par benzyny

*Czy może cewki po lekkim zalaniu olejem (które z tg co wiem były sprawdzane i przebicia nie było)

 

Chyba że wystarczy przegonić auto po dłużej trasie 

ale ten silnik chyba nie ma EGR?

 

więc skoro bylo już wymienione dosłownie wszytko to już i te wtryski przeboleje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 21.07.2019 o 12:52, RenaultClioKonrad napisał:

Z nie meganką, a clio III. Reasumując to co zrobione zostało dodatkowo od powyższych czynności:

*Czyszczenie odmy olejowej + kolektora ssącego

*Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów.. po remoncie była zrobiona na silikonie Reinza i okazało się że duże ciśnienie oleju zerwało ją przy gniazdach cewek

(świece wymienione na nowe irydowe NGK BKR6EIX 6418, + wymyte cewki nafta, całość wymyta naftą i odsączone wysysarką, i właściwie użyta pasta (klej anaerobowy) do uszczelnienia pokrywy zaworów użyta pasta 7711427907, ale równie dobrze mogło by być loctite 518

 

Dodatkowo sterownik silnika został zaprogramowany na nowo z najnowszym softem

 

Z samochodem jest już dużo lepiej, ładnie chodzi, nie ma zapachu oleju w kabinie, dobrze przyśpiesza, generalnie chodzi o 90% bardziej równo jeśli tak to można nazwać.

Jedyne co mnie martwi to że silnik po dłuższym postoju mianowicie po nocy, rano trzeba trochę dłużej przytrzymać aby zapalił i czy "drgania" silnika w przypadku 1.6 są normalne. "Drgania" nie są już tak silne jak wcześniej a ja porównuje je do 1.4 16V gdzie np. nie ma kzfr i ten nie drga w ogóle.

 

Tak czy inaczej jeśli chodzi o te zapalanie poranne i te minimalne drgania to może ten typ już tak ma, a ja jestem już pod tym wszystkim za bardzo wrażliwy.

 

Albo coś jest na rzeczy z:

*Wtryskami

*Zawór recyrkulacji par benzyny

*Czy może cewki po lekkim zalaniu olejem (które z tg co wiem były sprawdzane i przebicia nie było)

 

Chyba że wystarczy przegonić auto po dłużej trasie 

ale ten silnik chyba nie ma EGR?

 

więc skoro bylo już wymienione dosłownie wszytko to już i te wtryski przeboleje 

 

udało ci się to auto doprowadzić do ładu ?

 

co z obrotami ?

jak rano pali ?

 

Mam podobne problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy doprowadziłem do ładu, na tą chwile nie.

Samochód pali, ale nie tak jakbym sb tego zyczyl.

Obroty spadaja jak sie pompuje hamulec, lub po ostrym hamowaniu.

Bylem w Renault w tarnowie na diagnostyke clipem, brak błędów. Natomiast rozmawialem z mechanikiem stosunkowo długo na boku. Gdzie zwrocil mi uwagę na nieszczelnosc ukladu podcisnieniowego gdzie wystarczy minimalna nieszczelnosc i w efekcie dlugiej jazdy nic z tym nie robiac takie moga byc efekty gduz ecu wykonuje korekty dla m.in dla wtryskow. 

 

Postanowiłem zawalczyć o clio dosyć irracjonalnie. 

 

Pozamawiałem części które tak na dobrą sprawę "zostały" wybrane z pośród tych których nie wymieniłem.

 

Nowe:

*Serwo hamulcowe

*Wszystkie przewody podciśnieniowe

*pompa hamulcowa

*przednie, tylnie przewody hamulcowe

*pompe paliwa

*pompe sprzęgła

*wtryski

*pompe oleju

*przepustnica

*zbiorniczek plynu hamulcowego wraz z plynem

*wszystkie simmeringi i uszczelki

*pochłaniacz par paliwa (z ktorym bywaja problemy)

*zawór podcisnienia oparów paliwa

 

W tej chwili czekam na części z Francji

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chłopie nie słuchaj tych pseudo doradców bo za chwilę już nie będzie elementu do wymiany w tym samochodzie.

za to co władowałeś kasy na części i robociznę w ten samochód po tych poradach to już byś drugi kupił

i nie wymieniaj takich rzeczy co kompletnie nie mają nic wspólnego  przewodami jak pompa sprzęgła czy zbiorniczki płynu hamulcowego, przewody

 

widzę że nie którzy fachowcy to nawet cie naciągają proponując wymianę części zupełnie nie potrzebnych a przede wszystkim są tam takie które bez wymiany można ocenic czy przyniosą ci poprawę czy nie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje za zainteresowanie tematem, po długiej walce z clio CHYBA problem już został rozwiązany.

Wybrałem się do Rzeszowa do Mechanika który mimo wszystko zasugerował ponowną regenerację alternatora ponieważ wydawał piski na biegu jałowym przy rozgrzanym silniku, również ja miałem okazję osłuchać się tegoż dźwięku poprzez "Stetoskop"

Dopiero po powtórnej regeneracji alternatora (tym razem w innej firmie BENDIX - Rzeszów) i po wymianie AKUMULATORA jest bardzo duża poprawa.

 

Po bliższej analizie starego akumulatora (2,5 letni 4max (intercarsowy)) który był już od początku jak kupowałem clio okazał się uszkodzony 

 

Co prawda jeszcze czasem po pompowaniu hamulca na jałowym obroty czasem spadną ale nie tak jak to miało miejsce, przepustnica przyuczona i zostało mi pojeździć jeszcze dla pewności że wszystko jest ok.

 

Na tą chwile jestem zadowolony, czas pokaże jak długo

 

Jeżeli coś się zmieni oczywiście dam znać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!