Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtra kabinowego


Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej inne filmiki oglądałem i dostosowałem się do nich i nie potrzebnie . Po wymianie już znalazłem ten 

 i nie potrzeba rozbierać tyle elementów co ja .Film przyda się dla innych , ciągle się uczę czegoś nowego

 

20190510_164038.jpg

20190510_164047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest gdzieś taki wątek na forum. Dokładnie jest tak jak napisał kolega powyżej. Jedynymi plastikami jakie trzeba zdemontować jest osłona tunelu od strony pasażera i oczywiście zaślepka filtra :). Potrzebne jakieś oświetlenie, kładziemy się na prawym boku w "nogach pasażera" i przystępujemy do gimnastyki:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych plastików się nie odkręca niema takiej potrzeby, trzeba się niestety powyginać to fakt.

Tam są dwa wredne torxy wkręty na zaślepce filtra, które od razu najlepiej wymienić na krzyżaki.

Potrzebny krótki śrubokręt/rączka.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega powyżej napisał, tylko dwie śruby zaślepki odkręcamy. Trzeba położyć się na plecach i głowę zadrzeć do góry. Co warto dodać to to, że są 2 rodzaje filtrów z prążkami ułożonymi wzdłużnie i poprzecznie. Kupujcie filtry z wzdłużnymi jest go wtedy łatwiej zgnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Czy w każdym renault megane 3 PHlll filtr kabinowy znajduje się za schowkiem w kabinie?

Pytam bo byłem dzisiaj na wymianie oleju i min. tego filtra u mechanika, do którego jeżdżę ponad 10 lat.

Wygląda na to że nigdy nie miał do czynienia z taką meganką bo nie potrafił zlokalizować tego filtra.

Odkręcił schowek ale nic nie znalazł.

Wniosek że albo w moim aucie jest inaczej albo mechanik coś przeoczył.

Edytowane przez empire13
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest w necie jakiś film instruktażowy do phIII albo instrukcja wymiany?

Ja mechanikowi podczas próby wymiany pokazałem kilka filmów na YT ale to były trochę inne wersje megane 3.

Nic innego nie znalazłem :/

 

edit: jeśli zaślepka w mojej wersji wygląda podobnie do tych, które widziałem na YT to chyba trzeba ją dosyć mocno pociągnąć?

Edytowane przez empire13
błąd ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kupując filtr kabinowy zwróćcie uwagę w którym kierunku jest harmonijka. Kupiłem zamiennik i  harmonijka była wzdłuż krótszego boku.Aby go zmieścić gimnastykowałem się dość długo. Ostatecznie filtr był dość "zmasakrowany". Taki układ jak w Filtronie jest poprawny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!