Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 3 Grandtour 2.0 tce


xtynekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, to jest mój pierwszy post, a forum wertuję od kilku dni.

Chcę kupić Meganke 3 w kombi z silnikiem 1.6 110km, oglądałem już dwie sztuki, niestety obie miały wady i się na nie nie zdecydowałem. Przeglądałem dziś oferty na znanych portalach i trafiłem na Megankę z silnikiem 2.0 Tce 180km. Przeczytałem już trochę o nim, spalanie ma niby zbliżone do 1.6, ale nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji o awaryjności silnika. Czytałem sporo o silnikach 1.4tce i tam nie wygląda to zbyt dobrze. Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z 2.0 Tce? Dodam, że auto z aukcji ma trochę ponad 200k przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0Tce to bardzo udana jednostka, na pewno nie pali tyle co 1.6 (no chyba że przy bardzo lekkiej nodze). W stosunku do 1.6 będziesz też musiał zwrócić uwagę na stan turbiny czy koła dwumasowego, pół osie też nie są najtańsze. Ale ogólnie warto ze wzgledu na dynamikę Megane z tym silnikiem. Jeżeli auto jest w dobrym stanie a przebieg realny to przejedzie drugie 200tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy chwalą 180 TCe za;

  - trwałość,

  - świetną dynamikę,

  - i brak uciążliwych awarii,

Silnik z ;

  - wtryskiem pośredni, kolektor aluminiowym,

  - można zagazować tradycyjną instalacją IV generacji z wyższej półki ;

         -  LiszoGT ; Spalanie MEGANE COUPE III 2.0 TCE 180,

 -  zawory - hydraulika ,

 -  KZFR  -  dla zaworów ssących ,

 -  turbo -  włącza się już od 1200 obr./min ,  

 -  max moment obrotowy = 300 Nm - uzyskujemy już przy 2250 obr/min,

 -  rozrząd na pasku,

Do szczególnej uwagi ; dwu - masa, sprzęgło, hamulce,

W cyklu mieszanym można liczyć na wynik ok. 9 - 10 litrów Pb.

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Auto wygląda bardzo dobrze, opis typowego handlarza, czyli "nic nie stuka, nic nie puka" itd. Silnik świeżo umyty aż się błyszczy ;)

 

Dopóki nie weźmiesz go dokładnie pod lupę u diagnostyka, to nie dowiesz się co tak naprawdę ta sztuka jest warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ujął Stan techniczny  Nieuszkodzony

To nowa metoda handlarzy na klepane auto.

Brak fotek wnętrza.

Auto ze Szwajcarii , to znaczy że po górach było ganiane - większe zużycie silnika ma proporcjonalnie do takiego samego auta np. z Holandii.

Auto chyba nie ma świateł do jazdy dziennej, te z Polski je mają aktywne.

Dziwne, że to auto jest już na letnich oponach.

No i do tego ta , cena, za 10 letnie auto, raczej sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to , żebym Ciebie namawiał, albo polecał.

ale tylko tak informacyjnie , wybrałem auto dokładnie w takiej cenie jak to "twoje".

Fakt, że ze słabszym silnikiem, ale 4 razy mniejszy przebieg i 4 lata młodsze.

I troszkę łatwiej sprawdzić jego historię niż tego auta z poza EU.

https://ecr.sprzedajemy.pl/nieuszkodzony-renault-megane-sprzedam-komorniki-2-6bea9f-nr58800352

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów proponujesz ten sam samochód. Choć w innym temacie. Na pewno nie masz w tym interesu żadnego? 

Nie mówię że auto złe. Pisałem to w innym miejscu. Też odpicowane.

 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie namawiam, ani polecam. Napisałem.

Daję tylko przykład w jakich cenach można kupić auto w kraju.

Ja osobiście auta sprowadzonego , a szczególnie spoza EU to bym nie kupił w takiej cenie ~24k pln.

Jak by xtynekk miał jakieś 10k pln więcej, to wchodzi w zasięg megan poleasingowych w wieku 4 lat.

I to od solidnych firm .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kacper69 napisał:

nie to , żebym Ciebie namawiał, albo polecał.

ale tylko tak informacyjnie , wybrałem auto dokładnie w takiej cenie jak to "twoje".

Fakt, że ze słabszym silnikiem, ale 4 razy mniejszy przebieg i 4 lata młodsze.

I troszkę łatwiej sprawdzić jego historię niż tego auta z poza EU.

https://ecr.sprzedajemy.pl/nieuszkodzony-renault-megane-sprzedam-komorniki-2-6bea9f-nr58800352

Auto w tak biednym wyposażeniu, że śmiało można stwierdzić, że mogło być flotówką... aż dziwne, że nie ma normalnej stacyjki, i kluczyka. Co do 2.0Tce pamiętaj kolego, że jeśli ten silnik jest na wtrysku bezpośrednim, a planujesz samochód zagazować to niestety, ale będzie to nieopłacalne. Szukaj 1.6 pancerne jak kamazy, i inne stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czik3n napisał:

planujesz samochód zagazować to niestety, ale będzie to nieopłacalne.

Jest to nieprawda,

 Silnik ma regulację zaworów hydrauliczną ,

 Można zagazować tradycyjną instalacją IV generacji z wyższej półki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2.0Tce to stary F4R z turbiną. Wtrysk pośredni. Bardzo trwała konstrukcja. Pamięta czasy pierwszej laguny

2. Nie wszystko sprowadzone jest be i nie wszystko polskie jest cacy. #Kacper69 w innym wątku o tym dyskutowalismy. Byłes kiedyś na placu liytscyjnym ubezpieczycieli w D , Włoszech lub Francji? Widziałeś plac ALD w Polsce ? Tak poniszczonych V60 jak w PL nie widzialem w D .  A jak sie trafi to cena bardzo ateakcyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam
Podczepię się pod temat kolegi. Również przymierzam się do zmiany auta i padło na Megane Grandtour w benzynie. Gdzieś ktoś wspominał, że 1.4TCe to nie są udane konstrukcje. Prawda to? Szukam auta pod gaz. Na renault padło przez przypadek. Po prostu ma być kombi, benzyna dobra pod gaz i skrzynia 6biegów. Reszta to detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!