Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - pod maską


Rekomendowane odpowiedzi

@rafa85 widocznie mamy szczęście. Tez nie narzekam.  W ostatnim roku pojawily sie u mnie 3 nowe auta. Moja Megi , Peugeot2008 i Citroen C4. Mam porównanie. Pod wzgledem mechaniki , usterek , jakości montażu, wyciszenia - wygrywa Megi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2019 o 22:26, Komarek napisał:

Wiadomo Kadjar 100kg ciezszy z dowodu niż mój HTB. Ale pomimo wszystko - spalanie 1.2 nie powala. W 1.3 jest lepiej z tego co widzę w grupie na Fb .  

Co do jakości- u mnie na gwarancji wymieniono  lampkę w podsufitce..i uszczelke szyby przedniej bo troszkę hałasowała. Poza tym mam egzemplarz bez felerów o których na tym forum czytam 

 

Przyjdzie czas na twoje megane. Najgorszy wóz z jakim miałem do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komarek, pozwolisz, że się nie zgodzę.

Jakość montażu w Renault od jakiegoś czasu bardzo mocno kuleje. Duże problemy widać wyraźnie praktycznie od końca produkcji modelu Laguna pierwszej phasy.

Widać to w każdym modelu Renault obecnie wytwarzanym. Przyjrzyj się karoserii, spasowanie błotników, drzwi, wielkość szczelin między elementami, klapa z tyłu...

Mam taką możliwość, że widzę bardzo często auta różnych marek jakie przychodzą do salonów (prosto z lory) oraz ile czasu, poprawek i pracy ASO wymagają zanim trafią do sprzedaży. 

A problemy z Megane 4, poruszane w tym wątku, są normalne dla nowego modelu pierwszej phasy, podobnie było z Megane 2, z Megane 3.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafa85 napisał:

Panie Meca, przelatałem tym autem 35 k km w półtora roku i nie dotknęła mnie żadna plaga wymieniona przez Ciebie, a zgodnie z Twoją teorią właśnie powinienem się przymierzać do czwartej wymiany łączników itp. Żona autem zachwycona, uważa je za jedno z najpiękniejszych, jakie jeżdżą po ulicach. Ja rozumiem, że niektóre egzemplarze mają pewne wady, ale bez przesady, że auto po pół roku będzie miało tyle usterek, co 10 letni Passat. A jak przy wizycie w ASO nie dostajesz auta zastępczego i z żoną siedzisz w domu, to może zmień ASO.

 

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Meca napisał:

 

Przyjdzie czas na twoje megane. Najgorszy wóz z jakim miałem do czynienia

Od samego poczatku Twoich postow o Megane4 widzę ze Ci to auto nie pasuje. Złap się po męsku za jaja, sprzedaj badziew i kup to na co masz ochotę. 

 

@Lelupi - zgadzam sie w kwestii spadku jakości. Dotyczy nie tylko Renault. Niestety masowa produkcja zabiła jakość. Nawet marki pozycjonowane jako premium mają masę problemów.  Wielka szkoda. 

Z drugiej strony sami jestesmy temu po cześci winni. Chcemy tanio i z bajerami. 

Zobacz ile kosztowalo Megane 1 . Podstawowa wersja. Jakie mialo wyposażenie seryjne. Jakie seryjne systemy bezpieczenstwa. I porównaj z obecnym gołym samochodem.  Zobacz o ile w ciagu tego czasu wzrosła w Euripie pensja , ceny pradu , metalu , miedzi , platyny itd. Na czymś muszą oszczędzać. Niestety w takich czasach żyjemy . 

Porównując z autami w rodzinie - Renault , Peugeot, Hyundai , Ford, Skoda , Citroen , Nissan , Mazda i Renault - wszystkie marki idą w oszczedności. Renault nie jedt tu najgorsze. Porownuje tylko auta max.4 latnie ktore znam i znam ich historię.  

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Komarek napisał:

Od samego poczatku Twoich postow o Megane4 widzę ze Ci to auto nie pasuje. Złap się po męsku za jaja, sprzedaj badziew i kup to na co masz ochotę. 

 

@Lelupi - zgadzam sie w kwestii spadku jakości. Dotyczy nie tylko Renault. Niestety masowa produkcja zabiła jakość. Nawet marki pozycjonowane jako premium mają masę problemów.  Wielka szkoda. 

Z drugiej strony sami jestesmy temu po cześci winni. Chcemy tanio i z bajerami. 

Zobacz ile kosztowalo Megane 1 . Podstawowa wersja. Jakie mialo wyposażenie seryjne. Jakie seryjne systemy bezpieczenstwa. I porównaj z obecnym gołym samochodem.  Zobacz o ile w ciagu tego czasu wzrosła w Euripie pensja , ceny pradu , metalu , miedzi , platyny itd. Na czymś muszą oszczędzać. Niestety w takich czasach żyjemy . 

Porównując z autami w rodzinie - Renault , Peugeot, Hyundai , Ford, Skoda , Citroen , Nissan , Mazda i Renault - wszystkie marki idą w oszczedności. Renault nie jedt tu najgorsze. Porownuje tylko auta max.4 latnie ktore znam i znam ich historię.  

 

Ja się złapałem za jaja i po męsku potrafię się przyznać że kupiłem dziadostwo , a nie  bronię samochód dlatego że jest mój i nie czaruję/zakłamuje rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Meca napisał:

 

No nie, aż takich tragedi nie przewiduję Panie rafa85. No może oprócz łuszczenia się lakieru, u mnie ognisko korozji na tylnym błotniku, więc lakier ucierpi na tym. Silnik raczej nie wyleci, żona ci najwyżej będzie rozczarowana że zamiast wypadu piknikiwego auto będzie w ASO czarowane, i z utęsknieniem będzie spoglądać na inne błyszczące samochody do których woda z deszczu się nie leje.

Jak możesz to wrzuć fotkę z korozją na tylnym błotniku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupił badziew lub auto by mi nie odpowiadało to bym je sprzedał. Co to za filozofią. Sprzedaje i kupuje inne. Nie ma sensu się męczyć. Widać już, że się nie polubicie to po co się męczyć? I męczyć na forum post pod postem jak Ci coś nie leży. 

Mi opel nie leżał od 3 roku użytkowania i sprzedałem. Kupiłem megi i jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ja jestem z samochodu zadowolony. Kupiłbym go po raz kolejny. Mam już ponad 24000 km. Z klapą miałem spokój ponad rok ale będę robił niedługo znów regulację. Cóż jest plastikowa i trochę wiotka. Plus, że chociaż nie koroduje jak ma miejsce to nawet w nowszych modelach Skody. Zawieszenie w porządku jak na razie :). Lakier jak na współczesne auto i klasy kompakt może być. W środku nic nie trzeszczy i nie skrzypi nawet podczas jazdy po kostce granitowej czy kocich łbach (jeszcze takie są na Podlasiu ;)). .

Edytowane przez Pablo7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 ople - astre i mokke- nowe z salonu. 

Miałem kilkuletniego VW. 

Podziękuje ;)

Już czas był na zmianę. Chociaż ostatnio trochę przepraszam się z grupą VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Octavię II FL i uważam, ze to dobry samochód oczywiście mający swoje minusy. Moim zdaniem z obecnej gamy tylko Superb III jest godny uwagi, chociaż cena jest zabójcza. Skoda Scala to odjazd cenowy...i oczywiście kompakt klasy B+++++:-D Nowe VW są fajne, tylko np. w T-ROC czy polo boczki na drzwiach plastikowe bez materiału to samo w nowym A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym B++++ to mam wątpliwości. Owszem płyta podłogowa polo ale płyta z możliwością modelowania. Przecież to auto ma duży rozstaw osi i jest wymiarowo duże. 

Co do VAG to mi się kilka aut podoba mniej lub bardziej. Fajne są i praktyczne ale mój ostatni vw mnie zniechecil na 10 lat a właśnie mija 10 roku więc chyba mi przechodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!