Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 3 Grandtour 2.0 tce


xtynekk

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, dzixonPP napisał:

Po prostu ma być kombi, benzyna dobra pod gaz i skrzynia 6 biegów. Reszta to detale.

1,4 TCe  -  poczytaj ;  1.4 benz   -  ma wiele zalet, należy odpowiednio ją eksploatować,

2,0 TCe -  poczytaj ;  2.0 benz.  -   b.na dłuższe trasy, silnik nie do zdarcia,

Najkorzystniej jak znajdziesz auto dla siebie i go przedstawisz na forum,

  - to dostaniesz więcej dokładnych opinii od forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi ! 1.6 też się nada. 2.0 Tce kusi mocą ale miałem już benzynę ponad 200 koni. Teraz diesla 210 koni i chyba czas się wyciszyć i pójść w stronę ekonomii. 
1.4Tce wydaje się być dla mnie najbardziej odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z 1.4Tce dynamika na pewno super mam w domu 0.9Tce LPG i między 40-90km/h żywszy niż moje 1.6 wolnossące. Z tym, że w 1.4 często padają uszczelki pod głowicą dlatego trzeba dobrze prześwietlić silnik, przed zakupem a często to nie daje 100% gwarancji. @witman specjalizuję się w Tce więc skontaktował bym się z nim na pewno gdybym chciał kupić 1.4 . Ja mam 1.6 trochę muł, ale spokojnie daje radę po 7/8l LPG potrafię zejść choć średnią mam 10l LPG bo lubię jeździć dynamicznie. Wiadomo polecam to co mam, ale mam malutkie Tce w domu, i naprawdę też super silniki. Nie wiem jak na dłuższą metę ten "karton mleka" będzie się sprawował, nie interesuje mnie to ma być max 5 lat i do żyda. Bolączki 1.4 już wychodzą bo bądź co bądź te silniki już mają te kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czik3n napisał:

Z skrzynią 6 można też dorwać 1.6 wolnossące @pbet ma w kombi.

Potwierdzam :) Z tym, że wiadomo jak to jest z tą skrzynią "6-ką". Gaziora wpada w drugiej połowie lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co czytam forum ale nie mogę się jeszcze u Was odnaleźć :) Niestety 2.0Tce w kombi i cenie, która mnie interesuje (max 35 000zł) to praktycznie "mission impossible "
Póki co muszę sprzedać mojego FIATa ale przez to, że ceny ON poszły w górę to ceny samochodów na ON strasznie poszły w dół.
Szukam jakiegoś działu gdzie dowiem się więcej nt. opcji wyposażenia. Typowych usterek itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Idzie kupić 2.0TCE za 30tys zł. Tyle że będzie to 9-10 letnie auto z Niemiec z przebiegiem 120-180tys km i po serwisie longlife  (wymiana oleju co 30tys km). Pojawiają się takie sztuki na mobile.de i bardzo szybko znikają za sprawą handlarzy z Polski. Ja bym takiego auta nie kupił. Ew czasem trafia się coś po przygodzie ze Szwajcarii ( stan różny) lub Francji. Ogółem trzeba codziennie odświeżać ogłoszenia po 3razy i w końcu coś może kupisz. Ja GT220 szukałem 3msc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jakoś nie jestem przekonany do samochódow  zza naszej zachodniej granicy. 

A ze Szwajcarii tym bardziej. Szukam czegos od osoby użytkującej dany pojazd i znającej jego historię.

 

Jeszcze pytanie. W którym dziale mógłbym wrzucić interesujące mnie  ogłoszenie po to aby użytkownicy mogliby je prześwietlić i podpowiedzieć na co zwrócić uwagę? 

Edytowane przez dzixonPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze Szwajcarii.

 

kraj o bardzo wysokim poziomie motoryzacji, kultury technicznej itp. Samochody to przede wszystkim grube wersje. Nie ma tam biednie wyposażonych samochodów bo nikt by tego nie kupił. Szwajcarzy często zmieniają auta bo ich po prostu na to stać. Mediana wynagrodzeń w Szwajcarii to ok 28 tys brutto miesięcznie. Także nowe megane kupisz po 3 miesiącach pracy jako np urzędnik. :)

 

auta uszkodzone mechanicznie lub powypadkowe są tanie ze względu na ewentualne bardzo wysokie koszta naprawy, tam na miejscu. 

 

Od siebie polecę Szwajcarię. Jest tam po prostu pięknie, widać że kapitał jaki zgromadzili w bankach procentuje na bieżąco. Bezrobocie praktycznie nie istnieje, rząd nie wpuszcza obcych pracowników jak nasz......fajny kraj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!